7m

7m

hyundai

tamfinans

Bakan Süleyman Soylu'dan Sera Gölü talimatı

Bakan Soylu, Sera Gölü'nde incelemelerde bulundu.

Trabzon 23.07.2017, 14:57 23.07.2017, 19:01
Bakan Süleyman Soylu'dan Sera Gölü talimatı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'un önemli turizm mekanları arasında bulunan Sera Gölü Tabiat Parkı'nda incelemelerde bulundu.


Bayburt'ta dün katıldığı programların ardından memleketi Trabzon'a geçen Soylu, sabah saatlerinde, Trabzon'un Akçaabat ilçesi Sera Deresi Vadisi'nde 1950'deki heyelanın ardından oluşan Sera Gölü'ne gelerek, çalışmaları izledi.

Sera Gölü'nün çevresini de gezen Soylu, göl çevresinde yapılan "perde beton" çalışmalarını inceledi.

Bakan Soylu'nun incelemelerin ardından ilgililerle görüşerek, "perde beton" çalışmasının Sera Gölü'ne yakışmadığını söylediği ve bu nedenle en kısa sürede gerekenin yapılması talimatını verdiği öğrenildi.

SERA GÖLÜ

Sera Gölü, 2010 yılında Tabiat Parkı olarak ilan edildi.

Trabzon'un Akçaabat ilçesi Yıldızlı Mahallesi'nde bulunan göl, Sera Deresi Vadisi'nde bulunuyor. Oluşum hikayesi, barındırdığı canlı türleri, kent merkezine yakınlığı ve suyun başlı başına bir çekim merkezi olması nedeniyle popüler olan göl, Trabzon'a 10, Akçaabat sahiline 3 kilometre mesafede yer alıyor.

Ulaşımı kolay olan göl, 1950'de yaşanan heyelanda kayan toprak ve hafriyatın derenin önünü kapatıp suyun normal akışını kesmesi sonucu oluştu.

Yorumlar (7)
Bintuğ 5 yıl önce
Yazık harcanan paralara işi yapmadan önce denetleme neden olmaz ülkemizde hayret İşi bilenleri getirin başa iş güzel olsun RTE
Hüseyin Akyüz, almanya 5 yıl önce
Abiler,geregini yapin denildigi zaman bu hükümet anlayisina göre,hemen ihale yandasa yapin gölün etrafina binalari dikin,ve güzelim corafyanin icine edin,saygilar
ay 5 yıl önce
bu işi ihaleye veren kişi için de gereğini yapın da görelim hadi..?
ÖĞRETMEN 5 yıl önce
Keşke çalışmalarını takdir ettiğimiz sayın Soylu YILDIZLI yı Çin Seddine çeviren ucube,iğrenç duvar katliamını da gorebilseydi veya çok bilmiş birileri kulağına fisildayabilseydi !!!!
fehmi 5 yıl önce
su kalmadi gölde
serdar 5 yıl önce
Niye böyle küçük bir iş bile bakan demeden doğru dürüst yapılmıyor? yerel idarecilerin kafası niye basmıyor? bakan Turkiye de kaç işe müdehale edebilir ki? böyle yerel yöneticiyi görevden alacaksın
Magnet11 5 yıl önce
Yıldızlı diye bir yer yok artık.Esnafı da bitti halkıda.Seragölü daha yeni başladı.Etrafı yeşillik ağaçlar vs.Daha ağçları kesecekler ihale yapacaklar 2 seneye kalmaz seragölünün etrafı betonarme dolacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@