Başkan Koçhan’ın Haber61’e yaptığı açıklamaya CHP’den cevap

Maçka Belediye Başkanı Koçhan’ın Haber61’e yaptığı açıklamaya CHP Başkan vekilinden cevap geldi.

Trabzon 18.05.2017, 12:49 18.05.2017, 13:01
Başkan Koçhan’ın Haber61’e yaptığı açıklamaya CHP’den cevap

Geçtiğimiz günlerde Trabzon’un Maçka ilçesinde güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çatışma yaşanmış ve Uzman Çavuş Osmangazi Çetingöz şehit düşmüştü.


Yaşanan bu olay sonrasında bölgede vatandaşların görüşlerini alan Haber61ekibine Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan açıklamalarda bulunarak, “Olay Maçka Merkeze oldukça uzak, Gümüşhane sınırında hatta bir boğaz orası. Cami Boğazı dediğimiz bir bölge var. Yani her yerden destek almış olabilirler. Gümüşhane’den Arsin’den, Araklı’dan, Yomra’dan. Yani bir kavşak noktası orası.  İlla Maçka Merkezden destek aldı yada farklı bir yerden destek aldı demek için erken. Destek aldıkları gerçek, Lojistik bir destek aldıkları gerçek. Bu güvenlik güçleri tarafından da biliniyor. Foto kapanlar ve istihbarat bilgileri var. 4-5 kişilik bir grup. O bölgede haraketliliğin olduğu biliniyor ve takip ediliyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan’ın açıklamalarına CHP Trabzon İl Başkanvekili Celal Akaç cevap verdi.

Akaç açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Karadeniz Bölgesi’nin güzide turizm ilçesi Maçka’mız terör örgütünün 1 seneden beri hedefinde. Maçka’da 1 yıl içinde 2 terör saldırısı olması, 4 vatan evladımızı şehit vermemiz bizi derinden üzmektedir ve gelecek açısından kaygılandırmaktadır. Bütün bunlar bir kenara dururken terör faaliyetlerimizin yaşandığı ilçemiz belediye başkanının akıl almaz yorum ve muhakemeler yaparak olayı açıklamaya çalışması ayrı bir problem olarak kentimizin gündemine düşmüştür.

Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, Maçka’da terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık eden ‘4-5 kişi olduğunu’ söyleyerek sayı vermiş. Kamuoyuna böyle açıklamalar yapıp insanların kafasını bulandırmasın. Kimsenin Maçkalıların birbirlerine farklı bakmalarına neden olabilecek bir ortamı yaratmaya hakkı yoktur. Bildiği bir şey varsa devletin güvenlik güçleriyle paylaşsın. Basına bu tür açıklamalar yaparak toplumu maniple etmeye germeye hiçbir şekilde hakkının olmadığını düşünüyoruz.

Dilerim bu vahim olaylar tekrar ilçemizde yaşanmaz gerekli önlemler alınır. Maçka’da şehit düşen vatan evlatlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve halkımıza başsağlığı diliyoruz.”

Başkan Koçhan’ın Haber61’e yaptığı açıklamaya CHP’den cevap: “İnsanların kafasını bulandırmasın”


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
erdi61 4 yıl önce
bence kimsenin kafasının bulandığı yok ne bu panik chp li mackalı volkan konak törörisler için dağlarda gezmesinler evime gelip misafir olsunlar demedimi bunu acıklayın
AliVeli 4 yıl önce
Evet bilinen br şey var ise güvenlik güçlerine bilgi verilmeli.
musa 4 yıl önce
Trabzonun ilçelerinde hdp,ye oy verenler var,bunların pkk,ya sempatisi olmaması mümkünmü,olmazsa oy vermez pkk,nın partisine.
ibrahim çevik 4 yıl önce
Maçka belediye başkanı, Suriyede muhaliflere destek veren 60 tan fazla helikopter olduğu söyleniyor, neden Samsun ordu giresun trabzon rize artvin gümüşhane bayburt illerinde 1 adet bile helikopter yok.
Başkan 4 yıl önce
Maçka da pkk ya yardım eden var diyorlar hatta sayı bile veren var bin lar macka lı olamaz hatta trabzon lu olamaz,varsa böyle bir yardım eden birileri doğu dan onlarca doğulu da biri caizse maç katı istila ettiler,bunların üzerin de çalışılması lazım.
Eyüp 4 yıl önce
Maçka da gi terörist lere maçka lı ve Trabzon evladı yattım edmez ,Maçka da onlarca doğulu var bence bunlar üzerinde çalışılması lazım.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@