alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Bahar Ayvazoğlu'ndan 19 Mayıs mesaj

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili mesaj yayınlandı.

Trabzon 18.05.2020, 16:05
Bahar Ayvazoğlu'ndan 19 Mayıs mesaj

Ak Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu  19 Mayıs Genlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Ayzvazoğlu yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

1919 yılında tam da bugün ülkemizin kaderi milletimizin yönü bambaşka bir rotaya çevrildi .

Aziz vatanımızın bir karış toprağının özgürlüğü için yola çıkan Bandırma Vapuru bambaşka umutlara yelken açtı . İstiklal ve istikbal için yola çıkan bu gemide Mili Mücadele’nin hala yanmaya devam eden ateşi ilk kıvılcımlarını verdi .

Bundan tam 101 yıl önce Samsun’a çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşları ümitsizlikten umuda , inançtan kararlılığa giden yolda korkmadan ilerleyen asrın kahramanları oldular .

Kolay olmadı tabii bu yolda kararlılıkla ilerlemek, önüne çıkan engellerle mücadele etmek , büyük ve güçlü bir imparatorluğun sarsılan kuruluş temellerinden ayrılmadan yeni bir ülke , yeni bir vatan kurmak .

Türk milletinin içinde var olan vatan , millet , bağımsızlık duygularını harekete geçirerek , yine milllete sırtını dayayarak irade gösterdi Gazi ve silah arkadaşları .

Geçmiş tarihinin hiçbir döneminde başka bir ülkenin egemenliği altına girmeyen aziz milletimizin sahip olduğu milli ve manevi değerler, bu Milli Mücadelenin kazanılmasında çok önemli ve kıymetlidir .

Vatan sevdasıdır bu güç , istikbal ve istiklale duyulan güvendir bu güç , özünden ayrılmadan geleceğe güvenle bakmaktır bu güç , ve temelleri o kadar sağlamdır ki ;aradan geçen bir asra rağmen ülkeyi yönetmeye talip bütün vatansever siyasetçilere yol haritası çizmiş olup , kimi emaneti taşıyabilmişse de taşıyamayanlara da millet feraseti ile yol göstermiştir .

Milli mücadele asla geçmiş bağlarından kopmak isteyen bir ulusun mücadelesi değildir . Milli mücadele aslında geçmiş bağları ile geleceğini kurmak isteyen Türk Milletinin kin ve nefretle ülke topraklarına girmeye çalışan güçlere karşı verdiği istiklal mücadelesidir .

Bu ruh istiklal mücadelesinde önderine güven temelinde diriliş ve yükseliş ruhudur .

Bilinmelidir ki aynı ruh ve güven aziz milletimizin damarlarında hala dolaşmaktadır . Nitekim bu bir asır içerisinde içerden ve dışardan gelen bütün saldırılara karşı milletimiz tek yürek olmayı bilmiş , yol haritasından bir ölçü de şaşmamıştır . FETÖ , DAEŞ, PKK ve daha nice saldırılar karşısında milletimiz tek yürek olmayı bilmiştir. Ebediyete kadar sahip olunacak bu Milli Ruh ile hareket eden milletimin her bir ferdini saygı ve sevgilerimle selamlıyorum .

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı olarak anılan bu Milli Bayramımızda özellikle gençlerimize iyi bayramlar dilerken , Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum .

İyi bayramlar Türkiye . Aynı ruh , heyecan ve güvenle yola devam .


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@