banner526

banner513

Altın kulaçların hedefi olimpiyat

Dünya şampiyonları Yağızhan ile Haktan, Trabzon’un gururu oldular.

Trabzon 28.04.2017, 14:33
Altın kulaçların hedefi olimpiyat

Uluslararası yarışmalarda birçok branşta önemli başarılara imza atan Trabzon’a, Dünya şampiyonluğu getirerek büyük bir gurur daha yaşatan iki genç yüzücü, Bireysel 4x100 Metre Karışık Bayrak Erkekler Yarışmasında altın madalya aldılar. başarılı yüzücülerden Yağızhan Şen 50 metre serbestte altın, 50 metre sırtüstü yarışmasında da bronz madalya kazanırken, Haktan Durmuş ise 100 metre serbest Yarışmasında gümüş madalya aldı. 

Macaristan'ın Budapeşte şehrinde geçen hafta düzenlenen Dünya Okullararası Yüzme Şampiyonasında madalyalara adeta ambargo koyan Milli yüzücüler Yağızhan Şen ile Haktan Durmuş, Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk’ü ziyaret etti. 

Derslerini aksatmadan düzenli antrenman yapmanın karşılığını aldıkların belirten Yağızhan ve Haktan, hedeflerinin olimpiyat şampiyonluğu olduğu belirtti.

Altın kulaçları altınla ödüllendiren Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, “İki sporcunun aldığı başarı çok büyük bir başarıdır. B Aldıkları madalyanın önemi, ileriki yıllarda daha iyi anlaşılacaktır çünkü yarıştığı rakipler, alanlarında o kategorideki en iyileri. Bundan sonraki dünya şampiyonaları ve olimpiyatlarında da muhtemelen aynı rakiplerle karşılaşacaklar. Bu madalyalar, bir anlamda gelecek yıllarda neler yapabileceklerinin de göstergesi. Onlarla gurur duyuyoruz ve her alanda onları desteklemenin milli bir görev olduğu düşünüyoruz” diye konuştu.
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@