7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Bahar Ayvazoğlu'ndan Trabzon turizmi tepkisi: Turistin milliyeti mi olur?”

AK Partili Ayvazoğlu Arap turistleri hedefe koyan sosyal medya paylaşımlarına tepki gösterdi.

Trabzon 25.07.2022, 15:56
Bahar Ayvazoğlu'ndan Trabzon turizmi tepkisi: Turistin milliyeti mi olur?”

Trabzon ve Doğu Karadeniz Bölgesi turizmi için önemli bir yeri olan Arap turistlere yönelik son günlerde sosyal medya üzerinden yapılan ırkçı paylaşımlara tepkiler artıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, yapılan paylaşımlara tepki göstererek “Turizmde etnisite, kavmıyetçilik mi olur?; Turistin milliyeti mi olur?” dedi.

Arap turistlerin bölge turizmine olan katkısına dikkat çeken Ayvazoğlu, “Trabzon ve bütün Doğu Karadeniz Bölgesi için önemli bir değer olan turizmin en önemli unsuru Arap coğrafyasından gelen turistlerin bölgemiz turizmine olan ekonomik katkıları hepimizin malumudur. Bu Türk turizminin geleceği ve turizmden elde edilen gelirin artırılması açısından önemli bir faktördür. Arap ülkeleri vatandaşları için önemi oldukça fazla olan yeşilliği, yaylaları, golleri ile doğal çekiciliğin merkezi durumundaki bölgemiz Doğu Karadeniz hazır altyapısı, tesisleri ile önemli imkanlar sunmaktadır. Fakat bu alt ve üst yapı yatırımları, bu tesisler, bu ulaşım ağları çok büyük emekler verilerek oluşturuldu. Neticede bölge olarak emelimize önemli ölçüde ulaştık ve meyvelerini toplamaya başladık. Bakın bu yıl içerisinde yani şu ana kadar inen uçak sayısı 9000, Günlük ortalama araç kiralama sayısı 7 bin’dir. Rakamlara bakar mısınız? Özellikle Körfez ülkelerinden yüzbinlerce turistin tercihi oldu şehrimiz. Arap turistlerin bugüne kadar özellikle rağbet ettiği, favori şehri Cenevre ile yarışıyor Trabzon” diye konuştu.

“Bodrum'da veya Antalya'da Almanca yahut İngilizce tabelalardan da rahatsız oluyor musunuz?”

Arap turizmi ile pandemi sonrası bölgede ekonomik hayatın canlandığını belirten Ayvazoğlu “Sosyal medya üzerinden püskürtülen Arap düşmanlığı, Arap turistlerimizi hedefe koyan açıklamalar manidar olduğu kadar şüphelidir de. Kim bu Körfez ülkeleri vatandaşlarını, Arap turistleri, misafirlerimizi hedefe koyan sosyal medya paylaşımlarının sahipleri? Kim bu provakatörler? Açıkçası ben bunları bir avuç ırkçıdan ibaret diye de düşünmüyorum. Bana daha çok ulusal ekonomimizi darbeleme maksatlı operasyonel bir girişimin failleri gibi geliyor bu şahıslar. Bana daha çok turizm pazarından daha fazla pay alabilmek için yarıştığımız rakip ülkelerin turizm ajanları gibi geliyor bunlar. Yılların emeği ile ortaya çıkmış bu tabloyu bir avuç kötü ve art niyetli ırkçıya, vatan hainine yedirmeyiz. Hukuki yollara başvurmak dahil her türlü yakalarına yapışırız. Hadlerini bilsinler! O rahatsız olanların, o Arap turistlerimizi, misafirlerimizi hedefe koyanların bu bölgeye, bu şehre bir faydaları var mı? Yahu Turizmde etnisite, kavmıyetçilik mi olur? Turistin milliyeti mi olur? Efendim Arapça tabelalar varmış işyerlerinin üzerinde, e nasıl anlaşacak esnafim başka? Bodrum`da Antalya`da ağırlıklı müşteri kitlesi Alman ve İngiliz turistler için asılı Almanca yahut İngilizce tabelalardan da rahatsız oluyor musunuz? Bu Turizmimiz üzerinden ulusal ekonomimizi hedefe koyma girişimleri karşılıksız kalmayacaktır ve bu sadece şehrimiz Trabzon`a değil ülkemize kötülüktür, ihanettir” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (13)
süleyman 3 hafta önce
boşa şov yapma. rüzgardan nem kapmayın. oturduğunuz koltuk sallanmaya başlayınca algı yaratmayın. birileri bir şeyler söylemiş, çok mu önemli ki sardınız parmağınıza. yoksa laf ola torba dola. güle güle, bizlere hoşça kalın demenizin zamanıdır.
Gurbetci Salih 3 hafta önce
Ömrüm boyunca ekonomiden turizme bu kadar arap sevici ve batı düşmanı bir hükümet görmedim
miço 3 hafta önce
sen ne seversin yada trabzona ne katkın oldu
Abdi abdi 3 hafta önce
Sayın milletvekili, kimsenin kimseye düşmanlık ettiği yok. Siz bu şekilde konuşarak bazı şeyleri şuursuzca kaşıyorsunuz.
Partinizin ilçe başkanı "Sermayenin rengi mi olur?" siz "Turistin milliyeti mi olur?" diyerek millete soru yöneltiyorsunuz.
Peki OLMAZ mı? Bal gibi olur. Düşünün dünyanın bir tarafından insanları katleten bir kişi veya topluluk ülkenize gelse ne diyeceksiniz "bu sermayenin rengi de olmaz bu turistin milliyeti de olmaz" yani sorgulanmaz mı diyeceksiniz. Bir akıl tutulmasının içinde savunduklarınıza kendiniz inanıp kendiniz oynuyorsunuz.
Mürteza Kılıç 3 hafta önce
EY AYVAZOĞLU SİZ MİLLETİN DERDİNE DERMAN OLUN MECLİSTE YAPILACAK İŞLERİNİZİ YAPIN MEYDANA ÇIKIP BAK BE ÇALIŞIYORUM HAVASI OLUŞTURMANIZA HİÇ GEREK YOK SENİ VEKİL LİSTESİNE YAZMACAKLAR BOŞUNA UMUTLANMAYIN
borabay 3 hafta önce
eyyy gidi eyy.. ayağınızı denk alın hee. 155 i arama sırası başkasına geçebilir dikkat et.
salih 3 hafta önce
senin milletini artık lokanta cafe sahipleri dükkanında istemiyor haberin varmı ? bir kola 40 lira bunlardan sebep fiyat artışı var artık insanlar aileleriyle dürüm yemeye gidemiyor. sen boş işleri bırakıp 2012 lerde attığın tweetleri sil sayın vekil.
Trabzonlu Cengiz 3 hafta önce
ekonomiyi konus,liyakatti konus,hukuku konus,karbonatcilari,barak haldingleri konus,sedat pekerin iddilarini hala yalanmadi onlari konus,tarimi konus,yakiti ve enflasyonu konus ,sadece konusmak icin konusma,bilimle konus varsa tabiki.
Mantıksız 3 hafta önce
Zamanında Ruslar Trabzon’a geldiğinde “Natascha“ Dönemi başlamıştı. Acaba o zamanlar da aynı düşünceye sahip miydin ? Yani, “Turistin milliyeti mi olur” ?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@