Aşkale’ye özel imar değiştiler!

Trabzon’da şehrin içinde kaldığı gerekçesiyle taşınacak olan Çimento Fabrikası, mecliste gündem oldu. ONLAR İSTEDİ BELEDİYE YAPTI 28 Aralık 2015 tarihinde üretime son veren fabrikanın Akoluk mevkiinde yeni bir tesis kurduğu ve bu nedenle meclisten özel ma

Trabzon 15.01.2016, 17:47
Aşkale’ye özel imar değiştiler!

Trabzon’da şehrin içinde kaldığı gerekçesiyle taşınacak olan Çimento Fabrikası, mecliste gündem

oldu.

ONLAR İSTEDİ BELEDİYE YAPTI

28 Aralık 2015 tarihinde üretime son veren fabrikanın Akoluk mevkiinde yeni bir tesis kurduğu ve bu nedenle meclisten özel maddelik karar devreye sokuldu ve firmaya göre imar planı değiştirildi. Değirmendere’deki tesisin söküm işlemlerinin ise önümüzdeki günlerde başlayacağı öğrenildi.

İŞÇİLERİN SON DURUMU

Öte yandan buradan Gümüşhane’deki fabrikada çalıştırılmak için gönderilmek istenen 100 kadar işçi gitmek istemedikleri için iş akitleri sona erdirilmişti. İşçiler geçtiğimiz günlerde Bakan Süleyman Soylu ile bir araya geldi. Bakan Soylu ve Ak Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi’nin yaptıkları çalışma ile bu işçilerin bir çoğu Trabzon’da istihdam edildiği belirtildi. Akoluk’taki tesis Değirmendere’deki tesisten daha küçük olduğu için işçiler orada istihdam edilememişti.

Yorumlar (2)
Ercan Aslan 5 yıl önce
fabrikayı istemeyenler sonra da Trabzonda neden fabrika yok derler ve devlete kızarlar. Çimento fabrikası hiç bir yerde istenmez ama herkes yayla evi dahil betona hücum eder. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?
Kazim Erdem 5 yıl önce
Aşkale çimento fabrikasına özel madde hazırlanması gayet normsl Trabzon şehrinin tek büyük sanayi kuruluşu direk olarak 500 detaylı olarak 5000 kişinin (toptan ve parekendeciler dahil) geçimini sağladığı yer, bununla gurur duymamız gerekir nedir bu çimento fabrikası aşağıya, yukarıya farklı haberler yokmu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@