alexa metrics

banner536

Azerbaycanlı itfaiyecilere Sürmene'de bıçak hediyesi

Türkiye'de çıkan orman yangınlarına müdahalede destek için gelen Azerbaycanlı itfaiyecilere, ülkelerine dönerken durduruldukları Sürmene'de bıçak hediye edildi.

Trabzon 17.08.2021, 20:25 17.08.2021, 20:29
Azerbaycanlı itfaiyecilere Sürmene'de bıçak hediyesi

Antalya ve Muğla’da çıkan orman yangınlarıyla mücadeleye destek için gelen ve ülkelerine dönüş yolunda Trabzon'un Sürmene ilçesinde durdurulan Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığına bağlı itfaiyecilere, yöreye has Sürmene bıçağı hediye edildi.
Antalya ve Muğla’da çıkan orman yangınları ile mücadele için geçtiğimiz ay Azerbaycan’dan yangın bölgesine gelen Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığına bağlı itfaiyeciler, yangınların söndürülmesinin ardından görevlerini tamamlayarak Azerbaycan'a dönüşe başladı. Dönüş yolunda Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinin ardından Sürmene ilçesinde de durdurulan kafileye yöreye has Sürmene bıçağı hediye edildi.
Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün, ilçe geçişinde konvoydaki Azerbaycanlı komutanın aracını durdurarak ilçelerinin ünlü Sürmene bıçağından hediye ederek Türkiye'ye kötü günlerinde destek oldukları için teşekkür etti.
Kafile ardından Rize'yi geçerek Sarp Sınır Kapısı'na doğru yol aldı.

Azerbaycanlı itfaiyecilere

Azerbaycanlı itfaiyecilere


Yorumlar (5)
Hasan 6 ay önce
Bir millet iki dövlet. Yaşasın gardaşlarımız.
Rıza hoca 6 ay önce
Sağolun gardaşlar.
antikus 6 ay önce
bir kez daha ispatlandi demekki neymis?? din kardesligi degil önemli olan kan kardesligiymis, okadar felaket yasadik hangi sözde müslüman ülkesinden bir yardim gördük?? ama sorarsan müslüman müslümanin kardesi !!!
ankaralı 6 ay önce
Diğer Türk devletleri nerdeydi?
taraftar 6 ay önce
müslüman müslümanın kardeşidir biz demiyoruz kur an diyor. Şimdiki müslümanların yamuk olması bunu ortadan kaldırmaz. sadece azerbaycanmı türktü başka türk devleti yokmuydu. ne deme k lazım hem müslüman hem türk kardeşimiz azerbaycan

Gelişmelerden Haberdar Olun

@