Azmi Kuvvetli’den sert çıkış! “Devletimiz, Yomra'daki illegal yapıyı bertaraf etmelidir”

Azmi Kuvvetli Yomra Belediye Başkanı Bıyık’a yapılan saldırı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Trabzon 13.06.2021, 16:04 13.06.2021, 16:35
Azmi Kuvvetli’den sert çıkış! “Devletimiz, Yomra'daki illegal yapıyı bertaraf etmelidir”

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, bir belediye başkanının organize suç örgütü tarafından öldürülmek istendiğini belirterek “Devletimiz, Yomra'daki illegal yapıyı bertaraf etmelidir” dedi.

Kuvvetli şunları söyledi;

"Yomra Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık'a karşı gerçekleştirilen suikast girişimi sonrası şehrimiz tek yürek olup Başkanımıza desteklerini bildirmişlerdir. Bu nedenle partili partisiz herkese teşekkürü borç bilirim. 

Yomra'da yaşananlar basit bir olay değildir. Bir belediye başkanı organize suç örgütü tarafından öldürülmek istenmiştir. Yomra'ya baktığımızda son 20 yılda gerçekleşen kanun dışı olayların hiç biri aydınlatılmamış, failler adalet önünde hesap vermemişlerdir. Yaptıkları kanun dışı işler yanına kâr kalanlar, bu nedenle daha da cesaretlenmişlerdir.

Üzülerek açıkca ifade ediyorum ki, son 20 yılda devletimiz Yomra'da kudretini ortaya koymamıştır. 

31 Mart 2019 seçimlerinde partimizden belediye başkanı seçilen Sayın Mustafa Bıyık, Yomra'yı çiftliğe çevirmiş illegal yapının planlarını, oyunlarını ve tezgâhlarını bozmuştur. Başkanımız, göreve başladığı günden itibaren, yapmak istediği her çalışmada; halkın malını halka kazandırmak için verdiği her uğraşta, belediyeye finansal kaynak temin etmek için attığı tüm adımlarda, belediyenin parasını korumak için gösterdiği tüm gayretlerde belli bir grubun direnci ile karşılaşmıştır. Yomra halkının lehine olan her konuda aynı insanların direnç göstermesi tesadüf değildir. Bu grupta kimlerin olduğu, Başkanımıza karşı kimlerin kimlerle bir araya geldiği bellidir. 

Trabzon Valiliğinden yapılan açıklamada, yaklaşık 1 buçuk yıl evvel Yomra Belediyesi tarafından iptal edilen bir ihale nedeniyle bu hain cinayet girişiminin yaşandığı açıklanmıştır. Evet, Başkanımız 1 buçuk yıl evvel yaptığı Çok Amaçlı Salon inşaatı ihalesinde kamu yararı oluşmadığı gerekçesiyle o ihaleyi iptal etmiş, ihaleyi tekrarlayarak halkın 1,1 milyon TL'sinin belediyenin kasasında kalmasını sağlamıştır. Sayın Bıyık'ın bu davranışı takdire şayandır, hepimiz için gurur vesilesidir. Cinayeti azmettirdiği iddiasıyla gözaltına alınan şahsın, o ailenin bir mensubu olduğu doğdurudur. Ancak neden 1 buçuk yıl sonra böyle bir cinayet girişimine kalkışmışlardır? Yoksa Yomra'da 20 yıldır istediği gibi at oynatan ve devletin kudreti ile hiç bir şekilde karşılaşmayan illegal yapı, söz konusu azmettiriciyi 1 buçuk yıl sonra harekete mi geçirmiştir?

Yomra Belediye Başkanımızı hain bir süikastle ortadan kaldırmayı planlayanlar, elbette ki daha sonra belediyenin yönetimini bir şekilde ele geçirerek emellerine ulaşmayı da planlamış olamazlar mı?

Suikast girişimini ihale iptaline bağlanmaktan ziyade, bu hain girişiminin daha büyük ve daha vahim bir planın parçası olduğu göz önüne alınmalı ve daha geniş çerçeveden bakılarak tüm kirli ilişkiler, tüm yönleriyle ortaya çıkarılmalıdır.

MASAK da devreye girmeli, rüşvet ve haksız kazançların izi sürülmeli, olağan şüpheli herkesin malvarlıkları araştırılmalı, hayatın olağan akışına aykırı ve gelirlerine uygun olmaksızın el değiştiren tüm gayrimenkuller araştırılmalıdır. 

