7m


7m

hyundai

Bordo Mavi Masa’da sınırsız hizmet

Trabzon 16.08.2017, 17:03
Bordo Mavi Masa’da sınırsız hizmet

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, bordo mavi masa hizmetiyle Trabzonlulara belediyelerdeki işlemlerinde önemli kolaylıklar sağlıyor. Büyükşehir Belediye binasının giriş katında hizmet vermekte olan bordo mavi masa’ya gelen vatandaşların ilk olarak işlemlerini hangi birimde yapacağı tespit edilirken gerekli yönlendirmeler yapılıyor. Bu noktada gerekirse vatandaşlara bina içindeki tüm işlemlerinde refakat edilerek işlemlerin sorunsuz şekilde gerçekleştirmesi sağlanıyor.
 
TÜM DİLEKÇELER TAKİP EDİLİYOR
 
Vatandaşların talep istek ve şikâyetleri de bordo mavi masa tarafından toplanarak ilgili birimlere bilgi veriliyor. Trabzonluların talebi ya da şikâyetlerinin dilekçelendirilmesi gerekirse, yine bordo mavi masa’da dilekçeler hazırlanarak sistem üzerinden ilgili birime havale ediliyor. Sonrasında da dilekçeler takip edilerek sonuç hakkında vatandaşlar yine bordo mavi masa tarafından bilgilendiriliyor. Bu şekilde 2016 yılında 5149 dilekçe işleme alınırken 2017 yılında 16 Ağustos itibariyle işleme alınan dilekçe sayısı 3238’e ulaştı.

Bordo Mavi Masa’da sınırsız hizmet
 
ALO 153 BORDO MAVİ MASA HATTI

Öte yandan ALO 153 bordo mavi masa hattı, mesai saatleri içinde kesintisiz olarak hizmet veriyor. Trabzonlular talep, istek ve şikâyetlerini söz konusu hat üzerinden rahatlıkla Büyükşehir Belediyesine bildirirken gelen tüm çağrılar işleme alınıyor. Söz konusu hatta ayrıca Belediyedeki iş ve işlemleri hakkında vatandaşlara bilgilendirmede yapılıyor.
 
MUHTARLAR MASASI
 
Muhtarlar masası da, bordo mavi masa bünyesinde hizmetini sürdürüyor. Trabzon’un büyükşehir statünse kavuşmasının hemen ardından oluşturulan muhtarlar masası yalnızca muhtarlara hizmet veriyor. Trabzon il genelinde bulunan 692 mahalle muhtarı burada talep, istek ve şikâyetlerini Büyükşehir Belediyesine bildiriyor, gerekli iş ve işlemler yine burada yapılıyor.
 
WHATSAPP İLETİŞİM HATTI
Trabzon Büyükşehir Belediyesi whatsapp iletişim hattı da faaliyetini sürdürüyor. Trabzonlular, Büyükşehir Belediyesine iletmek istediklerini 7 gün 24 saat boyunca 0561 61 61 100 nolu hat üzerinden yetkililere ulaştırabiliyor. Büyükşehir Belediyesi whatsapp iletişim hattı’na gelen tüm bildirimler yetkililer tarafından değerlendirilmeye tabi tutuluyor.

Bordo Mavi Masa’da sınırsız hizmet


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@