Balta: "Gençliği ‘çoluk çocuk’ diye vasıflandıranlara gereken cevabı vereceğiz"

Muhammet Balta Gençlerle Referandumu Konuştu!

Trabzon 28.03.2017, 15:36 28.03.2017, 15:49
Balta: "Gençliği ‘çoluk çocuk’ diye vasıflandıranlara gereken cevabı vereceğiz"

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta gençlere hitaben yaptığı konuşmada, “Bu gençliği ‘çoluk çocuk’ diye vasıflandıranlara 16 Nisan’da gereken cevabı hep birlikte vereceğiz” dedi.
 
“GENÇLERİMİZİN DİNAMİZMİNİ GÖRMEKTEN BÜYÜK MEMNUNİYET DUYDUM”

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu’nun da katıldığı toplantıda gençlerle bir araya geldi.

Yaklaşık 200 gence seslenen Balta, gençlerle anayasa değişikliği paketi ve cumhurbaşkanlığı hükumet sisteminin oylanacağı 16 Nisandaki referanduma yönelik çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Balata: "Gençliği ‘çoluk çocuk’ diye vasıflandıranlara gereken cevabı vereceğiz"

Gençlerle sık sık bir araya geldiklerini ifade eden Milletvekili Balta Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişin temel nedeni büyük ve güçlü Türkiye olduğunu vurgu yaparak “Ben İl Genel Meclisi Başkanlığı ve İl Başkanlığı görevlerinde bulundum. Bu dönem çok güçlü bir liderin siyaset yaptığı döneme denk geldi. Bu açıdan kendimizi şanslı addediyorum. Sayın Recep Tayyip Erdoğan başladığımızda Başbakanımızdı ve şimdi Cumhurbaşkanımız. Onun himayesinde birçok zorluğu aşmayı başardık. Sizin önünüzde çok uzun bir gelecek var. Bu gelecek için büyük ve güçlü bir Türkiye’ye ihtiyacımız var. Trabzon’un her yerinde çok akıllı bir gençlikle karşılaşıyorum. Bizim gençlerimiz oldukça zeki. Vakfıkebir’de de gençlerimizin dinamizmini görmekten büyük memnuniyet duydum. Bu açıdan hepinizin anayasa paketini iyi analiz etmesini istiyorum. Bizim size inancımız tam. Bizden beklentisi olan insanları mahcup etmemek için çok gayret etmemiz, çok çalışmamız gerekiyor. Biz gençlerimize bugüne kadar hep güvendik. Güvenimizin karşılığını da 15 Temmuz’da siz bize bunu gösterdiniz. Bu ülkenin gençleri gerektiği zaman vatanı için canını bile feda edebilen, vatansever, milletini ve bayrağını seven gençler. Bizim size inancımız tam. Türkiye daha yükselecek, daha güçlenecek, 16 Nisan’da sizlerle birlikte Türkiye’nin bu kutlu yürüyüşünü emin adımlarla göstereceğiz” dedi.

Balata: "Gençliği ‘çoluk çocuk’ diye vasıflandıranlara gereken cevabı vereceğiz"
 
BU GENÇLİĞİ ‘ÇOLUK ÇOCUK’ DİYENLERE 16 NİSAN’DA GEREKEN CEVABI HEP BİRLİKTE VERECEĞİZ”

Gençlerin 18 maddelik anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile ilgili sorularına cevap verip, anayasa paketinin hazırlanma sürecini ve değişen maddeleri tek tek nedenleriyle açıklayan Milletvekili Balta, özellikle gençleri yakından ilgilendiren Seçilme yaşının 18’e indirilmesine yapılan itirazlara vurgu yaptı.

Balata: "Gençliği ‘çoluk çocuk’ diye vasıflandıranlara gereken cevabı vereceğiz"

Muhalefetin bu konuda yaptığı eleştirilere anlam vermek mümkün değil diyen Balta “Biz seçilme yaşını 30’dan 25’e indirdik, 59 ülke bugün 18 yaşı seçme ve seçilme yaşı olarak kabul etmişse niye bizim gençlerimiz aynı hakkı kazanmasın?  Şu anda 18-25 yaş arası 7,5 milyon gencimiz var, bu 7,5 milyon gencimiz bu seçimlerde hem seçme hem de seçilme hakkına sahip olacak. Biz 21 yaşında bir çağı kapatıp bir çağı açan Fatih’in torunlarıyız. Biz sizlere güveniyoruz ve çağ kapatıp çağ açacak gençlerin aranızda olduğunun bilincindeyiz. 15 Temmuz’u hatırlayalım yeniden. İlk önce sokağa fırlayanlar kimlerdi, sizlerdiniz. Eline al bayrağımızı alıp köprüye koşan kimlerdi, sizlerdiniz. Elinde bayraklarla 18 yaşında şehit olanlar gençlerimizdi. Dolayısıyla sizler bunu çoktan hak ettiniz. Cumhurbaşkanlığı referandumu bir gelecek seçimi. Onun için sizlerin daha çok çalışması gerekiyor. Sizlerin sorumluluğu bizden daha fazla. Çünkü sizin önünüzde daha uzun bir gelecek var. Bu geleceğe sahip çıkmak adına sizlerden büyük bir gayret bekliyoruz. İnşallah siz gençlerin geleceği için, 2023, 2051, 2071 hedeflerimize emin adımlarla yürümek için hep birlikte ‘Evet’ diyeceğiz. Bu gençliği ‘çoluk çocuk’ diye vasıflandıranlara 16 Nisan’da gereken cevabı hep birlikte vereceğiz” diye konuştu.

Balata: "Gençliği ‘çoluk çocuk’ diye vasıflandıranlara gereken cevabı vereceğiz"

Balata: "Gençliği ‘çoluk çocuk’ diye vasıflandıranlara gereken cevabı vereceğiz"Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
halim 4 yıl önce
AMAN KARDES . HERKES BALTA GIBI OLSUN .
BALTA IYI BIR AKPLI . DUSUNMEDEN , ARASTIRMADAN SORGULAMADAN YUREKTEN AKPYE BAGLI .BIR KERE ANT ETMIS CUMHURIYET VE ATATURK DUSMAQNLIGINA .IYIDE OLSA BAGIMSIZDA KAREKTERI OLSA MUSTAFA KEMALIN .O MUTLU , BIAT EDEREK COK MUTLU.
hakan aydın 4 yıl önce
çoluk çocuk feraha erdi yükünü tuttu şimdi sıra torunlarında hem askerden yırtacaklar hem de krallık sayesinde zevk ü sefa içinde yaşayacaklar.Hayır hemşerim Hayır
Osmanli 4 yıl önce
Agziniza yureginize saglik sayin vekilim.Sonuna kadar EVET EVET EVET
manuel 4 yıl önce
Genclerin derdi 18 yasinda milletvekili secilememekti zaten. Cok buyuk eksiklikti baslarinda. Gencler ac ac is bulamiyorlar
hoca 4 yıl önce
hic 18 maddeden bahseden yok ,balta dan hikayeler,halk acmi tokmu issizmi yok illede padisah pesinde,bilmeyu bu oyun hepimize

Gelişmelerden Haberdar Olun

@