alexa metrics

banner536

Bahar Ayvazoğlu'ndan ekonomi açıklaması: Yaşanılan bu durumun bir takım küresel sebepleri var

Trabzon Milletvekili Bahar Avyazoğlu açıklamalarda bulundu.

Trabzon 26.11.2021, 16:36 26.11.2021, 17:49
Bahar Ayvazoğlu'ndan ekonomi açıklaması: Yaşanılan bu durumun bir takım küresel sebepleri var

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu gündeme ilişkin yaptığı açıklamada Covid 19 Pandemisinin getirdiği külfetin bütün dünya ülkelerine ekonomik bir fatura çıkardığını belirterek "Süreci bu sebepler dışında değerlendirmek siyasi malzeme olarak kullanmak milli bir davranış değildir. Bu güne kadar yapmış oldukları muhalefet anlayışı hiçbir zaman tutmadığı gibi bundan sonrada tutmayacağını anlamaları lazım!"dedi. 

Dünyada global bir enflasyon dalgasının ilk kez bu kadar sert bir şekilde yaşandığının altını çizen Milletvekili Ayvazoğlu " Amerika Birleşik Devletleri çift haneli enflasyona doğru gitmekte, Almanya gibi bir ülke 28 yıl sonra enflasyon oranlarını yüzde dördün üzerine çıkarmış durumda. Bu doğrudan doğruya salgının bütün dünya ülkelerin ekonomisine çıkardığı bir külfet, bir fatura. Öncelikle bunu tespit etmemiz lazım dünyadaki ekonomilerin ortak sorunları ile biz de karşı karşıyayız. Türkiye'de bu süreçte faizle birlikte yüzleşiyor, enflasyonla birlikte yüzleşiyor. Elbette ki sorun yok demiyoruz, elbetteki pembe bir tablo çizmiyoruz ama yaşanılan bu durumun bir takım küresel sebepleri var." ifadelerini kullandı. 

Türkiye'de siyaset yapan mevcut muhalefetin ülkenin sorunlarını çözebilecek kapasitede olmadığını belirten Ayvazoğlu açıklamasını Millet İttifakına şu sözlerle eleştirilerini sıraladı: "Peki Kılıçdaroğlu'na sormak lazım! Siz bu ülkedeki bu sıkıntıyı bertaraf ederken, gezegenin en parlak ekonomik modeli olarak, muhtarların yanına bir sekreter koyarak kurguladığınız bir istihdam modeli ile mi ekonomiyi toparlayacaksınız?

 Ya da kendi parti içerisindeki grup başkan vekilinin bir cinsiyetçi bir yaklaşımla etmiş olduğu bir küfrün sonrasını bile idare edemeyen bir Meral Akşener'le mi bunu başaracaksınız? 
 Ya da uyuşturucu baronlarıyla, terörle mücadele eden bu hükümetin PKK'nın kişi başına düşen kirli gelirini azaltması sonucu kandil'den yükselen sesler ile birlikte bu ülkeye yöneteceği iddiasında bulunan hapishaneden o siyasi taşeronlara yön veren Selahattin Demirtaş'la mı bunu başaracaksınız? Belki bu soruyu yöneltmemiz gerekir diye düşünüyorum."
Hiçbir konuda ülkeye katkı sağlayamayan kendi çıkarları haricinde elini taşın altına koymayan oluşumların felaket tellâllığı yapmasına tepki gösteren Ayvazoğlu "Bir ülkenin, Türkiye'ye yaptığı ve yapacağı yatırım ile alakalı tek bir fikir dahi beyan edemeyenlerin bir ülkeyi milleti ya da milliyeti üzerinden yaftalaması ve bunun üzerinden muhalif bir dil geliştirmesini de gerçekten doğru bulmuyorum."dedi.


Yorumlar (15)
kuzu 2 ay önce
trabzonun tarihinde bu kadar çalışmayan milletin işini yapmayan bir vekil varsa oda bu bahar ayvazoğludur.
Ts 2 ay önce
evet çok sebebleri var sayın vekil liyakatsizlık iş bilmemek soygun israf hak edilmeden fuzuli maaş ödemeleri yandaşları işe almak hiç ihtiyaç yokken daha neler beceriksizlik..
Emir 2 ay önce
Dış güçler, cehape vs...
Yav sizin hiç mi kabahatiniz yok be!
Sürekli mağdursunuz.
Yazık...
MUSTAFA KOLTUK. 2 ay önce
BAHAR HANIM BIRAK KÜRESEL GÜÇLERİ BAŞÖRTÜSÜNÜN FİYATINI SÖYLE.
vatandaş 2 ay önce
Siz bunu teröristbaşının kardeşiyle yapmaya çalışırken, milletin biryerlerine koyacağız derken mi başarmıştınız sayın vekilim? ozamanları unutmadık. sandık gelecek ve herkes hesabını bu yüce türk milletine verecektir.
ak akp 2 ay önce
kısacası bu işi beceremediniz 20 yılın sonunda böyle olmamalıydı mazeret aramayın sorumlusu reis ve akp dir ..
Sertac 2 ay önce
Gideceksiniz açık ve net! Kıyasladığınız ülkeler parası rezerv (dolar/euro) olan, sıralamada ise ilk 5'te olan ekonomiler. Son zamanlarda bizlere çektirdiğiniz bu sıkıntı stresin bedelini sandıkta (AKP/MHP ikiniz birden) ödeyeceksiniz. Sarayda oturup halkını düşünmeyeni halk hiç düşünmez...
ismet 2 ay önce
oh ne ala. sokaktan çevir bi tane emiceyi o da böyle yönetir ülkeyi. kötü bir şey oldu mu dış güçler vs de tamam bitti gitti
adalı 2 ay önce
bana göre yanlış yazmışsınız beyeendi daha iyi yönetirdi diye düşünüyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@