Ankara'da Trabzon toplantısı!

Sanayi Bakanlığı'nda Trabzon toplantısı gerçekleştirildi.

Trabzon 30.04.2021, 17:01
Ankara'da Trabzon toplantısı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Trabzon heyeti ile bir araya geldi.

Trabzon’daki yatırımların ve projelerin değerlendirildiği toplantıda Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Bahar Ayvazoğlu , Adnan Günnar , Muhammet Balta, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu katıldı. 
Yapılan toplantıda Trabzon’daki Organize Sanayi Bölgelerinin ihtiyaçları, Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) kapsamında proje önerileri, Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında proje önerileri ve devam eden çalışmalarla ilgili istişarede bulunuldu.

OSB’LERİN KAPASİTELERİNİN ARTIRILMASI VE ALTYAPILARININ GÜÇLENDİRİLMESİ TALEP EDİLDİ

Toplantıyla ilgili detayları paylaşan AK parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Organize Sanayi Bölgelerinin mevcut kapasitelerinin artırılması ve altyapılarının talepleri karşılayamaması nedeniyle güçlendirilmesi gerektiğini belirtti. 

Cora, “Arsin OSB’de altyapıdan kaynaklı olarak ayda 1-2 kez su kesintisi yaşanıyor ve buradaki mevcut arızadan dolayı 15 farklı sektörde üretim yapan firmamızın da kaynak noktasında sıkıntısı oluşuyor. Altyapının güçlendirilmesi gerektiğini bakanımıza ilettik. Ayrıca Vakfıkebir’de de İçme ve Kullanma Suyu Terfi merkezi ve terfi hattının yapılması gerektiğini ifade ettik. Akçaabat’ta ve Beşikdüzü’ndeki yatırımcı talebinden dolayı burada kapasite artırımına gerekiyor. Beşikdüzü OSB’nin 3. Etabı İçin 30 milyonluk kaynak ihtiyacı olduğunu da dile getirdik. Ayrıca kıymetli bakanımıza Of’ta ve Araklı’da yapılacak olan OSB’ler hakkında her birimizin olumlu görüşünü bildirdik. Sayın bakanımız da Of’ta ve Araklı’da kurulması planlanan OSB’lerin fizibilite çalışmalarının yapılmasını istedi. Ayrıca Yatırım Adası ile ilgili süreç değerlendirilerek bayramdan sonra kapsamlı bir toplantı yapılacak.” dedi.

Ankara'da Trabzon toplantısı!
 
PROJELER TEK TEK DEĞERLENDİRİLDİ
Yapılan toplantıda odaların ve belediyelerin de projeleri konusunda istişare edildi. CMDP kapsamında KTÜ, Trabzon Ticaret Odası, DKİB, Sürmene Belediyesi, SÜMAE ve Tarım Orman İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa hazırladığı Türk Somonu Yumurta ve Yavru Üretim Merkezi projesi, Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Elektrikli ve Hibrit Araçlar için İnsan kaynağı yetiştirme projesi, KTÜ’nün KTÜ Ulusal Manyetik Malzemeler Üretim ve Geliştirme Merkezi projesi, Trabzon Üniversitesi’nin Yapay Zekâ ve Robotik Kodlama Merkezi Projesi değerlendirildi. SOGEP kapsamında Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Botanik Atalyöler ile Öğren ve Sat, TTSO’nun Ekmeğini taştan çıkaran Kadınlar, Ortahisar Belediyesinin En Mutlu Köy, Düzköy Belediyesi’nin Gelişen Düzköy’ün Değer Yaratan Kadınları, Vakfıkebir Belediyesi’nin Kadınlar Mesleki Eğitimini Alıyor, Ürettiklerini Türkiye Tadıyor projeleri tek tek incelendi.

SÜRMENE İÇİN ONAY ÇIKTI
Sürmene Çamburnu Tersanesinde gemi inşa sanayi alanında faaliyet gösteren firmaların altyapı ihtiyaçlarının giderilmesi ve üretim kapasitesinin artırılması için hazırlanan projenin uygun görüldüğü ifade eden Milletvekili Salih Cora, “Plan ve bütçe görüşmelerimizde Bakanımızdan bu proje için 5 milyon liralık bir ödenek talep etmiştik. Bu proje için 5.8 milyon liralık bir bütçe ayrıldı. Tersanede bir adet rıhtım yapacağız.  Poyraz Mendireğinin uzatarak sorunu gidereceğiz.” ifadelerini kullandı.
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (9)
Cemil 5 ay önce
güney çevre yolu...raylı sistem nerede..seçim yalanlarınızı unutmayın...sandıkta hesap soracağız size...
H. M 5 ay önce
Yine sürmene doldu sahası yine yalan dolan orada beş bin kişi işe başkanacak söylendi üç seçim kazanıldı yine seçim yaklaştı yine aynı terane.. Yalanın adımı çıkmış..
mehmet 5 ay önce
Siz Ankara'da Trabzon toplantısı! yapin ..
Biz sandikta sizinle gorusuruz..
yalan dolan.!!
İstanbullu 5 ay önce
Habire toplantı yapılıyor..sonuç sıfır.. yatırım adası sahi ne oldu. Bitti dendi ama daha fizibilite si yapılıyor..Rize'de havaalanı bitti.simdide lojistik ve liman inşaatı başladı. Bütün yatırımları almışlar..bizimkisi laf salatası ve oyalama
Serko61 5 ay önce
Arkadaşlar bu toplantıların amacı ihlalleri kendi aramızda nasıl payederiz toplantıları,o yüzden işsiz gençler geçinemeyen emekçiler boşuna okuyup zaman kaybetmeyin..
Gökhan 5 ay önce
Demiryolunun temeli ne zaman atilacak?
Trabzon 5 ay önce
Şehir hastanesi yeri çok yanlış trafik kitlenecek faroz ganita arası olmalı idi. Güney çevre yolu olmadan raylı sistem olmamalı. Hükümet para gönderiyor Trabzon bürokrat siyasiler yatıyor kanuni bulvarı rantabıl değil çok yanlış proje
murat 5 ay önce
Çevre yolu yok sahil yolu yok doğalgaz yok raylı sistem yok, vergi ve zam çok Allah a havale
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@