7m

7m

hyundai

tamfinans

Büyükşehir asfaltta 110 bin tonu geçti

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nin 2017 yılı içinde üretip yollara serdiği asfalt miktarı 25 Temmuz itibariyle 110 bin tonu aştı.

Trabzon 25.07.2017, 10:16 25.07.2017, 10:24
Büyükşehir asfaltta 110 bin tonu geçti

Büyükşehir Belediyesi il genelindeki ana arterler ve mahalle yollarındaki çalışmalarına ara vermeden devam ederken asfaltlama çalışmaları başta olmak üzere yol bakım-onarım çalışmaları, istinat duvarı, menfez ve kanaval gibi sanat yapısı inşaatlarını aralıksız olarak sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi bu yıl ayrıca kendi tesislerinde ürettiği beton ile yol betonlaması gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılında 25 Temmuz itibariyle kendi tesislerinde 110 bin ton asfalt üreterek yollara serdi.
 
Trabzon genelinde sürdürdükleri yol çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’un ihtiyaçları çerçevesinde çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. Trabzon’un büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla birlikte il genelinde belli bir plan ve program dâhilinde, hatırı sayılır bir bütçe ile yol çalışması gerçekleştirme şansını elde ettiklerini kaydeden Gümrükçüoğlu şunları söyledi:
 
“Hemşehrilerimden özellikle bilmelerini istiyorum ki, çalışmalarımızda herkes tarafından ağırlıklı olarak kullanılan, ana arterlere öncelik veriyoruz. Yine hemşehrilerimin özellikle bilmelerini istediğimiz bir başka husus ise Trabzon’umuzdaki tüm yollardan, hangi yolun neresinde ne sorun varsa hepsinden haberdarız. Program dâhilinde sıra ile bu sorunları ortadan kaldırmak çabasındayız. Büyükşehir Belediyesi olarak yollarımızda rutin çalışmalar yapmıyoruz. Çünkü rutin çalışmalar ile bu sorunlar ortadan kaldırılamadığı gibi israf ile karşı karşıya kalınmış olunuyor. Yollarımızda kalıcı, uzun yıllar hizmet edecek, birkaç yıl sonra tekrardan çalışma yapılmasına gerek duyulmayacak, altyapısı sağlam çalışmalar gerçekleştirmekteyiz.”
 


 

Yorumlar (1)
Musti 5 yıl önce
"altyapısı sağlam çalışmalar gerçekleştirmekteyiz.” Burasi güzelmis...
"...israf ile karşı karşıya kalınmış olunuyor..." burda da güzel belirtilmis...
"hangi yolun neresinde ne sorun varsa hepsinden haberdarız." bu ise muazzam olmus.
Bu ifadeler su anlama geliyor, yapmadigimiz herseyin farkindayiz... :D

AK Partiye oy vermis bir vatandas olarak bunlari belirtmek istiyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@