banner491

Balta: “Türkiye Koalisyon Dönemlerinde Hep Kaybetti”

Muhammet Balta referandum çalışmalarını sürdürdü.

Balta: “Türkiye Koalisyon Dönemlerinde Hep Kaybetti”
banner455
banner432

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, referandum çalışmalarını Trabzon’un Ortahisar ilçesinde sürdürdü. 


“KOALİSYONLAR DÖNEMİ SONA ERECEK”

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, referandum çalışmaları Ortahisar ilçesi 1 Nolu Erdoğdu, Hızırbey, Uğurlu ve Bengisu mahallerinde sürdürdü. İlk olarak 1 nolu Erdoğdu mahallesinde esnafları ziyaret eden Milletvekili Balta “Türkiye'nin koalisyon dönemlerinde kaybettiğini, istikrar ve güçlü iktidar dönemlerinde ise kazandığını belirterek, Türkiye koalisyon dönemlerinde hep kaybetti. Türkiye en büyük atılımları, en güçlü dönemlerini tek başına iktidarlar döneminde yaşamıştır. Türkiye tarihinde kalkınmanın yaşandığı üç dönem vardır. Birincisi Menderes dönemi, ikincisi Özal dönemi üçüncüsü ise Recep Tayyip Erdoğan dönemidir ki Türkiye'nin sıçrama yaptığı çağ atladığı dönemlerdir. Onun dışında Türkiye hep geri gitmiştir. Türkiye ne çekti ise koalisyonlardan çekti. ANAP-MHP-DSP koalisyonu vardı. Türkiye'de kurulan koalisyonların en kısası 3 ay. En uzunu 3,5 yıl. Türkiye'deki koalisyonların ortalama ömrü 1,5 yıl. 1,5 yıl içerisinde ne bir kimse hizmet yapabilir ne de ülkeyi ileri götürebilir. Koalisyon dönemlerinde yaşanan kavgalardan hizmete fırsat kalmamıştır. Şimdi Başkanlık sistemi ile Meclis ve hükümet ayrılmış olacak. Meclis ne kadar çok partiden oluşursa oluşsun icraatı yapacak olan hükümet bundan etkilenmeden icraatlarını yapacaktır. Öyleyse referandumda evet dediğimiz zaman koalisyonlar dönemi sona erecek" dedi.

Balta: “Türkiye Koalisyon Dönemlerinde Hep Kaybetti”

“MİLLETİMİZ 16 NİSANDA GÜÇLÜ BİR EVETLE BUNLARA BÜYÜK BİR DERS VERECEK”

Son günlerde vatandaşların daha bilinçlendiğini belirten Balta “Sahalarda yaptığımız ziyaretlerde bizim gördüğümüz son 10 gündür vatandaşlarımız daha bilinçlidir. Bizde onlara anayasa değişikliğinin içeriğini anlatıyoruz. Aldığımız tepkiler bizi çok mutlu ediyor. Muhalefetin yalan üzerine kurulu çalışması var ama kimse bunlara inanmıyor. Milletimiz 16 Nisanda güçlü bir evetle bunlara büyük bir ders verecek. Geçmişte mevcut sistemden dilimiz çok yandı. Aynı görüşten olan Cumhurbaşkanı ile Başbakanlar sorun yaşadı. Çünkü yetki karmaşası var. Biz bu karmaşayı ortadan kaldırmak istiyoruz. Çünkü milletimiz bundan zarar görüyor, vesayetçiler de bundan faydalanıyor.  16 Nisan Türkiye'nin siyasi tarihi bakımından önemli bir dönüm noktası olacaktır. Devrim niteliğinde bir adım olacaktır. Türkiye yeni hükümet modeliyle birlikte çok daha etkili, çok daha hızlı karar alabilen ve küresel yarışta çok daha güçlü bir şekilde var olabilen bir Türkiye haline gelecek” dedi.

