Bakan Turhan: “Trabzon'un trafiğini rahatlatacak…"

Bakan Turhan Trabzon’da ziyaretlerde bulundu.

Trabzon 16.08.2019, 17:21
Bakan Turhan: “Trabzon'un trafiğini rahatlatacak…"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Türkiye'nin son yıllarda yapılan projelerle dünyada ulaşım konusunda en iddialı ülkeler arasına girdiğini belirterek, "Ülkemizde ulaşımda sağlanan gelişmeler gerçekten de bir devrim niteliğinde." dedi.

Ortahisar ilçesine bağlı Çilekli, Kavala ve Bulak mahallelerini ziyaret eden Bakan Turhan, sohbet ettiği vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

Bakan Turhan, Türkiye'de sanayiden altyapıya, eğitimden sağlığa birçok önemli alanda büyük mesafeler katedildiğini belirterek, Trabzon'un da bu hizmetlerden nasibini aldığını ifade etti.

Bakan Turhan: “Trabzon'un trafiğini rahatlatacak…"

 Turhan, "Kanuni Bulvarı'nın yanında Yalıncak, Karşıyaka ve Erdoğdu grup yoluyla Trabzon'un trafiğini rahatlatacak çok önemli bir ulaşım aksına sahip olduk. Türkiye son yıllarda yapılan projelerle dünyada ulaşım konusunda en iddialı ülkeler arasına girdi. Ülkemizde ulaşımda sağlanan gelişmeler gerçekten de bir devrim niteliğinde." diye konuştu.

"Türkiye artık büyüyor ve gelişiyor." diyen Turhan, şunları söyledi:

"Türkiye'nin büyüyerek gelişmesinde özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük katkıları var. Yapılan her bir projemizin altında Cumhurbaşkanımızın motivasyonu ve bu millete olan bitmez, tükenmez hizmet aşkı var."

Bakan Turhan: “Trabzon'un trafiğini rahatlatacak…"

"ERDOĞAN GİBİ GÜÇLÜ VE AZİMLİ LİDERLERE İHTİYAÇ VAR"

AK Parti'nin proje ve hizmet partisi olduğuna değinen Turhan, "Eğer öyle olmasaydı Marmaray, İstanbul Havalimanı, Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Çanakkale 18 Mart Köprüsü, şehir hastaneleri gibi dünyanın imrendiği devasa projelere imza atamazdı. Bunları hayata geçirmek için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi güçlü ve azimli liderlere ihtiyaç var." ifadesini kullandı.

Bakan Turhan: “Trabzon'un trafiğini rahatlatacak…"

Ziyaretleri sırasında Turhan'a eşlik eden Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ise Kavala, Bulak ve Çilekli mahallelerinde altyapı anlamında büyük hizmetlere imza attıklarını vurguladı.

Yaptıkları çalışmalar sayesinde bu mahallelerdeki yol sorununun büyük kısmının çözüme kavuşturulduğunu belirten Genç, "Belediyemizin bütçesinin önemli bir kısmını ulaşım ve altyapı çalışmalarına harcıyoruz. Bulak-Zafanoz grup yolunu en kısa zamanda tamamen asfaltlayacağız. Doğal gaz çalışmalarının bitmesiyle 14 köyün yararlandığı Çağlayan'a kadar ulaşan grup yolunu Büyükşehir Belediyemizin koordinasyonuyla asfaltlayacağız. Bizlere her türlü desteği veren, sevgilerini bizden esirgemeyen ve bizleri daha çok hizmet yapma konusunda teşvik eden çok değerli vatandaşlarımıza, muhtarlarımıza teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Bakan Turhan: “Trabzon'un trafiğini rahatlatacak…"

Bakan Turhan: “Trabzon'un trafiğini rahatlatacak…"

Bakan Turhan: “Trabzon'un trafiğini rahatlatacak…"

Yorumlar (12)
Mehmet aydın 1 yıl önce
Raylı sistem ne oldu
Murat 1 yıl önce
O bahsettiğin yerlerde alt yapıya dair iz yok ilk önce kanalizasyonu halledin ondan sonra sağa sola teşekkür edersiniz
Enver Kont 1 yıl önce
Bakan doğru söylüyorda yomra kavşağı 3 yıldır bitmedi.Trabzonun trafiğini nasıl çözecek.
Faruk Erdoğan 1 yıl önce
Yalan oldu
Oktay 1 yıl önce
Bu yil ilk defa Araba ile izine geldim.Trabzonu taniyanadim.Trafik tam bir rezalet, insan kriz geciyor.Ortalik Beton yiğinina dönmüş sahil bitmiş.Sayin Bakan Trafik problemini vözmeniz imkansiz,boşuna uğraşmayin.Belediyelerinizin vermiş olduğu Beton yiğini müsadeleri ile sahil ve Yeşil alsn bitirilmiş.
murat 1 yıl önce
Mersin Akçaabat Trabzon arası otobüse bir kez binsenizde vatandaşın işine nasıl ulaştığını görseniz sayın ulaştırma bakanım ve belediye başkanlarım.
Aklı Selim 1 yıl önce
Laf değil çözüm bekliyor insanla, ilk önce sahil trafiği rahatlamalı Trabzon gittikçe yaşanmaz bir şehir haline geldi bunların görülmemesi çok trajik bir durum maalesef.
yakun 1 yıl önce
Bakan Efendi " "Ülkemizde ulaşımda sağlanan gelişmeler gerçekten de bir devrim niteliğinde." ve trafik rahatlayacak diyor. Gerçekten çok doğru. Ancak Dünyada böyle devrim görülmüş değil. Bir araç Değirmenden-Meydan 2Km.lık yolu 1 satte gidebiliyor. Bu durum gerçekten bir devrimdir. yaya olarak 20 dakikada gidilebilecek bir yolu araçla 1 saatte gidecek duruma getirmekten daha büyük bir devrim olamaz. Bunlar ya sandığımızdan daha az akıllı ya da millet ile alay ediyorlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@