banner536

banner526

banner513

Bakan Donanma Üssü için Trabzon'a gelecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Sürmene'de yapılacak olan Donanma üssünü incelemek üzere Trabzon'a gelecek.

Trabzon 25.12.2018, 16:13 25.12.2018, 16:40
Bakan Donanma Üssü için Trabzon'a gelecek

Haber61 - Haber Servisi - AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Trabzon'un Sürmene ilçesinde yapılması planlanan Deniz Donanma Komutanlığı için gerekli altyapı çalışmalarını ve planlarını incelemek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Trabzon'a geleceğini belirtti. 

Trabzon’un dünyanın önemli stratejik merkezlerinden biri olduğunu ifade eden AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi “Trabzon önemli ticaret güzergâhı olan tarihi İpek Yolu üzerinde kurulan bir şehirdir. Hiç kuşkusuz şehrimiz bu özelliğini asla kaybetmemiş ve saklı tutmuştur. AK Parti iktidarı dönemlerinde Trabzon’un bu stratejik özelliği yeniden gün yüzüne çıkmış ve gerçek manada stratejik merkez olma yolunda ilerlemiştir. AK Parti’nin bu güne kadar Trabzon’da yaptığı tüm yatırımlar geleceğe dönük şehrimizin güçlü altyapısını oluşturacak yatırımlardır.” ifadelerini kullandı. 

Bakan Donanma Üssü için Trabzon'a gelecekTrabzon’un güçlü bir altyapı ile geleceğe hazırlandığının altını çizen Revi “ AK Parti olarak siyaset sahnesine çıktığımız günden bu güne kadar Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye’de ve Trabzon’da büyük projeler gerçekleştirdik. Sürmene ilçemizde yapılması gündemde olan Gölcük benzeri bir Donanma Komutanlığı için gerekli çalışmaları Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a detaylı şekilde rapor edeceğiz. Askeri yetkililerimiz kendi alanları ile ilgili çalışmalarını yapıyor. İnşallah bu proje de hayata geçerse Trabzon’un bölge merkezi olması yolundaki en büyük adımlardan birisi daha atılmış olur.” dedi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Bedri BEKTAŞ 2 yıl önce
Doğal bir liman olan vakfıkebir değilde neden sürmene halbuki Allahın yarattığı doğal liman ki adı eskilerde büyükliman olarak ta geçer hatta şehzade yavuz sultan selim hanın annesi gülbahar hatun bir fırtına nedeniyle sığındığı büyüklimanın adını vakfı Kebir (büyük vakıf )olarak koymuş ama doğal liman varken neden sürmene yine siyasiler vakfıkebir siyasileri Nerede doğru olan iş için ne yapıyorlar. .. !?
Oğuz kutoğlu 2 yıl önce
Vakfikebir bunu bekliyordu nerede bizim milletvekilleri?
vatanim 2 yıl önce
Amerikaya kendi elimizle yeni bir us daha yapiyor olmayalim
Hüseyin Yılmaz 2 yıl önce
Çok iyi oldu Trabzon' a böyle üst gerekli idi yabanlRa tşk ederim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@