7m


7m

hyundai

Asfalttan sonra sıra betonda

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, kendi tesislerinde ürettiği betonla yol betonlaması yapıyor.

Trabzon 11.07.2017, 08:47
Asfalttan sonra sıra betonda

Trabzon’un mahalle yolları ve ana arterlerdeki yol sorunlarını çözüme kavuşturmak için çalışan Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılında 10 Haziran itibariyle kendi tesislerinde ürettiği 95 bin ton asfalt yollara serdi.

Asfaltlama çalışmalarına her gün 4 ayrı ekiple devam eden Büyükşehir Belediyesi, yine kendi tesislerinde ürettiği betonla yol betonlama çalışmalarının da startını verdi. Bu kapsamda Ortahisar ilçesinde Yeşilbük-Çatak-Hayvan Barınağı yolunda betonlama çalışmalarına başlandı. Akoluk-Sırt bağlantı yolu, Akoluk-Kamışlı Yolu ve Çağlayan Okçu Mevkii yolu da yine Büyükşehir Belediyesi tesislerinde üretilen beton ile betonlanacak.

 
Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’un mahalle yollarındaki sorunları ortadan kaldırmak için her türlü yöntemi devreye soktuklarını kaydetti. Gümrükçüoğlu, “Asfalt üretip yollarımızı serdiğimiz gibi yine kendi tesislerimizde beton üreterek yollarımızı seriyoruz. Ülkemizin en uzun yol ağına sahip ili olan Trabzon’un yol sorunlarını ortadan kaldırmak için gece gündüz işbaşındayız” diye konuştu.
 


Yorumlar (3)
bu beton nerde 5 yıl önce
Konaklar mahallesinini yolları beter nere döıkülüyor bu betonlar asfaltlar.BU YORUMU AKPARTİ YÖNETİCİLERİ OKUSUN ORHAN FEVZİ GÜMRÜKÇÜOĞLU TRABZONDA COK BAŞARISIZ OLMUŞTUR...
HÜSEYİN TAFLAN 5 yıl önce
Başkan akçaabat akçaköy ovacık mah.yüksek yüksek kesimlerinede Allah rızası için bir beton döktürseniz 200 metre dede mahrumi gibi 50 yıldır bişet yapılmıyor saygılar
Uzunlar 5 yıl önce
Haberi okuduğum zaman evet güzel şeyler yapılıyor diyorum. Ama hep başka yerlere yapılıyor. Akçaabat Akçaköy Dumankayadaki Yunus Emre caddesi; 2006 yılında asfalt olan yolumuz 2013 yılında kanalizasyon sebebi ile yıkılmıştır. o günden beli yolumuzda çalışma yapılmamaktadır. Trabzon Büyükşehir Bdelediyesine kalan bu yolda en ufak bir çalışma yapılmamakta, hatta yağmur su kanalları da artık yoldan gitmektedir. sabırla bekliyoruz. muhakkak bu yolda yapılacak. inşAllah beklediğimize değecek. yazmamın sebebi hani unutulur ya !!!! dostça bir hatırlatma yapalım.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@