Ayşe Sula Köseoğlu aday adaylığını açıkladı

Yaklaşan yerel seçimler öncesi Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için AK Parti eski Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu’da aday adaylığını açıkladı.

Ayşe Sula Köseoğlu aday adaylığını açıkladı
banner432

Trabzon Ak Parti eski Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Bugün saat 13.00’da düzenlediği basın toplantısı ile aday adaylığını açıklayan Köseoğlu “Trabzon için ASK ile çıktığımız yolda, bu gün yeni bir başlangıcın heyecanını, sizlerle paylaşmak benim için büyük bir onur.” İfadelerini kullandı.

Köseoğlu Doğduğum, yaşadığım, vazgeçilmez bir sevda ile bağlandığım şehrim, Trabzon’um için, yereldeki en önemli hizmet makamı olan Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hizmete talip olduğumu ifade etmek üzere buradayım.” Diyerek aday adayı olmasındaki nedenleri sıraladı.

Ayşe Sula Köseoğlu konuşmasından satır başları şöyle ;

17 yıl önce başlayan kutlu yürüyüşte, AK Parti ailesinin bir ferdi olarak, hiçbir zaman nefis siyaseti yapmadan, “ben değil biz” anlayışıyla, hemen hemen her kademede her daim Trabzon’un gücüne inanarak yürümüş olan bir kardeşinizim.

Ben onurların en büyüğünü, şehrimi Ankara’da temsil etmenin gururunu yaşadım. Siz aziz hemşerilerimin verdiği vekâletle 25. ve 26. Dönem AK Parti Trabzon Milletvekili olarak, büyük bir onur ve gururla Trabzon’umuzu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil ettim. Ankara’da görev yaptığım üç yıl, ülkemizin en zorlu süreçlerinden birini yaşadığı bir dönemdi. Üç Genel Başkan ile çalıştığımız, iki seçim, bir referandum ve 15 Temmuz hain darbe girişiminin yaşandığı, ülkemizin büyük badireler atlattığı bu dönemde, Sn. bakanımız ve vekillerimizle birlikte Trabzon adına söz verdiğimiz projeleri azami gayret ve hassasiyetle takip ettim. Her daim ana önceliğim Trabzon oldu. Bunun için kesintisiz her hafta Trabzon’da programlar yaptım, her daim teşkilatımız ve hemşerilerimle bir arada oldum.

Nasıl daha önce çalıştığım sivil toplum kuruluşlarında ve iş yaşamımda elde ettiğim tecrübeyi, Mecliste sizler adına hizmet etmek için kullandıysam, Milletvekili olarak görev yaptığım üç yıl içerisinde elde ettiğim kazanımlarım ve tecrübelerimi, sevgim, enerjim, coşkum ve heyecanım ile birlikte, bu şehrin insanına yaşanabilir ve huzurlu bir şehir oluşturmak için kullanmaya talibim.

Bir şehri anlamak için o şehri içerden, dışardan, uzaktan ve yakından solumak gerekir. Trabzon, her aldığım ve verdiğim nefeste, her daim benimle olan, varlığını genlerimde hissettiğim, sevda ile bağlandığım bir şehir.

Bu özel şehir, hepimizin. Ben de bir anne şefkatiyle, samimiyetle, sevgiyle, merhametle bu şehirde, adalet, hakkaniyet, hoşgörü ve empatinin egemen olduğu ortak aklı hep birlikte kullanacağımız, huzurla yaşayacağımız bir şehir için, Büyükşehir Belediye Başkanlığına adayım.

Trabzon’un genlerinde olan girişimciliği, liderliği, cesareti, mertliği öne çıkaran ve teşvik eden, erdemli insan yetiştirmeye zemin hazırlayan, sanata, spora, kültüre, eğitime yatırım yapan bir belediyecilik anlayışını egemen kılmak için buradayım.

Sizler bana “Trabzon’un Ayşe’si” dediniz. Şehrimizin ve hemşerilerimizin sorunları için yorulmadan emek sarf ederken, her daim yüreğimde hissettiğim duam oldunuz.

Ben de bu gün, kendimi ev sahibi olarak gördüğüm partimde, yaşadığım, sevdiğim, kendimi ait hissettiğim şehrime hizmet etmek, gözünüze ve gönlünüze hitap edecek, yaşamaktan keyif alacağınız bir şehir için, Trabzon’umuz için “Ben Varım, Hizmete hazırım” diyorum.

