Bakan Soylu ne yapılacağını açıkladı ama herkes o binanın peşinde

Ortahisar Kaymakamlığının bulunduğu Uzusokak’taki tarihi bina ile ilgili tartışmalar sürüyor

Bakan Soylu ne yapılacağını açıkladı ama herkes o binanın peşinde

Haber61/Haber Servisi


Ortahisar Kaymakamlığının bulunduğu Uzusokak’taki tarihi binanın ne yapılacağı merak konusu ve halen tartışılıyor. Trabzon İl Göç İdaresi’nin buraya talip olmasının ardından kulislere ‘o bina göç idaresinin oldu bile’ sözü yansıdı. Bunun üzerine şehirde homurdanmalar ve tepkiler yükseldi. Tarihi bina “kentin kültürünü, sanatını yansıtacak şekilde donatılarak hizmet vermeli” dendi.

BASIN VE SANAT ADINA KULLANILSIN

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ersen Küçük, “Basın müzesi” olması gerektiğini, Trabzon’un en köklü basın merkezlerinden biri olduğunu vurguladı.
Trabzon Sanatevi Başkanı Adnan Taç, “Kültürel faaliyet gösteren derneklerin, sivil toplum örgütlerinin yaşam alanları daraltıldı. Bu bina bu daraltılmayı önler” diyerek sanatsal yönde kullanılmasına işaret etti.

BAKAN NE DEDİ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun oğlu İlker’in hafta sonu Ramada’da otelde düzenlenen düğün törenine katılmak üzere Trabzon’a gelen Bakan Süleyman Soylu, bu istekler sonrası, il göç idaresinin yerini açıkladı. Ortahisar Kaymakamlığına İl Kültür müdürlüğünün taşınacağını, il kültür müdürlüğünün boşaltacağı Ortahisar merkezdeki tarihi binasına ise Valiliğin, valilikten boşalan yere ise göç idaresinin taşınacağını  söyledi.

AVRASYA NE ÖNDERDİ?

Ortahisar Kaymakamlığı’nın boşaltacağı Uzunsokak’taki tarihi binaya il kültür turizm müdürlüğünün taşınacağını yankısı sürerken Avrasya Üniversitesi tarihi binaya talip oldu. Rektör Prof Dr Kenan İnan, valiliğe dilekçe sunarak, binanın ‘bölgesel araştırmalar merkezi’ ile ‘İpekyolu İhtisas Kütüphane’ yapmak istediklerini önerdi.

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kocaelispor
Kocaelispor - 7 ay Önce

Kafayı mı yediniz ne göç idaresi böyle tarihi binayı göçmenlere mi verelim

hakan akçay
hakan akçay - 7 ay Önce

ne çok taşınma meraklısı varmış adamlar iş yapmıyor nereye taşınsak diye düşünüyor herkes otursun oturdugu yerde versinler orayı kiraya en az 50 bin kirası olur verin onuda fakirlere tarihi bina bi işe yarasın

Levent
Levent - 7 ay Önce

Butik otel olsun yada okul...

İsa Sayar
İsa Sayar - 7 ay Önce

Süleyman Soylu göç idaresi olacak diyorsa olay bitmiştir. Boluna kültür sanat demesin kimse Trabzon'da haddinden fazla sanat binası var zaten.

merandes
merandes - 7 ay Önce

En büyük sorunumuz bu. Birileri 2-3 kişi konuşuyor ve Hoooopppp Uygulanıyor. ne getirir ne götürür düşünen yok. Kayıp olmuş, masraf olmuş veya hiç olmamışı düşünen yok..

KeMAL
KeMAL - 7 ay Önce

Çoook fena pub olur oradan

61
61 - 7 ay Önce

soylu adamdurrrrr

SIRADAKİ HABER