Bakan Soylu'dan Uzungöl çıkarması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ayder ve Uzungöl'de kaçak yapılaşma ve betonlaşmaya dikkat çekmesinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çaykara'da bulunan Uzungöl'e gitti.

Trabzon 08.08.2017, 11:01
Bakan Soylu'dan Uzungöl çıkarması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam saatlerinde Uzungöl’de incelemelerde bulundu. 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Rize’de AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’ndaki, "Şuan ki Ayder bizim temsilimiz olamaz. Allah’ın bize verdiği Ayder bambaşka. Biz Ayder’i kirlettik, rezil ettik. Buranın üzerinde inşallah devlet olarak özellikle duracağız. Ayder’i bu yapılanmayla değil kentsel dönüşüm ve değişimle inşallah hakikaten şanına yakışır bir hale getireceğiz. Bugün aynı şekilde İçişleri Bakanımız ile Uzungöl’ü konuştuk. Aynı değişim ve dönüşümüne Uzungöl’de de yapmamız lazım. Bunlar çekim alanı. Bunu yaptığımız anda buraya gelip gidenlerin sayısı çok fazla olur" sözlerinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu harekete geçti.

Soylu, bu toplantının ardından Rize'den Uzungöl'e geçerek akşam saatlerinde bir dizi incelemede bulundu. Soylu, burada işletme yetkilileri ve vatandaşlarla görüşerek yapılması planlanan çalışmaları değerlendirdi. 
 
Yorumlar (1)
fatih 3 yıl önce
Sn. bakan yeni mi uyandınız? şimdi mi fark ediyorsunuz? yazık ya..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@