Bugün Atatürk'ün Trabzon'a gelişinin 95. yıldönümü

'Samsun’a ayak bastığım zaman bana kalp gücü veren vatandaşlarımın ilk sırasında Trabzonluların bulunduğunu asla unutmayacağım"

Trabzon 15.09.2019, 12:11
Bugün Atatürk'ün Trabzon'a gelişinin 95. yıldönümü

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Trabzon’a Gelişinin 95. yıl dönümü sebebiyle mesaj yayımladı.

Ustaoğlu mesajında şu ifadeleri kullandı;

"Büyük kurtuluş mücadelemizin zaferle sonuçlanıp Cumhuriyetin ilanı ile taçlandırılmasından sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Sonbahar Gezisi' adıyla 1924 yılında yaptığı yurt gezisindeki en önemli duraklardan biri Trabzon olmuş, şehrimiz 95 yıl önce bugün Gazi’nin teşrifleriyle onurlanmıştır.

15 Eylül 1924 tarihinde şehre ilk kez ayak basan Mustafa Kemal Atatürk tüm Trabzonlular tarafından büyük bir coşku ve sevgiyle karşılanmış, buna mukabil olarak kendisi de: ‘Hemen bütün Trabzon halkını yekpare bir samimiyet kitlesi halinde gördüm. Kadınların, çocukların, ihtiyarların gözlerinde yaş gördüm. Bu ne yüksek bir duygu, bu ne şefkat, bu ne yüksek asalettir sözleriyle Trabzon halkına teşekkürlerini sunmuştur.

'Samsun’a ayak bastığım zaman bana kalp gücü veren vatandaşlarımın ilk sırasında Trabzonluların bulunduğunu asla unutmayacağım ’övgüsüne mazhar olan Trabzon, buradan aldığı güçle daha çok üretmeye ve çalışmaya devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum."
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (1)
Vatandaş 4 ay önce
Ne büyük bir şeref ULU önder Türk milletini var eden milletimizi yücelten
Topraklarımıza toprak katıp dünyaya hükmetmemizi sağlayan yaptığı kılık kıyafet harf devrimleriyle bizi yükselten bu zat memleketimizi ziyaret etmiş ve onurlandırmış vede bu vefalı millet 95 yıl geçmesine rağmen bunu unutmamış yok böyle bir şey!!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@