Azerbaycan'dan orman yangınlarına destek Trabzon'dan geçti

Azerbaycan'dan Türkiye'de yaşanan orman yangınlarıyla mücadelede destek verecek ekip, Trabzon'dan geçti.

Trabzon 02.08.2021, 08:46 02.08.2021, 11:36

Türkiye'nin farklı noktalarında çıkan orman yangınlarıyla mücadeleye destek için Azerbaycan'dan bir ekip yurda giriş yaptı.

Türkiye Gürcistan sınırındaki Sarp Sınır Kapısı'ndan 41'i itfaiye aracı olmak üzere toplam 53 araçla gelen 220 personel, Artvin Orman Bölge Müdürü Mimar Sinan Özkaya ve İl Afet Acil Durum Müdürü Mehmet Salih Avcı tarafından karşılandı.

Sarp Sınır Kapısı'na gelen bazı vatandaşlar da yangın söndürme faaliyetlerine katılacak ekibe Türk ve Azerbaycan bayrakları ile sevgi gösterisinde bulundu.


Konvoy halinde Hopa ilçesine gelen ekibe Artvin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce yemek ikram edildi, araçlara yakıt ikmalinin ardından ekip yangın bölgesine hareket etti.

Ekipten sorumlu Albay Nazar Bağışov gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'de yaşanan yangınlarla mücadele için buraya geldiklerini söyledi.

Bir an önce yangın bölgesine ulaşmak için durmadan yola devam edeceklerini belirten Bağışov, "Biz yangınların söndürülmesine hazırız. Tüm alet edevatımızı yanımıza aldık. Tecrübeli meslektaşlarımızla yangınların söndürülmesi için celp olduk. Biz kardeş Türkiye'mizin yanındayız. Her zaman her şeyde Türkiye'nin yanında olacağız. Sağ olsun Türkiye." diye konuştu.

İtfaiye araçları Akdeniz ve Ege Bölgelerine gitmek için bugün 09:00 sıralarında Trabzon’dan geçiş yaptı. Vatandaşların ilgiyle görüntülediği itfaiye araçları, polis eskortu eşliğinde ilerlerken Trabzon geçişinde sirenlerle vatandaşları selamladıkları görüldü.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Ali Papa 2 ay önce
İlgili bakanın derhal görevinden ayrılıp,günü kurtaran değil,ileriyi gören birinin göreve gelmesi ilk yapılacak iş.Orman yangınlarına ne kadar hazırlıksız olduğumuzu çocuklar bile anladı.
ali papa ya 2 ay önce
derhal yazmayı bırak 1 ağaç bile dikmediğin için

Gelişmelerden Haberdar Olun

@