banner518

Avni Aker Stadının yerine ne yapılacak?

Başkan Gümrükçüoğlu Avnİ Aker’in yerine yapılacak proje ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Trabzon 21.12.2016, 18:19 21.12.2016, 18:32
Avni Aker Stadının yerine ne yapılacak?

Haber61 - Haber Servisi - Trabzonspor’un yeni mabedi Akyazı Stadının tamamlanması sonrasında Avni Aker Stadı, Yavuz Selim Sahası ve 19 Mayıs Kapalı Spor Salonunun bulunduğu bölgede ne yapılacağı konusunda Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Gümrükçüoğlu “Geçmişten Günümüze Trabzon Hakem ve Gözlemcileri Dayanışma Gecesi”nde Avni Aker Stadı, Yavuz Selim Sahası ve 19 Mayıs Kapalı Spor Salonunun bulunduğu alana Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait lojmanların bulunduğu bölgenin de eklenerek  o bölgeye en yakışır şekilde bir şehir akciğeri oluşturulacağını söyledi.

Avni Aker Stadının yerine ne yapılacak?

Başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu yaptığı açıklamada “Akyazı’nın ikinci devre tesisi ve stadyumuyla hizmete girmesinin sonrasında Avni Aker boşalıyor. Karışık bilgiler olabilir. Şuanda geride kalan tarihi miras olan Avni Aker’in ve Yavuz Selim’in ve 19 Mayıs Kapalı Spor Salonunun da beraber bulunduğu kompleks. Bu alanda ne ve nasıl yapılacak. Şehrin genel konsensüsü biz belediye olarak siyasilerin tümü, şehrin kanaat önderleri ve an başta sizler. Onların düşüncelerine tercüman olmaya gayret ettiğimizin sonucunda hepimizin birlikte gayretleri ile bu konsensüste tarihi miras olan hepimizin emeği olan Yavuz Selim’in oradaki 50 Bin metrekare alan içinde değerlendirilmesi ve o tarihi mirasa saygı göstererek yine yaşatılması genel kabullerin birincisidir. Bu yaşatılmanın yanına bir büyük şehir akciğeri, şehir parkı olarak düzenlenmesi de genel olarak oluşan bir kanaattir. Bunun ıssız olmaması yaşayabilir olması için sosyal etkinliği de gözeten bir iki kafeteryacığı ve bir dizi halinde bir iki çeşitli küçük ürünleri satan veya Trabzonspor hatıralarını satan değerlendiren küçük bir mağaza dizisi olarak şehir parkının yaşayabilirliğini sosyal olarak canlılığını muhafaza edecek bir proje halinde, birde o bölgeye sosyal kültürel merkez genel olarak istekler arasında yer aldı. Bu güzel düşünceleri orada hayata geçirmeyi kabul etmiştir. Bu bölgede eğer yapılabilirse doğusunun bitişiği olan Orman Bölge müdürlüğünün çok eski olan 40 lojmanı vardır. Orada bu kompleksin içine katılarak hakikaten o bölgeye en yakışır şekilde bir şehir akciğerinin oluşturulması cihetine gidilmiş olmaya çalışılacaktır. Bu gelişmeleri süreç içinde sizlere arz etmeyi sürdürürüz” ifadelerini kullandı.
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (14)
oguz 3 yıl önce
Trabzonda yesile hasret kaldik bu dusuncenizden dolayi tebrik ederim
misafir 3 yıl önce
Bravo başkan.Yeşillik hep iyidir.Kentimizde beton değil ağaç,çiçek görelim.
Barış 3 yıl önce
Soylenen yerler ve numune hastanesinde içine alarak güzel merkezi yerde şehir hastanesi neden dusunulmez
mehmet usta 3 yıl önce
Avni Akerde Çömlekçi gibi hemen biter!
hasan uzuner 3 yıl önce
sayın baskan dusucelerınız cok ıyıde eskı ısımlerıde aynı yerlere verırsenız cok ıyı olur avnı aker ve yavuz selım ısmını gecmıs yıne hatırlanır
Savaş Uzun 3 yıl önce
Ne yeşili ? Yeşil isteyen kaldırsın kafasını güneye doğru baksın, istemediği kadar yeşil var.
ayhan 3 yıl önce
Bana kızabilirsiniz ama, ülkemizde veya dünya da bir çok şehirde o şehrin semboli olan kuleler var. Trabzon a böyle bir yapı lazım. Bu yapı, hem iş merkezi, hem hotel, hem de ofis, hem de daire tarzı kullanılabilinir...
Kara 3 yıl önce
Sehircilikten anlamadiginiz belli yada daha dogrusu Trabzon un neresi sehir e benziyor? Firsat varsa degerlendirilmeli
Sehirler yükseliyor siz kücültmeye bakiyorsunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@