7m


7m

hyundai

Başkan Mustafa Bıyık'tan saldırı sonrası ilk açıklama

Mustafa Bıyık: Bariz bir durum var, kendimize göre şüphelerimiz var

Trabzon 11.06.2021, 11:14 11.06.2021, 11:32

Trabzon'un Yomra ilçesinde bu sabah Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık makam aracıyla belediye binası önüne geldiği sırada kimliği belirsiz bir kişi tarafından silahlı saldırıya uğradı. Belediye Başkanı Mustafa Bıyık saldırıdan yara almadan kurtulurken, kaçan saldırganı yakalamak için çalışma başlatıldı.

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık saat 08.30 sıralarında mesaiye başlamak üzere makam aracıyla Yomra Belediye binasına geldi.

5 EL ATEŞ ETTİ

Bu sırada yolun karşısında duran ve üzerinde siyah kapüşon bulunan 17-18 yaşlarında bir genç, silahla Başkan Bıyık'ın bulunduğu yere doğru 5 el ateş etti. 4 kurşun belediyenin camlarına bir kurşun ise yakındaki banka ATM'sine isabet etti. Başkan Mustafa Bıyık'ın yara almadığı saldırı sonrası genç şahıs yaya olarak koşarak bölgeden uzaklaşırken, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Saldırıya uğrayan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, belediye geliş saatine göre her zaman olduğu gibi bu sabah saat 08.30 civarlarında belediye binasına geldiğini ifade ederek "Araçtan indiğim anda telefonla görüşüyordum. Çok da konunun farkına varamadım. Silah sesinin ardından karşımdaki camın patladığına şahit oldum geriye döndüğümde zaten fail kaçıyordu. Konuyla alakalı farklı bir bilgi sahibi değilim. Bariz bir durum var, kendimize göre bilgilerimiz var. Onları Emniyet'le paylaşacağız" diye konuştu.

bıyık

bıyık


Yorumlar (15)
rıza 1 yıl önce
Geçmiş olsun başkanım. Rüşvet almamak, devlet yararına karar vermek maalesef bu tip olaylara sebep oluyor. Mafya ahtapot gibi sardı ülkeyi
KİNG 1 yıl önce
"Bunlar iyi günleriniz göreceksiniz bakın daha neler olacak? " diyen birileri vardı; şimdi ne düşünüyorlar acaba? sokakta gazı alan mafya muhalefete kurşun sıkmaya başladı Allah sonumuzu hayır etsin fakat görünen köy kılavuz istemez... artık tiksiniyorum...
Başkanım yomralı ben ak partili olarak sizi destekledik desteklemeye de devam edeceğiz. Önceki çete tamamen çökertilene kadar seninleyiz 1 yıl önce
Ak Yomra
Kemal 1 yıl önce
Kardeşim rica ederim, genel seçimlerde de oyunu verme AK Partiye de ülke krizden kurtulsun. Batıyoruz, lütfen
yılmaz 1 yıl önce
rantçıların mamaları kesilince ve ülkeyi yönetenlerin sözleri ve tavırları malum olunca sonucun böyle olması şaşırtmıyor insanı. heryer mafya oldu.
Ali 1 yıl önce
Şayet o gangster bulunamaz ise o zaman korkun
AYDIN 1 yıl önce
devlete kurşun sıkılmıştır en ağır şekilde cezası verilmeli bu adi olayın arkasında kim yada kimler olduğu bulunmalıdır asla geçiştirilmemelidir
SALİH 1 yıl önce
ülkeyi karıştırmak isteyenler iş başında. Rüştünü tamamlamayan genç kimden emir almış ve saldırıyı gerçekleştirmiştir. Akla H .DİNK cinayeti gelmiştir.
No name 1 yıl önce
Trabzonu neşeli milliyetçi insanlarla dolu sanırdım. Öyle insanlar tabikide var ama kusura bakmayın çoğu kişi mafya vari iletişim sifir hiç dışardan göründüğü gibi değil medyanın allayıp pullamasiymis. Herkes ne diysin Las modunda ve bu övünülesi birşeymis gibi. İyi insanlara lafim yok.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@