banner491

Ankara'ya yürüyen KESK'ten Trabzon'da basın açıklaması

KESK'in toplu iş sözleşmeleri yürüyüş kolu Trabzon'da basın açıklaması yaptı.

Ankara'ya yürüyen KESK'ten Trabzon'da basın açıklaması
banner455
banner432

Haber61 - Haber Servisi - 

Aralarında KESK MYK Üyesi Yusuf Şenol, KESK Genel Başkanı Musa Özdemir, KESK'e bağlı sendikaların MYK üyelerinin de bulunduğu KESK Artvin TİS yürüyüş kolu Trabzon'da kamu emekçileriyle bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar.

KESK Trabzon Şubeler Platform Sözcüsü Engin Nur’un okuduğu basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

Hepinizin bildiği gibi biz kamu emekçileri ve emeklilerimiz olarak yıllardan beri süregelen ekonomik kriz, hayat pahalılığı ve enflasyon karşısında maaşlarımız ve ekonomik gelirlerimiz azalmakta, yoksulluk sınırının altında türlü zorluklarla geçimimizi sağlamaya çalışmaktayız. Yine yıldan yıla çalışma koşullarımız zorlaşmakta iş güvencemiz ortadan kalkmaktadır.

Kamuya yönelik siyasal iktidarın 17 yıldan beri uyguladığı kadrolaşma politikası sonucu işyerlerimizde çalışma barışı bozulmuştur. Liyakat yerine mülakat esas alınarak yandaşlar yönetici seçilip atanmıştır. Yine kamuya personel alımında sözleşmeli personel istihdamıyla kamu emekçilerinin iş güvenceleri ortadan kaldırılmıştır. Kamuya siyasi yandaş olanlar mülakat yoluyla yerleştirildi. Bu durumdan yandaş olarak nemalananlar hariç tüm kamu emekçileri rahatsız ve şikayetçidirler.

Emeklilerimiz yıllık düşük maaş artışlarıyla enflasyon karşısında ekonomik olarak daralmış ve açlık sınırında yaşamaktadırlar. Yine 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında siyasal iktidar bu darbe girişimini Allahın bir lütfu olarak görüp 20 Temmuzda ilan edilen OHAL ve çıkarılan KHK’larla kamudan haksız ve hukuksuz olarak çıkarılan binlerce kamu emekçisinin ağır mağduriyetleri ortadadır. KHK li ihraçlar mahkemelerde beraat etmelerine rağmen işlerine dönememektedir.

İşte tüm bu sorunlarımızı ortaya koymak ve taleplerimizi yüksek sesle haykırmak için ülkemizin dört bir yanından Ankara'ya yürüyoruz. Toplu sözleşeme masasında güçlü bir şekilde oturmak ve işveren hükümetten haklarımızı kazanmak için tüm halkımızın desteğine ihtiyacımız vardır.

Her ne kadar konfederasyon olarak toplu sözleşme masasında imza yetkimiz olmasa bile yüksek sesle haklarımızı ve taleplerimizi ortaya koymak gücümüz ve karalılığımız vardır. Ayrıca kamu emekçileri adına toplu sözleşme masasına sadece imza yetkisi olan yandaş sendikanın kamu emekçilerini ne şekilde temsil edip etmediğini teşhir etme olanağımız vardır. İşte bunun içinde de yürüyoruz.

Yine ülkemizde demokrasinin yeniden kazanılması ve halkımızın eşitlik barış adalet özgürlük içinde yaşama taleplerini ortaya koymak için de yürüyoruz.

Sevgili basın emekçileri, sevgili dostlar.... Uunutulmasın ki bütün karanlıkların sonu nihayetinde aydınlığa çıkmıştır... bu gerçeklikten hareketle bizlerde birlik beraberlik ve dayanışma içinde ülkemizi aydınlık geleceğe taşımaya kararlıyız... Bu etkinliğe katıldığınınız destek verdiğiniz için teşekkür ediyor saygılar sunuyoruz.
 

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2019, 13:54

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner441

banner472