Bakan Kurum açıkladı, Trabzon Millet Bahçesi ne zaman bitecek?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Trabzon'da yapımı süren Millet Parkı'nda incelemelerde bulundu.

Trabzon 12.06.2020, 13:11 12.06.2020, 14:01

Haber61 - Haber Servisi

Doğu Karadeniz'de çeşitli temaslarda bulunmak için gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un ilk durağı Trabzon'da yapımı süren Millet Bahçesi oldu. 

Çalışmaları yerinde inceleyen Kurum, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Trabzon Büyükşehir Belediye başkanı Murat Zorluoğlu'ndan devam eden çalışmalar ve proje hakkında bilgi aldı.

Bakan Kurum burada yaptığı açıklamada projenin 9. ayda tamamlanacağını söyledi. Kurum "Akçaabat’ta millet bahçesini tamamladık. Örnek bir proje oldu. Bulunduğumuz eski Avni Aker’in olduğu alanda, yaklaşık 56 bin metrekarelik alanda, buradaki konutları da dönüştürerek  millet bahçesine katacağız. İçinde yaklaşık 500 araçlık kapalı ve açık otopark, 1 millet kıraathanesi ve 1 kütüphane var, Trabzonspor’un anılarını yaşatacak bir müze var. Etkinlik alanı, tribünler olacak. Bu projeyi 9. Ayda vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız." ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Amaninda 1 yıl önce
Amanin Millet bahçesinin nezaman acilacagini Bakan Beyimiz acikliyor!
Yahu senin baska isin yomu?
Dipsiz göle gittinmi?Yaylalarin hali berbat baktinmi?kimyasallar kanser yapıyor arastirdinmi?
Vay bee 1 yıl önce
Adam haklı beyler o kadar boş gezen işsiz insan var bunlar nerde duracak evdemi gitsinler parkta otursunlar çekirdek citlesinler hiç bu yönden dusunmezsiniz hep kotu dusunursunuz ????
sinyor 1 yıl önce
Trabzon futbolunun üstünden silindİr gibi geçtiniz
yakun 1 yıl önce
Planlanan millet bahçeleri tamamlandıktan sonra yayla ve meralara gerek kalmayacak. Mitinglere adam taşır gibi köylerdekilerde günü birlik şehirlere taşınarak millet bahçelerinde şehirlilerle birlikte yayıldıktan sonra tekrar araçlarla köylerine taşınacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@