Başkan Genç muhtarlarla bir araya geldi

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç muhtarlarla bir araya geldi.

Trabzon 22.10.2020, 13:29 22.10.2020, 13:38
Başkan Genç muhtarlarla bir araya geldi

Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, muhtarlarla istişare toplantısı düzenledi.

Bu sene 26.’sı düzenlenen toplantıya Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Bekir Aktürk, Ortahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Selami Durmuş, Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan ile çok sayıda muhtar ve aza katıldı. 

“DAYANIŞMA RUHUYLA HAREKET ETTİK”  

Toplantıda konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, iyi günde kötü günde her zaman hizmet ve projeleri yürütürken muhtarlarla ve diğer kent paydaşlarıyla birlikte olmaya gayret ettiklerini kaydetti. 

Salgın nedeniyle bütün dünyanın olağanüstü bir dönemden geçtiğini belirten Başkan Genç, “Bu davetime katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Biz, her zaman 19 Ekim haftasında bir araya geliyorduk. Bir kez muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Haftasını tebrik ediyorum. İyi günümüzde de kötü günümüzde asıl olan yerel yönetimlerimizle, muhtarlarımız ve diğer kent paydaşlarımızla birlikte olmak. İşte, 26 kez bir araya gelmişsek bu durum bu anlayışın eseridir. Tabi ki programlar yapıyoruz. Hepsini yüzde yüz icra ettiğimizi söylemek mümkün değil. Kapasitemiz oranında bunları yapıyoruz. Geçen yıl olağanüstü bir dönem yaşadık. Hâlâ daha bu salgınla mücadele ediyoruz. Bu salgınla olağanüstü tedbirlerle mücadele ediyoruz. Bütün bunlara, salgının olumsuz sonuçlarına rağmen fen işlerimiz, destek hizmetlerimiz ve bütün birimlerimizle birlikte mücadele ediyoruz. Ve programlarımızı yetiştirmenin gayreti içindeyiz. Bu olağanüstü süreci devlet ve millet kaynaşması ve muhtarlarımızın da çabasıyla atlatıyoruz. Bundan dolayı muhtarlarımızı tebrik ediyorum.  Salgın sürecinde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılanması konusunda çok büyük gayret sarf ettik. Vefa Destek Gruplarımız sizlerin sayesinde kimsesi olmayan, hasta ve 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ulaştı. Millet olarak da olağanüstü süreçlerdeki dayanışma ruhumuzu ortaya koyduk. Bunu Avrupa’da yapamazlar. Biz hiçbir beklenti olmadan bu dayanışma ruhunu ortaya koyduk. Salgın nedeniyle filyasyon çalışmalarımız devam ediyor.” diye konuştu.  

Başkan Genç muhtarlarla bir araya geldi

“AKTÜRK, ÇOK GÜZEL ÇALIŞMALARA İMZA ATIYOR”

“İnşallah, 2021 yılında da aynı kararlılık hizmet inancıyla Yüce Allah, bizlere güzel çalışmalar nasip eylesin diyorum. Toplantımızda Türkiye’deki 52 bin muhtarımızı temsil eden şehrimizin evladı olan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Bekir Aktürk’e Bey var. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Yakında güneydoğu turuna çıkacak. Ülkemizin birlik ve beraberliği için çok güzel çalışmalara imza atıyor. Burada bulunan çok kıymetli kaymakamımızla da çok ahenkli bir çalışma yürüttük. Ele ele vererek biz, siz, kaymakamımız bu güzel hizmet yolculuğunu başarıyla yürüttük. Yüce Allah bu şekilde devam etmeyi nasip etsin diyorum. Sözlerime burada son verirken bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Kardeşlerimizin Karabağ’daki mücadelesini canla başla destekliyoruz. İnşallah, Karabağ’da Azerbaycan Bayrağını dalgalanacak. Yüce Allah hepimize, hep birlikte hayırlı çalışmalar yapmayı nasip etsin.” 

Başkan Genç muhtarlarla bir araya geldi

“KONUŞMAZSAK BİRBİRİMİZİ ANLAYAMAYIZ”

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Bekir Aktürk ise, konuşmasında Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in hizmet ve projelerini muhtarlarla birlikte yürütmekte kararlılık gösterdiğine vurgu yaptı. Muhtarların Başkan Genç’e çok büyük değer verdiğini ifade eden Aktürk şöyle konuştu:  “Öncelikle 26. Toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum. Bu 26 rakamı şu anlama geliyor. Ortahisar Belediyesi ve Belediye Başkanının muhtarlarla yürüme kararlığının göstergesidir.  Dolayısıyla bu aynı zamanda millete verilen değerdir. Buradaki katılım oranının yüksekliği de muhtarlarımızın başkanımıza verdiği değerin, önemin göstergesidir. Biz bu şekilde devam etmezsek birbirimizi anlamazsak, birbirimizin elini sıkmazsak, birbirimizi dinlemezsek, konuşmazsak bu işleri yürütemeyiz.”

