Bakan Soylu'dan Trabzonlulara ziyaret

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Dernekler Federasyonu2nu ziyaret etti.

Bakan Soylu'dan Trabzonlulara ziyaret

İçişleri bakanı Süleyman Soylu Başkent Trabzon Dernekler Federasyonunu ziyaret ederek, Hamamönündeki federasyon binasında incelemeler yaptı ve federasyon yetkililerinden bilgi aldı.

2019 yılında faaliyete başlayan dernekler federasyonu başkentte bulunan Trabzon derneklerini bir çatı altında birleştirmeyi hedefliyor. 

İçişleri bakanı Soylu "Federasyon binası çok güzel olmuş. Emeği geçenleri tebrik ediyorum. Hemşehrilerimizin başkentte tek çatı altında birleşmeleri bizim için memnuniyet verici bir durum. Federasyonun ve Ankaradaki hemşehrilerimizin güzel faaliyetler yapacağına inanıyorum. Hem kendi kültürümüze hem Ankara'nın kültürüne katkı sağlayacaklarına inanıyorum. Federasyon binası tarihi bir mekan. Çok güzel tefriş edilmiş. Bina konusundaki desteklerinden dolayı Altındağ belediye başkanımız Asım beye de teşekkür ediyorum." Dedi.

Ziyarette Altındağ belediye başkanı Asım Balcı, Ankara büyükşehir belediyesi AK parti grup başkan vekili Mümin Altunışık, Federasyon başkanı Ali Fazlıoğlu, Başkan vekili Osman Gazi Kandaş, başkan yardımcısı bakan danışmanı Mazhar Yıldırımhan, Çevre ve Şehircilik bakan danışmanı Sadık Soylu, Bakan Danışmanı Erdem Sürmen ve dernek yetkilileri hazır bulundu.

Federasyon başkanı Ali Fazlıoğlu da yaptığı açıklamada" Başkent Dernekler federasyonunu sayın bakanımızın teveccüh ve destekleri ile kurduk. Başkentte daha yoğun bir şekilde hemşehrilerimizle birlikte olacağız. Trabzon'dan yolu düşen hemşehrilerimize de kapımız daima açıktır." Dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513