Başkan Genç: "Ortahisar sahili Avrupa şehirleri gibi olacak"

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon'un sahil bandında yapılan projeler hakkında konuştu.

Trabzon 16.06.2021, 15:04
Başkan Genç: "Ortahisar sahili Avrupa şehirleri gibi olacak"

Trabzon'un Ortahisar ilçesi Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, sahil bandına yapılan projeler tamamlandığında Ortahisar ilçesi Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerin deniz şehirleri gibi gözükecek ve ilgi göreceğini söyledi.
Trabzon’un Ortahisar İlçesi Beşirli Mahallesinde “Karadeniz Sahil Yolu” geçişi sırasında doldurulan alanda oluşan doğal plaj için Başkan Ahmet Metin Genç harekete geçti. Kendiliğinden oluşan kumsal alanın korunması gerektiğinin altını çizen Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon’da vatandaşların yararlanabileceği doğal bir plaj oluşmasının sevindirici olduğunun altını çizerek Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun da büyük katkılarıyla şehrin Avrupai bir sahil şeridine kavuşacağını dile getirdi.“Akdeniz ülkelerindeki gibi olacak”
Başkan Genç, Faroz’dan başlayarak Beşirli Mahallesinin son kısmına kadar olan sahil bandında incelemelerde bulundu. Tek tek sahil şeridinde notlar alan Genç, “Trabzon’umuz özellikle Ortahisar ilçemiz çok güzel bir sahil şeridine kavuşmak üzere. Gül Cemal Projesi ile Büyükşehir Belediyemizin ortaya koyduğu emek Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerdeki gibi Avrupa’yı bir sahile kavuşmamızı sağlayacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu’nun öncelikli hedefleri arasında yer alan Beşirli’den, Ganita’ya kadar olan alan da yapılacak proje sadece Trabzon’a peyzaj güzelliği ile katkı sağlamayacak bunun yanında da bölge turizminden tutunda kent sakinlerinin rahat bir nefes alacağı yerlerin oluşmasına da katkı sağlayacak. Bu nedenle Başkan Zorluoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.“Özellikle o alanı koruyacağız”
Son yıllarda Karadeniz’in doğal olarak ilçemiz sahil kısmında kumsal olan oluşturduğunu vurgulayan Genç, “Beşirli mahallemizde, sahil yolu geçişi sonrasında denizimizin dalgalarının ve fırtınaların oluşturduğu güzel bir kumsal alan ortaya çıktı. Bu bizi ve kent sakinlerini sevindirdi. Bu alanı özellikli olarak korumamız gerekli olduğunu düşünüyorum. Gül Cemal projesinin yapımı sırasında bu kumluk alan dikkate alınacak. Büyükşehir Başkanımız ile de özellikle bu konu üzerinde durduk. Kendisinin de büyük desteği ile burada çok güzel plaj alanı bırakılması konusunda mutabakata vardık” şeklinde konuştu.

“Ganita şehrin kimliğinin fotoğrafıdır”
Şehrin en büyük simgeleri arasında olan Ganita’nın yapılan proje ile yeniden ele alınmasına da değinen Genç, Karadeniz’e kıyısı olan diğer ülkelerde dâhil hiçbir kent böyle doğal güzelliğe sahip olmadığını vurguladı. Genç, “ Kentlerin kimlikleri vardır. Özellikle de deniz şehri olan kentlerin kimliklerinde Ganita gibi alanlar bulunmaktadır. Siluetten tutunda kart postallara kadar bu alanlar şehrin tabiri yerinde ise, nüfus cüzdanında ki fotoğrafıdır. Uzun yıllardır Ganita’ya dokunulmamıştı. Bu alanda ilçe belediyemizin 'Kanuni Su Parkı ve İskele Park projesi de yer almaktaydı. Her iki projemize de büyükşehir belediyemiz sahip çıkarak yapılması için söz verdi. Büyükşehir belediyemiz burada ki, çirkin görüntüyü ortadan kaldırdı ve yüz akımız olacak şekilde yeniden mimariye sundu. Bittiğinde herkes tarafından takdir toplayacak bu proje için emeği gecen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (18)
Yaşar 2 ay önce
Akyazı sahili gibi insanların hayranlıkla baktığı en güzel ve doğal koyu doldurup stad ve hastahane yapıp sonra Ayasofya sahilinde kumsal oluştu diye sevinmek ne kadar komik
Sedat 2 ay önce
Karadenizin incisi Trabzonumuzun geçmiş 10 yılını gasp edip şehri köye çevirenlerden hesap sorulmalıdır.
Yusuf yıldız 2 ay önce
Hiç birşey yapmasada atınca çok süper atar
izzet 2 ay önce
şu şehirden halen beklentisi olan varmı bu şehir aciz şehir bitik yıkık şehir şehir görmesek neyse ayıptır yazıktır günahtır yürüyecek yolumuz yok heryer bina ile doldu taştı otopartk desen yok denize zaten giremiyoruz beşirli sahiliyle yıllardır uyuttular bizi bu şehir bitik aksini iddaa eden vatan hainidir
TRABZON SEVDALISI 2 ay önce
O kaba saba dolğu ile hiçbirşey olmayacak
61 2 ay önce
hangi avrupa sahili başkan
ganitalı 2 ay önce
Kumsala dokunulmaması güzel, şehirde güzel şeyler olmaya başladı ancak şunu söylemeden geçemeyeceğim. Avrupa sahilleri ünlü değildir. Gereksiz Avrupa hayranlığı yapmaya gerek yok. Yanı başımızdaki ordu veya Samsun'u örnek alsak yeter.
Gokhan 2 ay önce
Hangi ab ülkesi tarım toprağını denize döker baskan yeme bizi dünyada eşi benzeri yok yapılan dolgunun
Gökhan 2 ay önce
O kumsal alan dolguda kullanılan malzemelerin kum içeriğinin ne kadar da çok olduğunu gösteriyor malesef. Deniz dolgudan kumu alıyor gidip uygun yere depoluyor.
Gokhan2 2 ay önce
Tarım topragı denize dökulmez. Deniz tabanı balcıklasır burda amac topraktan hafriyattan ucuz yolla kurtulmak
Misafir 2 ay önce
Doldura doldura bitmedi.Bizim ömrümüz yetmeyecektir görmeye.Herkes toprakkaymasi nedenixle topraklati yükseklere tasir.Bizimkiler tam tersi.Yeduuz bizi yeduuz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@