7m

7m

hyundai

tamfinans

Apolas Lermi’den flaş açıklama! “Siyasi baskılara boyun eğdiler”

Ümit Özdağ'ın paylaşımı sonrası gelen tepkiler üzerine sahneye çıkarılmayan Apolas Lermi'den açıklama geldi.

Trabzon 15.05.2022, 09:23 15.05.2022, 09:50
Apolas Lermi’den flaş açıklama! “Siyasi baskılara boyun eğdiler”

Trabzonspor düzenlenen törenle şampiyonluk kupasına kavuştu.

Kupa töreni için yapılan kutlama organizasyonuna davet edilen Karadenizli sanatçı Apolas Lermi ve Yunan kemençe sanatçısı Matthaios Tsahouridis’in programı, Zafer Partisi Ümit Özdağ’ın sosyal medyadaki paylaşımı sonrasında iptal edildi.

Kupa töreninin programının açıklanması sonrasında listede yer alan Tsahouridis ile ilgili olarak Zafer Partisi Ümit Özdağ sosyal medya hesabından paylaşım yaparak “Değerli Trabzonspor yönetimi, kutlamalara davet ettiğiniz Matthaios Tsahouridis 19 Mayıs 1919’u sözde Pontus soykırımı yıldönümü olarak anan bir kişi. Eminim bilmiyordunuz. Lütfen kutlamaya gölge düşürmesin. Fenerbahçeli bir dosttan uyarı” ifadelerini kullanmıştı.

Apolas Lermi bu konu ile ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yaparak “Bu siyasi baskılara boyun eğen Trabzonspor yönetimi, Yunanistan bayrağı sallayan 2 futbolcuya gösterdiği anlayışı, 2 sanatçıya gösterememiştir.” dedi.

Lermi şu ifadeleri kullandı;

“Bu akşam Trabzonspor Kupa Töreni'nde sahne alması için Yunanistan'dan davet edilen sanatçı arkadaşım Matthaios Tsahouridis ile beraber planladığımız program, bazı siyasi çevrelerin baskısından sonra yönetim tarafından iptal edilmiştir.

Benden tek başıma sahne yapmam istendi ancak bu teklifi kabul etmedim. Matthaios sahneye çıkmıyorsa benim de çıkmayacağımı belirttim. Bizi görmek için gelen taraftarlarımızdan özür dileriz.

Bu siyasi baskılara boyun eğen Trabzonspor yönetimi, Yunanistan bayrağı sallayan 2 futbolcuya gösterdiği anlayışı, 2 sanatçıya gösterememiştir.

Oysa biz Trabzonspor bayrağı sallayıp kemençe eşliğinde Türkçe marşlar seslendirecektik.

Herkes bilsin ki memleket sevgimiz hakkında veremeyecek hesabımız yoktur. Başımız dik, omurgamız sağlamdır. Biz müziği ve Trabzonspor'u seviyoruz. Şampiyonluğumuzun böyle gündemlerle kirletilmeye çalışılmasına ve siyasi amaçlar için malzeme yapılmasına karşıyız.

Daha önce yaptığımız gibi, ortak değerimiz olan kemençe eşliğinde sanata ve barışa hizmet etmeye devam edeceğiz.

Şampiyon Trabzonspor.”

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, Lermi ve Tsahouridis’in programının iptal edilmesi sonrası yaptığı paylaşımda ise “Trabzonspor yönetimini tebrik ederim. Türk İstiklal Savaşı’nın ilk gününe, 19 Mayıs 1919’a Pontus soykırımı diye hakaret eden Yunan istihbaratının Pontus elemanlarına geçit vermediniz ve vatansever Trabzon halkına yakışanı yaptınız.” İfadelerine yer verdi.

Apolas Lermi’den flaş açıklama! “Siyasi baskılara boyun eğdiler”

Apolas Lermi’den flaş açıklama! “Siyasi baskılara boyun eğdiler”

Apolas Lermi’den flaş açıklama! “Siyasi baskılara boyun eğdiler”


Yorumlar (16)
Krdz 3 gün önce
Trabzon yönetimini çok teşekkür ederiz.Sanatçı hür olmalı.ama Pkklılarla ,Ermenilerle Türk miletine hakaret ederse bu siyasettir.Kusura bakmasın Lerm efendi..Sadece kemençe çalmakla olmaz.Türk düşmanlığı yapmayacaksın.
hak ettin 3 gün önce
şarkılarını dinlerdim ama artık dinlemem. bakasetas ülkesinin bayrağı ile kutalama yaptı. pontus soykırımı nedir. utan mıyor musun. vatana ihanetin siyaseti olmaz. 19 mayısı kirleten fesli gerici teröristlerden ne farkı kalır insanın. en iyi davranışı yaptı. artık benim için de yoksun.
Helal olsun yönetim 3 gün önce
Şimdi Trabzonsporu sevdim..Helal yönetim..Şehitlerin kemikleri sızlamadı.
Kadir Kalaycıoğlu 3 gün önce
Lermi tek başına gelip ciksaydin. Biz seni dinlemek için değil hakettigimiz kutlamayı izlemek için ordaydik.
İyi olmuş 3 gün önce
İyi olmuş...Türk düşmanı.Rum,Ermeni ve pkklılarla beraber Türkiyeyi hedef alırsan öyle olur.Keşke sadece sanatçı olsaydın.Türkiyede meydanı boş mu sandınız.
Hacı 3 gün önce
Eğer o kemençeci önceden böyle bir soykırım paylaşımı yapmış ise yönetim doğru yapmıştır, Lermiye gelince öyle dediğini bile bile kemençeciye sahip çıkıyorsa ondan farkın yoktur, tırıvırı yapma yanlışsa yanlıştır de.
Serkan 3 gün önce
Kendi bayrağıyla tüm yabancı oyuncular podyuma çıktı . Ne kadar düşüncesiz bir paylaşım. Ne yapmaya çalışıyorsun sen ya, gelme istemez .
Kadir 3 gün önce
Ümit özdağ haklıdır. Lermiye sen çık söyle denilmesine ramen çıkmaması ayıptır, alınan karara saygı göstermesi gerekirdi, yenetim haklıdır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@