Bakan Turan Trabzon'da kitap fuarında

Trabzon'da kitap şöleni yaşanıyor

Trabzon 24.03.2019, 15:16
Bakan Turan Trabzon'da kitap fuarında

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu ve AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından 6'ncısı gerçekleştirilen Trabzon Kitap Fuarı Şenliği’ni ziyaret etti.

Bakan Turhan ve beraberindekilere Kitap Fuarı hakkında bilgi veren Başkan Gümrükçüoğlu, Karadeniz'in en kapsamlı kitap şenliğini her yıl geleneksel olarak Trabzon'da gerçekleştirdiklerini söyledi. Kitap Fuarı Şenliğine 100 yayınevi ve 100 yazarın katıldığını kaydeden Gümrükçüoğlu, "Halkımız bu önemli kültür şölenine yoğun ilgi gösteriyor. Kitap fuarımızda söyleşi programları, imza günleri, paneller düzenleniyor. Kitaplar indirimli olarak halkımıza sunuluyor. Gerçek anlamda kültür ve sanat şehri olan Trabzon'umuzda özellikle gençlerimiz ve çocuklarımızın kitap okuma alışkanlıklarının daha da arttırılması için Kitap Fuarı’nın yanı sıra Kitap Okuma Yarışması gerçekleştiriyoruz. En son gerçekleştirdiğimiz Kitap Okuma Yarışmasına 12 binin üzerinde öğrencimiz katıldı" diye konuştu. 

Bakan Turhan ve Başkan Gümrükçüoğlu beraberindekilerle Kitap Fuarı Şenliğindeki stantları da ziyaret ettiler. Hayrat Vakfı'nın standında Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Hayrat Vakfı'nın ortaklaşa gerçekleştirdiği Dünya Kur'an Okuyor Projesi hakkında bilgilendirmede bulunan Gümrükçüoğlu, "Bu proje ile Afrika ülkelerindeki dindaşlarımıza Kur'an-ı Kerim ve Elif Ba ulaştırıyoruz. Trabzon'dan 61 bin Kur'an-ı Kerim ve Elif Ba'yı Afrika'daki din kardeşlerimize ulaştırmak için Büyükşehir Belediyemiz, Trabzon Sivil İnisiyatif ve Hayrat Vakfı'mızla birlikte sürdürdüğümüz çalışmalarla on binlerce Kur'an-ı Kerim ve Elif Ba'yı din kardeşlerimize ulaştırdık. Bu projemize devam ediyoruz" dedi.

Bakan Turan Trabzon'da kitap fuarında

Bakan Turhan, Trabzon Kitap Fuarının çok önemli bir kitap şöleni olduğunu söyledi. Başkan Gümrükçüoğlu'nu kutlayan Bakan Turhan, "Trabzon farkını her alanda ortaya koyuyor" şeklinde konuştu.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@