Balta: “Türkiye Koalisyon Dönemlerinde Hep Kaybetti”

“MİLLETE HESAP VEREN BİR KİŞİ, TEK ADAM REJİMİ OLMAZ”

Daha sonra Uğurlu ve Bengisu mahallelerinde kahvehane programlarına katılan Balta, Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile ilgili sorulara cevap verdi. “Bazıları yeni sistemle tek adam rejimi olacak diyor. Rekabetçi seçimlerle demokratik olarak seçilmiş, meclisin, yargının denetimine tabi ve her şeyden önce millete hesap veren bir kişi, tek adam rejimi olmaz” diyen Milletvekili Balta  “Bizim ortaya koyduğumuz sistem tek adamlık rejimi değil demokratik olarak belli bir süre için seçilmiş bir kişidir. Üstelik bu süreyi de kısıtlıyoruz. Dünyanın en başarılı lideri de olsa en fazla 2 dönem yapacak. Bu sistem çok daha demokratik bir sistem olacak. Milletin iradesi demek, güçlü hükümet, güçlü Türkiye demektir. Onun için, artık sistemden kaynaklanan problemleri geride bırakacağız. Milletimiz, rejim değişiyor, ‘Cumhuriyet’i yıkıyorlar, Meclis kapatılıyor, tek adamlık geliyor, HSYK üyelerinin, Anayasa Mahkemesi üyelerini bir kişi seçecek’ gibi konuşmaların gerçek olmadığını biliyor. Bunların yalan olduğunu 18 madde arasında böyle bir şeyin olmadığını, AK Parti’nin böyle bir şeyi asla yapmayacağını biliyor. Bu nedenle milletimiz güçlü bir şekilde evet diyecektir” diye konuştu. 

Balta: “Türkiye Koalisyon Dönemlerinde Hep Kaybetti”

Balta: “Türkiye Koalisyon Dönemlerinde Hep Kaybetti”

Balta: “Türkiye Koalisyon Dönemlerinde Hep Kaybetti”

Balta: “Türkiye Koalisyon Dönemlerinde Hep Kaybetti”

Balta: “Türkiye Koalisyon Dönemlerinde Hep Kaybetti”

Balta: “Türkiye Koalisyon Dönemlerinde Hep Kaybetti”

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
balta
balta - 3 yıl Önce

Şimdikinden bin kat iyidir koalisyon balta efendi

halim
halim - 3 yıl Önce

DUNYADA EN BASARILI YONETIMLER KOALISYONLA YONETILEN ULKELERDIR .BIZLERE 1950 YILINDAN BERI AYRISTIRMAYI VE YANDASLASTIRMAYI OGRETEN ZIHNIYET OLDU VE KOALISYONLARI KOTU OLARAK GOSTERDI .OYSA EN AKILCI URETIMLER VE FIKIRLER KOALISYONLAR ZAMANINDA OLDO , ORNEGIN KIBRIS . ORNEGIN APO NUN GETIRILISI.

hakan
hakan - 3 yıl Önce

sallamayalım sn vekilim... büyüme rakamlarına baktığımızda diğer hükümetlerden bir farkınızın olmadığı net anlaşılıyor

babus
babus - 3 yıl Önce

baltadan balta gibi masallar

halim
halim - 3 yıl Önce

KOALISYON ORTAK YASAMA KULTURUNE SAHIP INSANLARIN OZVERILI ANLAYISLARI ILE HAYATA TUTULABILIR , BIZDE KOALISYON OCUDUR .KOMSUNUN EVINI HEP GOZLERIZ . ONUN YUKSELISINI ISTEMEYIZ .O KEPABCI DUKKANI ACSIN HEMEN YANINA BIZDEE KEBAPCI ACARIZ .BU KULTUR COK KOTU BIR KULTUR VE BU KULTUR NE YAZIKKI DINI KULLANANLAR TARAFINDAN BIZE EMPIZE EDILDI .

Necati Yılmaz
Necati Yılmaz - 3 yıl Önce

Türkiye şimdiki kadar hiç kaybetmedi. Hele bir evet çıksın 30 yıl sonra kürdistana ermenistana çok toprak veririz.

Sn. Vekilim
Sn. Vekilim - 3 yıl Önce

Sn. Vekilim seçimden seçime gördüğümüz sizin Trabzon için ne iş yaptığınızı çok merak ediyorum.

doğan yıldız
doğan yıldız - 3 yıl Önce

haklı 15 yıldır koalisyonla yönetiliyoruz. kurtulmalıyız. almanya yıllardır koalisyonlarla yönetiliyor. adamlara yardım etmesek aç kalırlar.


banner441

banner472