AYŞE SULA KÖSEOĞLU KİMDİR?
Kişisel bilgiler 
Doğum Yeri ve Tarihi 
Çaykara nüfusuna kayıtlı olup 1 Eylül 1969 Maçka doğumludur
Medeni hali Evlilik 
Prof. Dr. Mustafa Köseoğlu ile evli olan Ayşe Sula Köseoğlu Beyza ve Zeynep isminde iki kız çocuğu annesi.
Mesleği 
Avukat, Siyasetçi 
Eğitimi
Ayşe Sula Köseoğlu, Trabzon Kurtuluş İlkokulu'nda ilköğrenimini tamamladıktan sonra Akçaabat İmam Hatip Lisesi'ni bitirdi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1992 yılında mezun oldu. Halen İstanbul üniversitesi AUZEF Sosyoloji Bölümü öğrencisidir.
Kariyeri
1992 ve 1993 yılları arasında avukatlık stajını tamamladı. 1994 yılında Trabzon'un ilk yerel televizyonu olan Gökkuşağı TV’nin Kurucu Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. 1994 -2015 yılları arasında Trabzon'da ortağı olduğu hukuk bürosunda milletvekili seçildiği döneme kasar serbest avukat olarak çalıştı. Bunun yanı sıra, 2011 yılından bu yana sağlık alanında faaliyet gösteren iki sağlık şirketinde ortaklık ve birinde yöneticilik yapmaktadır.
Siyasi çalışmaları
Siyasi yaşamına AK Parti'de başlayan Köseoğlu, 2003 ve 2004 yılları arasında, AK Parti Trabzon il yöneticiliği yaptı. 2007 Milletvekili seçimlerinde AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu. 2008 ve 2009 yılları arasında yerel yönetimlerden sorumlu AK Parti Trabzon il başkan yardımcılığı görevini yürüttü. 2011 Milletvekili seçimlerinde yine AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu. Nisan 2010'da Emine Erdoğan öncülüğünde Avrupa Parlamentosu'nda Türk kadınını temsil eden 200 kişilik heyette yer aldı. 
Ayşe Sula Köseoğlu, 25 ve 26. Dönemde Trabzon Milletvekili olarak TBMM’nde Trabzon’u ve Doğu Karadeniz Bölgesinin tek kadın vekili olarak bölgeyi temsil etti. 2016 yılında AK Parti MKYK üyeliği görevinde bulundu. 2017 yılında AK Parti Van ve Hakkari Koordinatörü olarak Doğu’da görev yaptı. TBMM’nde 3 yıl Kadın erkek Fırsat Eşitliği Komisyon üyeliği ve Türkiye Fas Parlementolar arası Dostluk Grubu Başkanı olarak görev yaptı.

Sivil toplum çalışmaları
Sivil toplum alanındaki çalışmalara büyük önem veren Ayşe Sula Köseoğlu, uzun yıllardır pek çok sivil toplum kuruluşunda çeşitli kademelerde yer aldı. 
MÜSİAD Trabzon şubesi kurucusu ve Türkiye’deki ilk kadın yöneticisi
Mazlum-Der Trabzon şubesi kurucusu ve Türkiye’deki ilk kadın yöneticisi
Aktif Hukukçular derneği kurucu üyesi ve bir dönem başkan yardımcısı
Trabzon İmam Hatip Mezunları derneği başkan yardımcısı
Maçkalılar Derneği başkan yardımcısı
Trabzonspor Kadın Komisyonu yöneticisi ve Trabzonspor kulübü üyesi
Çaykaralılar Derneği üyesi
İnsan Hakları Derneği Trabzon şubesi üyesi
Tüm Kadınlar Derneği üyesi
Tüketici Koruma Derneği üyesi
AK Parti adına İnsan Hakları İl Kurulu üyeliği
KADEM üyeliği

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 14:36

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
HAMSİ
HAMSİ - 12 ay Önce

BANK ASYA AVUKATI OLUP VEKİL İKEN TRABZON İÇİN BİRŞEY YAPMAYIP
BAŞKAN OLUNCA TRABZONU UCURACAK BİRİDİR

EROL
EROL - 12 ay Önce

hey Allahım yarabbim ya :)

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 12 ay Önce

Çok isabetli bir karar demek isterdim ama tabiki öyle bir şey yokHayatında 1 defa bile BELEDİYECİLİK, İDARECİLİK yapmamış, hiç bir tecrübe sahibi olmaksızın sadece mecliste komutlarla el kaldır el indir zihniyeti ile koskoca bir kenti yönetemezsiniz

btny
btny - 12 ay Önce

bu şehir sizlere kaldı ya yazıklar olsun

Mustafa
Mustafa - 12 ay Önce

Saka gibi ya.mecliste bir sey yapmamis.kulliyede birsey yapmamis.simdide belediye de baskan adayi.gercekten saka gibi.gerci herkes hak edildigi gibi yonetilir

Kemal bulut
Kemal bulut - 12 ay Önce

Sayın kõseoğlu ciddi olmadığınızı düśünüyoruz ciddiyseniz eğer akıl tutulması yaşadığınızı düśünüyoruz

Bordomavi
Bordomavi - 12 ay Önce

zaten şehrin 10 yılı boşa gitmiş birde bu olursa 5 yılıda boşa gider.

Ugur yeter
Ugur yeter - 12 ay Önce

Eder 15 sene Allah yardimcimiz olsun trabzonun uzerinde siyaset futbol simdide rum muhabbeti bu milletin tokatini yemiyenlerin sesi cikmaya basladi kiyamet yakindir


banner472

banner441