banner539

banner526

banner533

banner513

Bakan Turhan Boztepe'deki yol projesi için sabır istedi

Bakan Turhan, Trabzon’da tepkilere neden olan yol ve tünel inşaatı için “Sabır” istedi.

Trabzon 01.08.2019, 11:38 01.08.2019, 13:57
Bakan Turhan Boztepe'deki yol projesi için sabır istedi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Trabzon’da yapımı süren Kanuni Bulvarı Projesi kapsamında 'Doğal SİT-Nitelikli Doğal Koruma Alanı' olarak tescillenen Boztepe'de ormanlık alanda başlatılan ve tepkilere neden olan yol ve tünel inşaatı için Trabzonlular’dan sabır istedi. 

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ve PTT A.Ş. işbirliği ile başlatılan Tarım Kredi Ortak Kart Projesi ile ilgili Trabzon’un Akçaabat ilçesinde düzenlenen etkinlikte Boztepe’deki yol ve tünel inşaatı ile ilgili eleştirilere cevap veren Bakan Turhan, Trabzon’a yapılan önemli yatırımlardan biri olan Kanuni Bulvarı Projesi’nde sabah incelemelerde bulunduğunu hatırlattı.

Bakan Turhan “Karayolları ve müteahhit firma yetkilileri ile görüştük. Proje hızlı bir şekilde devam ediyor. Son günlerde medyaya yansıyan bu projenin bazı kesimlerinde Trabzonumuzun görsel güzelliklerinde oluşturduğu çirkinliklerden bahsedildi. Bu tabi herkesin kendi bakış açısı olabilir. Biz geçmişte, bu bölgede biliyorsunuz Karadeniz Sahil Yolu yapıldı. Yapım çalışmaları sırasında bu tür büyük projelerin hepinizin bildiği gibi bazı çevreyle ve ulaşım hizmetleri ile insanların sosyal ve ekonomik yaşantısında günlük yaşantısında bazı eksiklikler demeyelim de sıkıntılar vermiş olabilir. Ama bunlar geçici sıkıntılardır. Geçici olarak insanımızın hayatındaki etkileridir. Bu projemiz tamamlandığında göreceksiniz Trabzonumuza yakışan, Trabzonumuza en iyi şekilde hizmet verecek olan Trabzonumuzun hayatına dokunan, hayatını kolaylaştıran çok güzel bir ulaşım alt yapısı, projesi olacaktır. Biraz sabır, verilen rahatsızlıklara biraz tahammül sizlerden bekliyoruz. Bu proje bittiğinde Trabzonumuzun ana ulaşım akslarına önemli bir proje hizmet daha eklenmiş olacaktır. Yeter ki birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi bozacak güçlerin eline fırsat vermeyelim, çalışalım üretelim, büyüyelim” ifadelerini kullandı. 

Bakan Turhan Boztepe'deki yol projesi için sabır istedi

Bakan Turhan Boztepe'deki yol projesi için sabır istedi

Yorumlar (11)
Murat 1 yıl önce
Bakan bey siz hikaye yada masal anlatıyorsunuz herkes de sizde biliyorsunuz o övündüğünüz sahil yolu rezaletini şimdi sıra Boztepe de o otel garibetiyle darbeyi zaten belediye başkanınız vurmuştu şimdi bu yolla dizde tüy diktiniz sizin Trabzon a verdiğiniz hiçbirşey yok aldığınız çok şey var
yakun 1 yıl önce
Bu adam eğer yukarıda yazılanları söylemiş ise tam bir geri zekalı. Karadeniz sahil Yolunun yapılması ile balıkların yumurta bırakma alanları yok edildi. Karadeniz' de balık kalmadı; o geçici bir durum diyor. Kanuni Bulvarı için sabredin diyor., kaç yıl oldu ne kadar daha sabredilecek? Bu kadar geri zekalı birisi bu ülkede bakan olabiliyorsa; düşünün ülke hangi hallere geldi.
Merandes 1 yıl önce
Sn bakanla ve Karayolları yetkilileri ile aynı fikirde değilim. İki yüz hatta Üç yüz yılı aşkındır yapıldığı gibi Tam planlanmadan, tartışılmadan,kısıtlı bir görüş birliği ile yapılan bir hamle. Tam düşünülmeden yapılan işlerin sonradan etkileri ne kadar olumsuz hepimiz biliyoruz. Yık yap, tekrar ihale et, Çevre etkilenmiş, şu olmuş, bu olmuş, o öngörülmemiş gibi bahaneler ve gerekçeler duymaktan bıktık. Allah aşkına bir konuda da konsensus sağlayın ve iş bitince HELAL OLSUN diyelim. O yol 200 metre geriden evlerin bittiği noktadan tünel olsaydı ya. Göründüğü kadarı ile Tünel yanında bir şeritte dışarıdan yapılacak gibi. Bu daha da felaket olur. Yapay çim ile avunmaya benzer yapacakları kamuflaj. yazık oldu Boztepeye..
feilner 1 yıl önce
sayın bakan kıvır babam kıvır taktiği uygulamış yani yuvarlak cevap vermiş oradaki katliamı görememiş maalesef biryerden yol geçtimi onun arkası gelir aryık boztepe diye bir yer olmayacak bu kesin rantçılk sağolsun
sertac 1 yıl önce
Çıkıpta evet bir sıkıntı var düzelteceğiz merak etmeyin diyinde rahatlatın vatandaşı. herkesin kenzi zevki diye yorummu yapar bakan. Gelişmiş ülkelerde yamaçta yol yapılırken moloz olduğu gibi yamaçtan aşağı dökülmez. bide bu işin fotolarına bakın. Bir işide doğru yapın da alkışlayalım.
mtn 1 yıl önce
ya resmen dalga geçiyolar yaa. cümlenin sonuna da eklemeyi eksik etmeyin birlik olalım bütün olalım dış güçlere müsaade etmeyelim. hep aynı senaryo. azıcık eleştiri gelse bunu öne sürüp kestirip atın. siz istediğinizi yapın sonra birlik olalım bilmem ne. ama bizim çok akıllı halkımız hep de bu hikayeyi yuttuğu için bunu demeye devam ederler hep. buldular bi yol.
erdinç 1 yıl önce
Bu sehre yapilan yatirim haramdir bu millete mustehak degil bu insanlar bu kadar güzelliklere yol mu gerek yok bu insanlara camburnu yandi katar seyhine verilecek diyen yalancilar ve onlara inanio yorum yapanlar girduk biz peyzaj odasi sehrin giruntusunu bozuyor diye yaygara ediyorlar asil yaygarayi oturduklari cukurcayir boztepe deki konutlar yapilirken niye cikarmadilar... Yildizli da yapilan milyonluk luks konutlar yapilirken niye konusmadilar sogutlu ve yomrada yapilan yuksek binalara niye konusmadilar cunku onlara konusurlarsa kimse inlara is vermez de ondan en guzel is boyle genele fayda verecek seylere konusup gundem olmak... Hic bir seyi hak etmiyor bu zuppeler
Bora 1 yıl önce
İnsanlar fikrini diyebilir, eleştirir, lehte alayte konuşabilir, bunlara saygı göstermeyenler züppedir, sen Trabzonlulara züppe diyemezsin
EVREN ERDOĞAN 1 yıl önce
Bu şehire hiç birşey yapilmasin iyi olani da eleştiriyorlar kötü olanida biz Trabzonlular herşeyim en iyisini biliyoruz bilmediğimiz hiç birşey yoktur..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@