Yomra Belediye Başkanımız, önceden planlanan ve keşifleri yapılan hain bir suikast ile öldürülmek istenmiştir. 

Devletimizin yetkilileri biri azmettirici biri tetikçi diye iki tane uyuşturucu bağımlısını gözaltına alarak olayı aydınlattıklarını söylerse bunu asla kabul etmeyeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunmak istiyorum. Devletimizden beklentimiz bu olayın her yönüyle aydınlatılması, Yomra'da var olan illegal yapının tümüyle bertaraf edilmesidir. 

Bizler her ne şart altında olursa olsun devletine asla küsmeyen, devletine sadakattan ayrılmayan insanlarız. Devletimizden de tek beklentimiz ve isteğimiz adaleti tesis etmesidir. Türkiye Cumhuriyeti devletinin, memleketin her noktasında adaleti tesis edecek gücü ve kudreti mevcuttur. Bu yapılmadığı takdirde bazı kirli ilişkiler içinde olanların devreye girdiği açıktır. Yomra'da artık kanunları uygulayacak savcıların devreye girmesini ve bu hain cinayet girişiminin arkasında kim ya da kimler olduğunun açığa çıkarılmasını talep ediyoruz. 

Valilik açıklamasında konu edilen çok amaçlı salon inşaatının tamamlanmasına kimlerin engel olmaya çalıştığı, bu ihaleye fesat karıştırmakla itham edilen kişinin Başkanımıza savaş açmış hangi siyasetçilere sosyal medya üzerinden 'yalnız değilsin' diye destek verdiği arşivlerde mevcuttur. 

Ayrıca Başkanımıza karşı kimlerin kimlerden güç aldığı, kimlerin kimlerle birlikte olduğu ortadadır. Yomra'da sokaktaki dilenciyi dahi çevirseniz bunları size anlatır. Her şey bu kadar açıkça ortadayken devletimizi yönetenlere düşen Yomra'daki illegal yapıyı bertataf etmektir. 

Bu illegal yapının Yomrada uygulamak istediği baskıya Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık'ın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da boyun eğmeyeceğini İYİ Parti olarak da Başkanımızın yanında olduğumuzu bilinmesini istiyorum. 

