Başkan Zorluoğlu'ndan Ramazan mesajı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu'ndan ramazan ayı mesajı

Trabzon 12.04.2021, 18:31
Başkan Zorluoğlu'ndan Ramazan mesajı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, yarın başlayacak ramazan dolayısıyla mesaj yayımladı.

Zorluoğlu, mesajında, İslam alemi tarafından büyük özlemle beklenen ramazan ayının tüm bereketiyle yüreklere mutluluk ve huzur getirmesi temennisinde bulunarak, hemşehrilerinin mübarek ayını tebrik etti.

Gönülleri yakınlaştıran, dargınlıkları unutturan, kardeşlik ve iyilik duygularının yeşermesine imkan veren 11 ayın sultanı mübarek ramazan ayına erişmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Zorluoğlu, şunları kaydetti:

"Ramazan ayı oruç, ibadet ve sabır ayıdır. Allah'ın rahmet ve bağış kapılarının açıldığı aydır. Sevgili Peygamberimiz, ramazan ayında içtenlikle yapılan dua, ibadet ve iyiliklerin Allah katında daha değerli olacağını bildirmiştir. İnsanın kendisini disipline ettiği, iç dünyasını gözden geçirdiği ramazan ayı, manevi dünyamızın her türlü olumsuzluktan arınması için de en büyük vesiledir. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif, milletimiz, İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olsun. Cenab-ı Allah ibadetlerimizi kabul eylesin, bizleri birlik ve beraberlik içerisinde Ramazan Bayramı'na kavuştursun."

Zorluoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla zor bir süreçten geçildiğine de işaret ederek, "Bu noktada hepimize büyük görevler düşmektedir. Bu mübarek ayda zor günleri aşmak için dua edip, belirlenen kurallara riayet ederek hepimizin bir arada olacağı güzel günlere kavuşmayı gönülden diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle onbir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif'in başta Trabzonlu hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam alemine sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini en kalbi duygularımla temenni ediyorum." ifadesini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@