7m


7m

hyundai

Başkan Genç’ten bir tepki de mecliste! “Şike yapan takıma şikeci denir”

Başkan Ahmet Metin Genç, Belediye Meclisinde bir kez daha vurguladı. 

Trabzon 09.05.2022, 15:16
Başkan Genç’ten bir tepki de mecliste! “Şike yapan takıma şikeci denir”

Trabzon’da Ortahisar Belediye Meclisi Mayıs ayı oturumları başladı.

Meclise başkanlık yapan Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, yaptığı açıklamada “Trabzonsporluluk her şeyin üstündedir. Şike yapan takıma şikeci denir” dedi.

Başkan Genç açıklamasında şunları söyledi;

“Bu ay ki en güzel görsellik Trabzonspor’umuzun bileğinin hakkıyla 8. şampiyonluğunu görmek nasip oldu. Tüm emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyorum. Taraftarımıza teşekkür ediyorum. Burada şampiyonluk kadar bir cana zeval gelmemesini temenni etmiştik. Tüm meclis üyelerime teşekkür ediyorum. Farkındalık oluşturduk. Statta, Avni Aker’de ve meydanda bir cana zeval gelmeden kutladık. Bir ahtım vardı, sahaya ineceğim demiştim, sahaya da indim. Son düdük çaldığında indim. 60-70 bin kişi meydanda 40 bin kişi Avni Aker’de. 

Bazıları hazmedemese bile İstanbul’da bile provokatif kulüp başkanlarına rağmen 400 bine yakın taraftar hiç bir cana zarar gelmeden örnek bir kutlama yaptık. Bu kutlama FİFA’nın gündemine geldi. Dün büyük bir Bayrak Londra'ya gönderdi. Bir taraftan da şehrimizin tanıtımı anlamında güzel bir durum oldu. 9. şampiyonluk olarak da devam edecek bu. Ama başından itibaren kulübümüzle koordinasyonu sağladık. Bütün mesai arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Büyük emek sarf edildi. Güvenlik önemliydi. Sayın Valimizle bir kaç kez toplantı düzenlendi. Valimize emniyet müdürlüğümüze, İl Komutanlığımıza da teşekkür ediyoruz.

Bazı takımlar da 2010-2011 kupamızla kutlama yaptılar. Hakkımız bize verilmedikçe onlar kupa alamayacaklar. Buna inanırım. 2011 mücadelesi devam edecektir. Küçük-büyük kim rahatsız olursa olsun. Küçük bir gazeteci bizden rahatsız olduğunu söyledi. Olsun, bu dil ve yürek bizde oldukça 2010-2011 şampiyonluğunun bizim hakkımız olduğunu söylemeye devam edeceğiz. 

Bizi bol miktarda CİMER’e şikayet ediyorlar. Etsinler bedeli, pahası ne olursa olsun Trabzonsporlulukla siyaseti ayırt etmeye çalıştık. Trabzonsporluluk her şeyin üstündedir. Şike yapan takıma şikeci denir. Şikeci kulüp dediğimiz için yapıyorlar bunu. Ben bu mücadeleyi sürdüreceğim ömrüm yettikçe. Burada tekrar söylememin nedeni meclis kayıtlarına geçsin diye söylüyorum."

Haber61 - Haber Servisi - 

Başkan Genç’ten bir tepki de mecliste! “Şike yapan takıma şikeci denir”
 


Yorumlar (10)
onur 2 hafta önce
sayın başkan bu doğrultuda sayın cumhurbaşkanının iki dudağı arasında olan şu bizim 10-11 kupasını da isteyip kulübe getirseniz samimiyetinize inanırdık
Akcaabatli 2 hafta önce
senin parti kupayi avrupa mahkemesine ragmen TS ye verebildimi yokkkkk, eeeee sen hangi hikayeye anlatiyon,secimde görürüz.
Kemal61 2 hafta önce
firtina pirpiri öyle bir yazmissinki gözlerim yasardi,sanki biz hindistanda yasiyoruzda bilmiyoruz.
Fırtına Kuşu 2 hafta önce
Başkan, Trabzonsporlu. Hikaye anlatmıyor. Doğruları söylüyor. Duruşu dik. Cumhurbaşkanı'na rağmen çekinmeden de konuşuyor. Siyaset yapmıyor. Bu kadar etkili bürokratlara rağmen en azından konuşuyor. Kupayı alıp Trabzon'a getirmek o kadar kolaysa buyrun yapın da görelim.
İsmail 2 hafta önce
Bir kerede tirübünlere oynamadan. Kupanın Trabzon a gelmesini kim engelledi, fener yargılanırken külüpleri değil kişileri yargılayın diyen kimdi? De bi bakalım. Diyemez ki…
Hasan Basri Gürler 2 hafta önce
Sana helal olsun sevgli başkanım. Chplilerden de aynı tepkiyi bekliyoruz. Tabi yerse..
antikus 2 hafta önce
baskan sen sen ol bu konuyu fazla kasima malum sikeyi ört bas eden senin baskanin bizzat kendisidir, yok yani demeclerine kizmasin ;)
YORGUN 2 hafta önce
Trabzon'un kupasını alıp Fener'e verdirten, mahkemeye müdahil olan kimdir hatırlıyor musunuz? Yoksa balık hafızalı mısınız? Seçimler yaklaşınca türbünlere oynayın bakalım. Reşit, sen söyle, sen işit.
COVANNİ 2 hafta önce
BAŞKAN ŞİKE YAPANI KOLLAYANA KANUN ÇIKARTIP AKLAYANA NE DENİR. BUNU DA SÖYLEYİN DE SAMİMİYETİNİZİ GÖRELİM.
agasar 2 hafta önce
sizce SÖYLEYEBILIRMI HAYIRRRRRRRR.biz onu iyi taniyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@