"Arazi benim" dedi yolu toprakla kapattı

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde yaklaşık 130 daireli sitenin kullandığı araç yolu özel mülk olduğu gerekçesiyle sahibi tarafından toprak dökülerek ulaşıma kapatılınca site sakinleri duruma tepki gösterdi.

Trabzon 24.08.2020, 10:23
"Arazi benim" dedi yolu toprakla kapattı

Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi 830 nolu sokakta bulunan yaklaşık 130 daireli sitenin kullandığı araç yolu, özel mülk olduğundan kamulaştırılma yapılmadığı gerekçesiyle sahibi tarafından toprak dökülerek ulaşıma kapatıldı.

Site sakinleri yolun kapatılmasından dolayı araçlarıyla siteye giremediklerini 150 metrelik yol için yaklaşık 3 kilometre yol kat etmek zorunda kaldıklarını ifade ederek yaşadıkları mağduriyetin bir an çözülmesini istediler.


Olası bir yangın, acil hastalık durumunda ambulans ya da itfaiye aracının gecikmeli olarak siteye giriş yapacağını hatırlatan site sakinlerinden Eyüp Çimşitoğlu, “Karşıyaka Mahallesi 830 Nolu sokaktayız. Burası evlerimize giden yaklaşık 4 yıldır kullandığımız bir yoldu. Maalesef yolumuz belediye tarafından kamulaştırılmaması sebebiyle toprak sahipleri tarafından kapatıldı. 120-130 hane olarak yolun kapatılmasından durumundan dolayı 1 haftadır mağduriyet yaşamaktayız. İlgili yerlere, gerek toprak sahipleri gerekse kat malikleri tarafından gerekli bildirimler yapılmış ancak konunun mahkeme sürecinde olduğu bize ulaştırılmış. Şu anda mahkeme sürecinin tamamlanması bekleniyor. Bizim aldığımız bilgi bu yönde. En büyük sıkıntımız, Allah göstermesi bir yangın yada acil bir hasta olduğu zaman buraya ambulans, itfaiye aracının kısa sürede ulaşması mümkün değil. Alternatif yol olarak üst yoldan, yaklaşık 2-3 kilometre mesafeden buraya ulaşabilir. Bize evler satılırken burası resmi yol olarak gösterildi. Yani evin yolu burası olarak gösterildi. Gerek müteahhit , gerekse emlakçı tarafından bu konuda yanlış yönlendirildik. Evler bu şekilde bize satıldı. Satılacak ve kiraya verilecek ev kalmadığı için de toprak sahipleri tarafından yolumuz kapatıldı. Bizim asıl mağduriyetimiz toprak sahipleri tarağından değil, emlakçı ve müteahhit tarafından ayıplı mal satılmış bir durumla karşı karşıyayız” diye konuştu.

"Arazi benim" dedi yolu toprakla kapattı

Site sakinlerinden Celal Tütenk de yolun mal sahipleri tarafından tapulu yer olduğu için kapatıldığını ifade ederek “Mal sahipleri, 'Bu yer bizim tapulu malımız' diyerek buraya toprak döktüler. Yaklaşık 130 hane şu anda mağdur durumdayız. Burası bize satılırken yolun resmi yol olduğu söylendi. Biz de ona göre evlerimizi aldık. Bakalım nasıl çözülecek. Buraya ne itfaiye ne de ambulans girebilir. Allah korusun birisine bir şey olduğu zaman hesabını kim verecek. Yol kapanmadan önce evimize 100-150 metrede çıkıyorduk, şimdi 3 kilometre dolanıyoruz. Evimizin yolu burasıydı. Dolayısıyla burasını kestiler. Burası toprak yoldu sonradan belediye tarafından beton döküldü. Bu kadar işlem yapılırken burasının sahipleri nasıl müdahale etmediler. Şimdi bütün evler yapıldı satıldı her şey bitti ondan sonra bu yolu kestiler. Burada bir anormallik var” dedi.

"Arazi benim" dedi yolu toprakla kapattı

Yorumlar (14)
W 5 ay önce
Has etmiş versinler parasını adamın tapulu malı yolu vururken kime sormuslar
Yunus 5 ay önce
Suç belediyenin bütün her yerde aynı sorunlar var zamanında yolu imarlasa resmileştirse böylemi olur Ama maalesef türkiyedeki belediyecilik sistemi yarım yamalak günlük projeler..
Trabzon 5 ay önce
130 hane toplanın o vakit adamın tapulu olan malının parasini verin adam haklı sonuna kadar kimse giy giy etmesin yarım dönüm araziyi 500 milyardan aşağı satan yok adamı saf yerine koymayın yok ambulansmis yok itfaiyeymis 3 km yol bişey değil merak etmeyin biz koyluyuz 15 km uzaktayiz bizede ambulans itfaiye zor geliyor verin parayı verin eller cebe
Hak-Hukuk 5 ay önce
herhalde siz mal sahibisiniz hakkınızı evler yapılmadan yol dökülmeden önce alacaktınız şimdi burdaki ev sahiblerinni çokluğunu düşünerek onları kullanarak çok büyük kul hakkına giriyorsunuz
yorumcu 5 ay önce
Site sakinleri Ev alirken emlakci ve muteahhit tarafindan kandirildiklarini iddia ediyorlar ki inanirim.Emlakcilarin ne o.c oldugunu yasayan birisi olarak iyi bilirim.Hepsi degil belki ama 100 taneden 99'u ev satmadan once serefini haysiyetini satmis insanlardir.Agzindan dogru soz cikan emlakci ben daha gormedim.İyice arastirmadan bizzat gidip belediyeden sorusturulmadan ev alinmaz.Saga sola sikayet edecegine mulkun sahibiyle anlasmaya gitmeliler.
emir 5 ay önce
acaba o şikayet eden site sakinlerinden birinin olsa o toprak ve parası verilmeden gasp edilmiş yol yapılmış olsa kendi ne yapar? adam yaptığı şeyde sonuna kadar haklıdır! haksız olsa zaten emin olun o toprak elli defa kaldırılmıştı. neden herhangi bir kurum gelip adama bişey diyemiyor? çünkü adamın yerini çalmışlar bunun başka bir ifadesi yok!
Cellat 5 ay önce
Üçkağıtçılar sizi 130 tane daire satılırken 6 blok yapilip tüm daireler satildiktan sonrami akıllarına gelmiş yolun arsalarından geçtiği. Allah belanızı verecek yol kapamak ne demek. Kul hakkı yemenin bedelini ödersiniz belki bu dünya belki öbür tarafta
Atom karınca 5 ay önce
MaşAllah son 10 yıĺda şehrin tüm sorunlarına el atılmış, Trabzon halkı da alkışlamış ;)
Ali Fuat 5 ay önce
Şikayet etmeye hakkınız yok, sanki alırken durumu bilmiyordunuz. Hadi bilmiyordunuz, sormadınız mı yolu nereden diye...
vatandaş 5 ay önce
yer neresi bilmiyorum ama belediyenin işi bu gibi durumlarda tarafları karşı karşıya getirmektir.bunu yeni mi öğrendiniz.İş bitirmez vatandaşa iş yükler mahkeme yükler sonra yine gidip oy verir vatandaş:)adam haklı adama kızacağınıza gidin belediyeye.Aldığınız dairelerden 1 tane verin bakiim verir misniz:)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@