Bakan Soylu onayladı: Trabzon Büyükșehir Belediyesine 446 personel alınacak

Trabzon Büyükșehir Belediyesine 446 personel alınacak. Bakan Süleyman Soylu atama izinlerini onayladı.

Trabzon 06.05.2018, 13:25
Bakan Soylu onayladı: Trabzon Büyükșehir Belediyesine 446 personel alınacak

İçisleri Bakanı Süleyman Soylu, belediye hizmetlerinin etkin ve verimli yürütülmesi amacıyla, Trabzon Büyükşehir Belediyesinin ve TİSKİ Genel Müdürlüğünün, kadro  alımına yönelik  atama izinlerini onayladı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne (TİSKİ) toplam 446 personel alınacak. Belediyeye 243 itfaiye eri, 144 zabıta memuru ve 7 memur alımı yapılırken,  TİSKİ'ye  ise, 14 mühendis, 5 tekniker, 8 teknisyen, 3 kimyager, 20 veri hazırlama kontrol işletmeni ile 2 memur alınacak.

İçisleri Bakanı Süleyman Soylu, belediye hizmetlerinin etkin ve verimli yürütülmesi amacıyla, Trabzon Büyükşehir Belediyesinin ve TİSKİ Genel Müdürlüğünün,  kadro  alımına yönelik  atama izinlerini onayladı. Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği, Belediye Zabıta Yönetmeliği ve Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin ilgili maddeleri doğrultusunda;  Trabzon Büyükşehir Belediyesine 243 itfaiye eri, 144 zabıta memuru ve 7 memur;  Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne (TİSKİ) 14 mühendis, 5 tekniker, 8 teknisyen, 3 kimyager, 20 veri hazırlama kontrol işletmeni ve 2 memurun  ataması yapılacak.

Atama izni verilen kadrolara, Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği, Belediye Zabıta Yönetmeliği ve Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümleri uyarınca, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından sınav ve atama işlemleri gerçekleştirilecek.

Yorumlar (8)
Serkan 3 yıl önce
bizim gibi eğitimli lakin sade vatandaşlara imkan vermezler yandaşlarını dolduracaklar yine sonra da reislerini teşekkür yalamaları yapıp yollarına devam edecekler
vatandaş 3 yıl önce
yeri nasıl alınacağı kps kriteri ne belediye gerek yazılı medyaya ve anonslarla herkesin duyması sağlanmalı objektiflik buduuur
Ali KAYA 3 yıl önce
Ne kriteri kardeşim.Yalakalar ve yandaşlar alınacaktır.
61 3 yıl önce
Ne zaman alınacak?
arif 3 yıl önce
müracaatlar akp il başkanlığına yapılacak.İşkur yada belediyeye değil.O eskidendi.Şimdi akp de varsa tanıdığın atanıyorsun biryerlere giriyorsun.
trabzon61 3 yıl önce
Yillarca sinava girdim,kazandigim halde sozlu mulakatta elendim.hemde ozurluyum,o yuzden hakkimi helal etmiyorum,kim yediyse.eski yonetim yeni yonetim fark etmiyor.
selam uz 3 yıl önce
35 yaş alti işe alınmıyor deyinde vatandaş ona göre baş vursun ümit vermeyin boş yere
barış 3 yıl önce
belediyeyi aradım böyle bir alımın olmadıgını söylediler

Gelişmelerden Haberdar Olun

@