Başkan Gümrükçüoğlu'ndan protokol camii sözleri: AK Parti'de camiye kimse karşı çıkmaz! 

Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu; Ne VİP ne ZİP bu Allah’ın camisidir.

Başkan Gümrükçüoğlu'ndan protokol camii sözleri: AK Parti'de camiye kimse karşı çıkmaz! 

Haber61/Haber Servisi Levent USTABAŞI

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun basın toplantısında şehir camisiyle ilgili açıklama yaptı.


Bir gazetecinin ‘Mazhar Yıldırımhan gibi bazı isimler AK Parti içinde camiye karşı çıkıyor’ sözüne, "Camiye hiçbir şekilde karşı çıkıldığını görmedim AK parti içinde.." diye cevap verdi. 

CAMİİ MÜSLÜMANLARINDIR

Başkan Gümrükçüoğlu, yapımı devam eden camiinin isim tartışmalarına ilişkin şunları söyledi: “Vip'miş protokolmüş öyle birşey yok. Cami müslümanlarındır. Cami vipin zipin değildir öyle birşey olmaz. Cami Allah’ın evidir orada yapılacak şehrin camisidir. Bu cümleyi kullanmak kadar büyük bir gaf olmaz. Müslümanlığa saygısı olan bunu kullanmaz. Cami 2011 yılında onaylanış. Bölgeden gelenler orada toplanıyor o noktada. 5 bin 7 bin 8 bin kişi alabilecek şehrin bir camisi var mı yok? Ben öldüm diyelim. Yomra’danım. Cenaze namazını bunun orda kılacağız. Köylerden yukarı millet ezilmez gelirler orda beni alır defnedirler. Transit yoldan geçenler durdu ordan nefes aldı yüzünü yıkadı namaz kıldı çay içti gitti. Bakın ne aklar büyük fonksiyonları var. Burası bize emanet edilen Fatih Sultan Mehmet Han’ın, ‘Trabzon fetih edilmeden İstanbul’un fethi kabul edilmez.. dediği yerdir burası.. Burası islam diyarı yapıldı. Burası islam kentidir dedirtmek bu halkın hakkıdır bu onların hakkıdır. Yüzde yüzü Trabzon halkının bu camiye güzel oluş der. 2011 den beri uğraştığımız iş.. 2018’e kalması nedendire gelirsek dolgu alanı olduğundan. Dolgu alanında ibaret yeri yapılmaz vardı mevzuatta. Araya 17 Aralık 15 Temmuz gibi olaylar girdi. Nihayeten 2013’de dünya liderlerinden Erdoğan dolgu alanında cami yapılırı kanuna işletti. Cumhurbaşkanından aşağıya bu şehrin hayratından yaylasından Geyikli Şalpazarı’na kadar hiç kimsenin ben bu camiyi istemiyorum diyeceği kanaatinde hiç değilim. Şehrimizi tanıyoruz." 
Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 15:30
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet adıvar
mehmet adıvar - 2 yıl Önce

kimsenin camiye karşı çıktığı yok karşı çıkılan yapılan 70 trilyonluk israf şehrin bu kadar sorunu varken ve şehirde bu kadar cami varken 70 trilyonluk kaynak israfına insanlar karşı çıkıyor. olayı saptırma

Can
Can - 2 yıl Önce

Ya ALLAH aşkına milletin tek sorunu camiydi.sen bu teafiği çöz önce insanlar küfür etmekten dinden çıkacak sen cami diyorsun

serdar
serdar - 2 yıl Önce

İşi saptırmaktan başka işiniz yok. Bi anket yaptır Trabzonda bakalım kaç kişi istiyor, Akplilerinde hepsi karşı. Ama sen soruyu herkes cami ister diye sorarsan kötü niyetlisin demektir. Camiyi tabiki herkes ister ama şehrin önceliği bumudur. Bunu sor önce

mehmet adıvar
mehmet adıvar - 2 yıl Önce

Bu şehri tam batırmadan bu adam gitmeyecek

Koç 61
Koç 61 - 2 yıl Önce

İş görelim iş millet camisini yapar lazımsa.

düşün sorgula
düşün sorgula - 2 yıl Önce

Allah'ın gerçekten istediği **kendisine karşı yapılan ibadet midir?** yoksa **yarattığı kullarının bir biri hakkını yemeden yaşaması mıdır?** Ayrıca yapılan yüz kızartıcı şeyler din ve vatan sevgisinin altına gizlenmemelidir.

Paragas
Paragas - 2 yıl Önce

Etrafını da otopark yapar. 10 numara hizmet.

türk 61
türk 61 - 2 yıl Önce

Türkiye müslüman ülkedir. Trabzon da müslüman bir şehirdir. bundan rahatsız olan azınlıkları kaale alan yok. Saygı du-ya-cak-sınız!


SIRADAKİ HABER