7m

7m

hyundai

tamfinans

Ayvazoğlu'ndan arıcılara şeker takviyesi! 

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu'ndan arıcılara şeker takviyesi geldi.

Trabzon 22.02.2022, 15:34
Ayvazoğlu'ndan arıcılara şeker takviyesi! 

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu özel sektörden şeker ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken Trabzon'daki arı yetiştiricileri için Türk Şeker Genel Müdürlüğünden 27 ton indirimli şeker temin edilmesini sağladı. 
AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’nun girişimleri sonucu Türk Şeker Genel Müdürlüğü tarafından arı yetiştiricilerine gönderilen 27 ton indirimli şekerle birlikte bu yıl toplamda 115 ton indirimli şeker satışı yapılmış oldu. 

2021 yılı kuraklık nedeni ile arı ürünleri üretimi rekoltesinde çok olumsuz bir sezon yaşanmış ve bazı bölgelerde bal olmadığı gibi arılar kışlık balını da alamadığı sorununu Milletvekili Bahar Ayvazoğlu'na ileten Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yusuf Aksoy yüksek maliyetlerden dolayı özel sektörden şeker ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını belirtmişti.  

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu'na ulaşan Arı Yetiştiricileri Birliği arıcıların mağduriyet yaşanmaması için şubat ayı sonuna kadar şeker alımı yapılarak toplu arı ölümlerinin yaşanmaması için adeta seferber oldu. 
Arı Yetiştiricileri Birliğinin şeker sorununa hızlıca müdahale ederek Bakanlık yetkilileri ile görüşen Milletvekili Ayvazoğlu Türk Şeker Genel Müdürlüğü tarafından Arı Üreticilerine indirimli şekilde verilmek üzere 27 ton şeker temin edilmesini sağladı. 
Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yusuf Aksoy arı üreticilerinin sorunlarını anında çözüme kavuşturan Milletvekili Bahar Ayvazoğlu'na üreticiler adına teşekkür etti.


Yorumlar (6)
tonya 3 ay önce
vayyyyy beeeeeee.nede olsa yillarin balcisi.
SUKENARLI 3 ay önce
Balın organiğini yiyeceksiniz arıcılara şeker balı yapıp vatandaşı kandırmalarını önereceksiniz. Yazıklar olsun.
Temelli 3 ay önce
Trabzon Arı Yetiştiricileri Birliği Üye sayısının 1000'in üzerinde olduğunu düşünürsek Milletvekilimizden daha fazla destek bekliyoruz. Bütün arıcılara maliyetinde olmak şartı ile 20 şer çuval şeker desteği verilmelidir.
Akcaabatlilar 3 ay önce
ondan sonrada din iman üzerine yemin edip gram seker yok deyip bizleri kaziklayin,aksamada namaza durun pesssssssss.
AGASAR 3 ay önce
vekil arilari sekerleyip bal diye seker surubu yedirmeye calisiyor,kendileride yediklerini teste tabi tutup NAS diyor,güldümmmmmmm beeee.
Temelli 3 ay önce
Bilmiyorsanız bari bilene sorun. Arının bal biriktirdiği dönem olan Haziran 5-15 den bal sağım zamanı olan Temmuz 5-15 (Kestane balı için) Ağustos 5-15) e (Çiçek balı) kadar şeker vermezsen doğal bal üretmiş olursun. Bu destekler ilkbahar ve sonbahar da kullanım içindir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@