Başkan Gümrükçüoğlu talebini yineledi

Başkan Gümrükçüoğlu doğalgaz konusunda talebini yineledi.

Başkan Gümrükçüoğlu talebini yineledi
banner432

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, doğalgazın yaygınlaştığı Trabzon’da, hava kirliliği sorunlarının azaldığını ifade ederken, kapısının önüne doğalgaz getirdikleri herkesin doğalgaz kullanması talebini yineledi.

Trabzon’da doğalgaz çalışmalarını ivedilikle sürdürdüklerini belirten Başkan Gümrükçüoğlu, birçok ilçede çalışmalarına devam ettiklerini kaydetti. Ortahisar ilçesinde doğalgaz çalışmalarına fiili olarak 2009 mahalli seçimlerinin ardından başlandığını hatırlatan Gümrükçüoğlu, bu ilçede 101 bin konut ve işyerine doğalgaz ulaştırdıklarını ifade ederken, il genelinde doğalgaz ulaştırdıkları konut ve işyeri sayısının 127 bin olduğunu söyledi. 

Başkan Gümrükçüoğlu değerlendirmesinde şunları kaydetti: “Trabzon’un 5 bin yıllık tarihi, arazisinin engebeli ve yollarının dar oluşu nedeniyle çalışmalar zamana yayılmıştır. Bu çerçevede yapılan hizmetin mahallelere yaygınlaştırılması hemen hemen tamamlanmış bulunmaktadır. Ortahisar ilçesinde kalan kısım Trabzon’un en eski, en tarihi bölgesi olan Ortahisar bölgesi dediğimiz Meydan Parkı, Kalepark bölgesi, Uzunsokak, Kunduracılar Caddesi, Bakırcılar Çarşısı gibi eski merkezi bölgelerinin olduğu alanlardır. Buraları bilerek en sona bırakmış durumdayız. Toplam bir rakam verecek olursak Ortahisar ilçesinde daire ve işyeri olarak 101 bin ünitenin kapısına doğalgaz getirmiş durumdayız. Zaten hedeflediğimiz rakam 110 bin ünitedir. Yani hedefimizin yüzde 90’ını gerçekleştirmiş durumdayız. Burada aziz halkımızdan önemli talebimiz, evinin işyerinin önüne doğalgaz gelen hemşehrimizin abone olmasıdır. Bu esnada belki 5-10 bin TL arası bir maliyetle karşılaşabilmekteler ama bunu da bu hizmeti sunan firmalar taksitlendirmekte ve hemşehrilerimiz bu bedeli de kısa sürede tasarruf olarak geri kazanmaktalar. Şuanda 69 bin 500 abonemiz var. Görülmektedir ki Trabzon’umuzda doğalgaz kullanımı arttıkça önceki kış aylarında yaşanan hava kirliliği sorunları artık yaşanmamaktadır. Kapısının önüne doğalgaz getirilen herkes bu çağdaş sisteme geçiş yaptığında şehrimizde hava kirliliği sorunu tümüyle çözülmüş olacaktır. Abone olup şehrimizdeki doğalgaz çalışmalarına destek olan hemşehrileirme özellikle teşekkür ediyorum. Çocuklarımız için, geleceğimiz için, daha temiz Trabzon için evinin önüne doğalgaz gelen herkesin abone olmasını talep ediyorum” diye konuştu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 8 ay Önce

Bir zahmet meydanın göbeği gazipaşa mahallesini getirirseniz kullanacağız..

SAĞLAM
SAĞLAM - 8 ay Önce

Doğalgaz geldi ama pahalandı,yollar yapılmadan önce samsuna 4 saatte gidiyorduk,şimdi 7 saatte gidiyoruz.yolları yap koy radarı para kes.doğalgazı yap vur zammı para kes.

davut
davut - 8 ay Önce

Başkan doğalgaz kullan dersin, dolmuşa %25 zam yapıp otobüs seferi koymazsın bu da yetmezmiş gibi akşam 7'de otobüs seferleri biter. Bizim talebimizi kim dinleyecek peki? Hep vatandaş versin. Boztepe'nin yolu yok. Hala daha asbestli borularda bize su içiriyorsunuz. Ama suç sizde değil, ayakkabısını koysa seçim kazanacak olan AKP yandaşı kardeşlerimizde.

GÖKAY ZEHİR
GÖKAY ZEHİR - 8 ay Önce

NASIL YALAN SÖYLÜLYORSUN DOĞALGAZ HER YERDE VARMIŞ BENİM BİR EVİM HACI KASIMDA BİR EVİM CUKURCAYIR ANNEM KEMERKAYA İŞYERİM MEYDAN DA HİC BİRİNDE DOĞALGAZ YOK SEN BAŞARILIYIM DİYORSUN BIRAK BU İŞLERİ

beytullah altın
beytullah altın - 8 ay Önce

sayın başkanım söğütlüdeyiz kullanacağiz ama daha gazı vermediler beklyoruz.saygılarımla..

murat başkan
murat başkan @beytullah altın - 8 ay Önce

söğütlü gazı kullanıyor ama doğalgaz işinizi yapan firma dandik olunca gaz biraz zor geliyor...

Vatandaş
Vatandaş - 8 ay Önce

Sanırım meydanda bulunan fatih parkı vatandaşın ısınmasından daha önemli olduğundan öncelik doğalgaza deilde parkın yapımına verildi.

Mevlüt çergel
Mevlüt çergel - 8 ay Önce

Boş konuşmada üstüne yok

kemerkayalı
kemerkayalı - 8 ay Önce

kat mülkiyeti kanunu 42. maddenin acilen degişmesi lazım yoksa çukurçayırda ABONELİK HAYAL.3aydır ugraşıyoruz halen abone olamadık.


SIRADAKİ HABER

banner393