Bu vesile ile Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Bıyık'a bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (11)
H. M 2 ay önce
Sayın başkan anlattıklarının tamamına katılıyorum. Ama o anlattığın araştırma soruşturmayı kim yapacak. Tabiki askerimiz polisimiz bu olayları çözer ama elleri ayakları bağlı. Doğru kara veren hakim savcılar farklı illeri sürüldüğü bir ülkede mafya lideri yalan yada doğru bir şeyler anlattı kimsede ses yok bakıldığında anlattıkların çoğu doğru nerede yargı nerede araştırma. Ülkeyi yönetenler muhalefet liderlerine yapılan çirkin saldırılarda nerede bu ülkede inek hırsızı olan zat ana muhalefet parti liderine yumruk attı bir partinin ilçe nöneticileri inek hırsızının elini öptü. Ülke ülje olmaktan çıktı
Ercan'a cevap 2 ay önce
Ben bütün politika tarihini okumuş birisi olarak sizin dediğiniz gibi bir bilgiye ulaşamadım. Eğer sizde okuduysanız o zaman Amerika'ya gitmeden seçilen tek başbakanımızında akibetini bilirsiniz. Birde halk hata yapabilir ama yöneticiler ortak akıl hata yapmadan hareket etmelidir. Eğer sürekli hata yapıyor kandırılıyorsa burada bir yanlış vardır demektir. Ya karar mekanizması değişmeli ya da karar veren. Kimse kimsenin kucağına oturduğu Yok şahsi düşüncem ama süper güç denen bir olay var ne yazıkki. Siz Fransa'ya rest çekemezsiniz mesela çekerseniz uçağa binemezsiniz. Bunlar uluslararası ticarettir. Antik çağ da yaşamıyoruz.
Ercan 2 ay önce
Açılım sürecinde niyet silah bıraktırmaktı. En azından denendi. Sonuçta Hendek terörüne geldik. Pek çok yanlış yapıldı. TRT olayı dahil. İyi de savunma bu mu? Başkasının hatasının değişiğini üstelik gelmiş geçmişi görüp te yine yapmak. Mhp nin en fazla muhalefeti bu noktadaydı. Çözüm sürecine karşıydı. İktidar ondan döndü. Bu sefer Mhp den eskiden kendine ülkücü diyenler !!! Partiyi bırakıp başka parti kurdu. Azınlık bir oyda da kalabilirlerdi ancak gidip dolaylı olarak birilerinin kucağına oturmak ta ne oluyor ? Ülkücü ülkücü gibi davranır. Önce Türkiye der. Pensilvanya’ya lanet okur. MİŞ gibi yapmaz. Bidon destek verecek diye ağzının suyu akmaz. Biraz politika tarihi , Türk ve Dünya Tarihi okusun herkes. Tarafsızlık diye bir şey neredeyse hiç bir yerde yok. Çıkarlar vardır. Hele hele Batı İçin. Maşa olmayın. Siz maşa alın/bulun ve kullanın.
Ercan'a yanıt 2 ay önce
Sözde açılımı yapanlar PKK lıları davullu zurnalı ülkeye alanlar, illerde Hendek kazmalarına göz yumanlar, PKK elebaşının kardeşini TRT ye çıkaranlar, PKK elebaşının mektubunu okutanlar, zamanında sayın diye bahsedenlerden bahsediyorsunuz dimi? Ben hiç bir siyasi partiye destek amaçlı yazmıyorum bunu ama işin içine oy(rey) girdiği zaman yalakalık yapmasın kimden bunu söylüyorum. İyi veya kötü TRABZONLU birisine kimse Yunan bozması, SİSi diyemez dememeli. Aynı şekilde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanını da İsrailli birine asla benzetmemelidir. Netice olarak bir tarafı suçlarken olduğunuz tarafında eksiklerini yaptıklarını göz ardı etmemenizi temenni ederim. Unutmayınki hiç bir siyasi Türk halkından daha temiz, milliyetçi, adil değildir.
Ercan 2 ay önce
Hdp yi neteye koyalım şimdi? Arkadaşınızın arkadaşı ama siz sözde uzaksınız !! Neremizle gülelim? Mafya lideri biraz sizden aleyhte bahsetse ‘susturun bu iftiracıyı’ derdiniz !! Tutarlı olun. Milli olun. Gavurla iş tutmayın. Gavurdan Destek almayın . Bidon bidonluk yapınca da ‘ bir dakika ! Orada kal. Önce Türkiyenin çıkarları Deyin ‘ Diyebilirseniz tabii! Diyemezsiniz çünkü ipler başkasının elinde.
Gürtuna 2 ay önce
Ulan sizin hain planlarınız Cukura gömülecek devlete zarar vermekten zevk alıyonuz sizi öne cekenler muhalifet zorbalılar Erken secimi ve kaos yapmak isteyen hain ler elvette devlete hesap verecek
Ahmet sarı 2 ay önce
Belediye 2 yıldır elinizde geçmişte belediyede illegal olaylar varsa çıkarın ortaya verin savcılara elinizden tutan mı var
Arsinli 2 ay önce
İstanbul bşb başkanı yolsuzluk hırsızlık dosyalarını gerekli yerlere teslim etti no oldu hala soruşturma yapılmadı. Çalınan paralar ortada yorum yapanlar. Trol gazete tv okudukları izledikleri için çok geride kalmışlar. Az kendinizi geliştirin
K.Atamer 2 ay önce
Devlet gereğini yaptı daha ne yapacak.Bu durumdan bile illegal bir eylem beklentiye girme ne kadar büyük bir handikap.Lanet olsun böyle siyasi manevranıza.Ben de diyorum o zaman anlaşmalı bir hile bu.
Sıradan bir vatandaş 2 ay önce
Tek temennimiz güvenilir, adil, şeffaf, denetlenebilen, halkına hesap vermekten kaçmayan, milli varlığımızı göz ardı etmeyen, Türk bayrağımızı ilelebet dalgalandırmak İçin çalışan, ülkemizi diğer ülkelere karşı kötü duruma sokmayan,bir devlet yönetimi. Hangi parti olduğunun önemi yok bizim ülkemizin varlığı bize fazlasıyla yeter. Yeterki var olan mevcudu adil şekilde yönetelim bütün halkımız asgari geçim düzeyinden yüksekte olur. Milliyetçilik üretim yapmaktır, vatanına devletine katkı yapmaktır. Sözde değil uygulamada milliyetçi olalım.
BOZKURT 2 ay önce
Bütün hırsızlıkların yolsuzlukların hesabı gün gelir.Sorulur.Garibin ahı kimsede kalmaz.İşsizlikten Uzman olup şehadete yürüyenlerin ahı daha 25 yaşında milyon dolarlık arabaya binenlerde kalmaz.Diyarbakırda Şivan itine şarkı söyletilmesini unutmadık
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@