banner556

Başkan Genç'ten, yeni yıl mesajı yayınladı

Başkan Ahmet Metin Genç'ten 2021 mesajı.

Trabzon 31.12.2020, 11:50
Başkan Genç'ten, yeni yıl mesajı yayınladı

Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, yeni yıl mesajı yayınladı.

Mesajında bütün vatandaşların yeni yılını kutlayan Başkan Genç, 2021 yılının bütün dünyada salgın ve felaketlerin sona ereceği bir yıl olmasını diledi. 

“DÜNYAMIZI DAHA GÜZEL BİR HALE GETİRMEK İÇİN…” 

Başkan Genç, şu ifadelere yer verdi: “İyisiyle, kötüsüyle 2020 yılını geride bıraktık. Başta koronavirüs salgını olmak üzere, depremler, yangınlar, savaşlar ve benzeri pek çok felaket yaşadık. 2020 yılında koronavirüs salgını gibi hafızamızda pek hoş hatıralar bırakmayan vakalar vuku bulsa da 2020,  bütün insanlık olarak yaşanan hadiselerden ders çıkarıp, kendimizi hesaba çekmemiz ve ibret almamız için de bize eşsiz fırsatlar sundu. Yaşadığımız felâketleri atlatmak için; yardımlaşma, dayanışma, işbirliği ve fedakârlığın ne kadar önemli bir husus olduğuna bir kez daha hep birlikte şahit olduk. Bütün insanlar yaşanan bu meşum hadiselerden gerekli ibretleri alarak, 2021 yılının daha güzel, huzurlu ve müreffeh geçmesi için üzerine düşen görev ve sorumlulukları lâyıkıyla yerine getirmeli. Maalesef, tabii afetler dışında yaşanan bütün felâket ve afetlere insanlar sebebiyet vermektedir. Hatta tabii afetlerin birçoğu da dolaylı ya da doğrudan insanların müdahalesiyle meydana gelmektedir. Bundan dolayı bütün insanlığa çok büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Eğer, bu acı hadiselerden gerekli dersleri çıkarmazsak, daha büyük felâketler her an kapımızı çalabilir ve tekrardan elem verici hadiseleri yaşamak zorunda kalabiliriz. Dünyamızı ve ülkemizi daha güzel bir hale getirmek bizim elimizde… Hep birlikte bunun için gayret etmeliyiz. Bir insan olarak bu dünyadaki yerimizi, rolümüzü, görev ve sorumluluklarımızı iyi idrak etmeliyiz. Ve bunları yerine getirmek için hiçbir zaman en ufak tereddüt bile etmemeliyiz.”

“GÜZEL OLAYLARLA ANACAĞIMIZ BİR YIL OLSUN”

“Her yeni yıl; yeni umutlar, yeni dilekler, yeni heyecanlar ve yeni sevinçlerle başlar… 2021 yılının eşiğinde bulunduğumuz bugünde Yüce Rabbimiz(C.C)’den içten ve samimi duygularımla yeni yılımızın bütün insanlığa hayırlar, güzellikler getirmesini diliyorum. Umarım 2021 yılı, hafızamızda güzel olaylarla anacağımız, bizi sevince ve mutluluğa gark eden, bütün dünyada insan haklarının, demokrasinin, adaletin, hukukun üstünlüğünün ve çevreye, doğaya saygının öne çıktığı; sevgi, barış ve dostlukların çoğaldığı; savaşların, çatışmaların ve katliamların son bulduğu bir yıl olur. Bu vesilelerle 2021 yılının çok güzel ve hoş olaylarla anacağımız bir yıl olmasını temenni ederken, bütün vatandaşlarımızın da 2021 yılını tekrar tebrik ediyorum.”  
 

Yorumlar (2)
Molla ali 3 hafta önce
Dünya özellikle ülkemiz ğüzel bir yer olsun istiyorsanız dünyada ima. Ahrette mekan anlayışı olmalı öyle sizin ve partinizin yaptığı ğibi dünyada mekan ahrette iman olnamaöı şapşik anladın 18 yıldır ülkeyi beton santralin e çevirdiniz eşşeğe binemezdiniz Allah Muhammet inan diye milyon dolarlık yaşamlar sürüyorsunuz ailece ama ahirette bakalım ne diyeceksiniz asğari ücret 2900 lira alda ailenle yaşa bakalım da ğüzellik ğörelim haramzadeler faiz uzmanları
Ersin gemici 3 hafta önce
Reklamlar" Ahmet m.genç

Gelişmelerden Haberdar Olun

@