Başkan Genç muhtarlarla bir araya geldi

“HİÇBİR ZAMAN SİYASALLAŞMADIK” 

Muhtarlık müessesesinin devleti ve milleti temsil eden iki yüzünün olduğunu kaydeden Aktürk, “Bizim bir muhtar kimliğimiz var. Bu kimlik sadece muhtarı temsil ediyor. Bu kimliğin iki tane yüzü var. Bir yüzü millet, bir yüzü devlettir. Millet olan yüzüyle milletimize hizmet edeceğiz, onların sorunlarını çözeceğiz, devlet yüzüyle de devletimizin yanında olacağız. Devletimize bağlı olacağız, devletimizi temsil edeceğiz. Biz devletimizin işlerinin aksatılmadan yürütülmesini sağlayacağız. Belediye başkanlarımız da tıpkı muhtarlar gibi parti rozetini bırakıp hizmet edebiliyorsa bu da başarıyı getirir. Başkanımız da bunu yapmıştır. Biz, başkanımıza 5 yılının sonunda bir karne vermiştik. Bu siyasi bir olay diye eleştirilmişti. Ama Ahmet Başkanımız siyaset üstü bir başkanımızdır. Burada kimsenin siyasallaştığı yok, hiçbir zaman da siyasallaşmadık. Biz sadece hizmetin ödülünü kendisine takdim ettik. Bizim siyasi görüşmelerimiz olabilir ama bizim siyasi bir adımımız olamaz.” dedi.  

Başkan Genç muhtarlarla bir araya geldi

“MİLLETİMİZİN HİZMETKÂRI OLACAĞIZ”

Muhtarlardan talep alınarak oluşturulan 2021 yılı çalışma programına sadık kalınması gerektiğini ifade eden Aktürk, “Bu yıl sona eriyor… 2021 yılı programıyla ilgili taleplerin alınmasını ve bunlara mutlaka uyulmasını talep ediyoruz. Biz sizin adaletinize güveniyoruz. Lütfen muhtarlarımızdan alınan programların içinden çıkarılanlardan muhtarlarımız haberdar edilsin. Muhtarın haberi olmadığı zaman muhtarlarımız vatandaşlarımıza karşı mahcup oluyor. Sizin adaletinizden dolayı ve sizin yaptığınız hizmetlere saygınızdan dolayı sesimiz çıkmıyor. Bu hizmeti beraber yapacağız ve bu milletin hizmetkârı olacağız. Bu yolda çalışmalarımızı devlet edebi ve adabıyla yapacağız. Tekrar belediye başkanımıza muhtarlarımıza göstermiş olduğu ilgiden ve bu toplantıyı organize etmesinden dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

Başkan Genç muhtarlarla bir araya geldi

“KAPIMIZ 24 SAAT AÇIK”

Konuşmasında Ortahisar’da yerel yönetimlerin ve diğer kamu kurumlarının koordinasyon ve eşgüdüm içinde çalıştığına şahit olduğunu belirten Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan, “19 Ekim Muhtarlar Haftasını tebrik ediyorum. İki senedir burada görev yapıyorum. Bu aşamada bir sürü çalışmanın içinde olduk. Şunu gördüm bütün kurumlarımız eşgüdüm içinde koordinasyon içinde elinden gelen fedakârlığı gösterdiler. Özellikle salgın sürecinde çok yoğun bir mesai harcadık. Kimsesi olmayan, 65 yaş üstü vatandaşlarımıza hizmetlerimizi yaptık. Vefa Grubumuz muhtarlarımızla çok yakın çalıştı. Belediyelerimiz bu konuda hiçbir talebimizi geri çevirmediler. Bu süreç hâlâ devam ediyor. Durum ciddiyetini koruyor. Filyasyon işlemlerimiz devam ediyor. Bundan sonra da aynı özveriyle işimizi yapmaya devam edeceğiz. Bizim ve sizlerin yaptığı iş, bir sağlık görevlisinin yaptığı iş kadar önemli. Neticede yaptığımız çalışmalarla onların yoğunluğunu azaltıyoruz. Bundan sonra da belediyemiz, diğer kamu kurumları ve muhtarlarımızla birlikte kamu hizmetlerimizin en iyi şekilde yürütmeye çalışacağız. Bize bağlı bütün kuruluşların kapıları sizlere açıktır. Bunu ifade etmek istiyorum. İsteğiniz zaman telefonla da bize ulaşabilirsiniz.  Bizler sizlere hizmet etmekle mükellefiz. Hem kapımız hem de telefonlarımız 24 saat size açıktır. Konuşmamı bitirirken, Yüce Allah’tan daha sağlıklı ve daha huzurlu günlerde bir araya gelmeyi bizlere nasip etmesini diliyorum.” ifadelerine yer verdi.  

Toplantıda, muhtarların Ortahisar Belediyesi’nin 2021 Yılı Yol Programıyla ve diğer konularla ilgili talep ve istekleri yazılı olarak alındı. Toplantı sonrasında muhtarlara kovid-19 salgınıyla mücadele gösterdikleri yoğun çalışmalardan dolayı plaket ile teşekkür belgesi takdim edildi. 

Başkan Genç muhtarlarla bir araya geldi

Başkan Genç muhtarlarla bir araya geldi

Başkan Genç muhtarlarla bir araya geldi

Başkan Genç muhtarlarla bir araya geldi

Başkan Genç muhtarlarla bir araya geldiTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@