alexa metrics

banner560

banner572

Başkan Ekim Ankara'dan destekle döndü

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ve beraberindekiler Ankara’ya destek ve teşekkür ziyareti düzenledi.

Trabzon 01.07.2021, 16:20
Başkan Ekim Ankara'dan destekle döndü

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, AK Parti Trabzon Milletvekilleri, Ak Parti Akçaaabt ilçe Başkanı ve Akçaabat STK başkanları ile birlikte Ankara’da yaptığı ziyaretleri değerlendirdi. 

Geçtiğimiz günlerde Akçaabat’ta STK Başkanlarıyla yapmış oldukları istişare ve değerlendirme toplantısı sonrası Ankara’da Bakanlıklardan randevu talep ettiklerini ve Ak Parti Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe, Milletvekilleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ile birlikte Ankara’da bir dizi ziyaretler yaptıklarını ifade eden Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim “İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank, Ticaret Bakanımız Mehmet Muş, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu, Trabzon Milletvekillerimizi ve hemşehrimiz Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu’nu ziyaret ettik. Ankara’da önemli görüşmeler yaptık. AK Parti İlçe Başkanımız Ahmet Hüseyin Altıntepe ve STK Başkanlarımız ile birlikte gerçekleştirmiş olduğumuz ziyaretlerde Akçaabat’ın ihtiyacı olan bir takım yatırımların getirilmesi noktasında isteklerimiz bakanlarımıza iletme fırsatı bulduk. Gitmiş olduğumuz bütün Bakanlarımızı ve kurumlarımız bizlere ilgi ve alaka gösterdiler. Projelerimize destek sözü verdiler. Bakanlarımıza ve milletvekillerimize şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Ekim Ankara'dan destekle döndü

Ankara’da en önemli görüşmenin Güney Çevre Yolu ile ilgili olduğunu ifade eden Osman Nuri Ekim, "Akçaabat’ın içinden geçen uluslararası karayolu ihtiyaca cevap vermemektedir. Bunun tek çözümü Güney Çevre Yolu’dur. Bu konuda bakanımızın da görüşü aynı. Bu konuda ilk adım atıldı. Çok yakında çalışmaların başlamasını bekliyoruz. Güney Çevre Yolu’yla birlikte yan yollar yapılacak ve şehre bağlanacak dik yollar ile Akçaabat’ımızın güneye doğru doğru açılmasını sağlayacak” şeklinde konuştu.

Başkan Ekim Ankara'dan destekle döndü

Pulathane Bulvarı Hızlanacak
Yakın zamanda en hızlı geçici çözümün Pulathane Bulvarı’nın bir an önce bitirilmesi olduğunu da açıklayan Başkan Ekim “Trafik yoğunluğunu biraz olsun hafifletecek olan Pulathane Bulvarı’dır.  Yaylacık Osmanbaba Kavşağı bir an önce yapılması için girişimlerimiz oldu. Özellikle Hastane Kavşağı’ndan Düzköy istikametine dönecek araçlar için bir alternatif oluşturulması gerekiyor. Bu kavşak üzerinde küçük dokunuşlar ile trafiğin daha akıcı olması sağlanacak” dedi.

Başkan Ekim Ankara'dan destekle döndü


Kültür Merkezine Destek Sözü
Ekim "23 Haziran 2021 de yapmış olduğumuz Söğütlü Kültür Merkezine finansman noktası konusunda İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’dan destek istedik. Sayın Bakanımız, her zaman olduğu gibi, şehrin kültür ve sanat hayatına katkı sağlayacağına inandığı Kültür Merkezinin yapım işine finansman desteği vereceği sözünü verdi. Bizi her zaman destekleyen şehrimizin evladı İçişleri Bakanımıza Süleyman Soyluya şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Başkan Ekim Ankara'dan destekle döndü

Birlik ve Beraberlik İçerisinde Her İşin Üstesinden Geleceğiz

Birlikten kuvvet doğar düsturu ile hareket ettiklerini ifade eden Başkan Ekim “İlçe Başkanımız ve şehrimizdeki Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları ile Ankara’ya ziyaretler düzenledik. Ziyaretimizin amacı hem yapılan yatırımlar için teşekkür hem de yapılacak yatırımların mahiyeti yönünde idi. Akçaabat’ın birlik ve beraberlik göstergesinin sergilendiği bu tür ziyaretlerde her zaman kazanan Akçaabat olmuştur. Şehrimizin bütün dinamikleri Akçaabat’ın yarınları için gayret gösterirse başaramayacağımız hiçbir iş olamaz. Ortak akılla hareket ederek Akçaabat’ı daha güzel yarınlara hazırlayacağız” dedi.


Yorumlar (6)
İskender 5 ay önce
Ayrı ayrı değil, elediye başkanları lletvekilleri hep beraber Çarşıbaşı-Arsin arası, hatta Falkoz arası viyadük-tünel, ilçe bağlantılı adam Gibi bir yol lazım
hasan 5 ay önce
ayranım çok içmeye...
başkan 5 ay önce
haçkalı babayı halettiniz güney çevre yoluda bitti söğütlü üniversite önü zaten yapıldı :))
Hasan 5 ay önce
Genç ve başarılı olsanız da bitmekte olan, sonu gelmiş bir partiden belediye başkanı oldunuz. Maalesef siyasi hayatınız çok kısa sürecek
Sefa Tekin 5 ay önce
Çabalarınızı görüyoruz başkanım. Teşekkürler
Kaptan 5 ay önce
Bukadar kritik yerlerde Trabzonlular var fakat ne tren yolu ne güney çevre yolu hala daha kabak tadı verdi.Bakalım kaç seçime malzeme olur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@