banner572

Alçaabat'ta belediye başkanı isyan etti: Biz temizliyoruz vatandaş kirletiyor!

Akçaabat Belediye Başkanı Ekim: "Belediye temizliyor, vatandaş kirletiyor" 

Trabzon 27.06.2019, 12:37
Alçaabat'ta belediye başkanı isyan etti: Biz temizliyoruz vatandaş kirletiyor!

Akçaabat Belediyesi tarafından başta Söğütlü Mahallesi'nde olmak üzere başlatılan sahil temizliği projesi kapsamında denetlemelerde bulunan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, karşılaştığı manzara karşısında hayal kırıklığına uğradığını dile getirerek, “Belediyemizce titizlikle temizliği yapılan ve tamamen temizlendikten sonra da halkımızın hizmetine açılacak olan sahillerimizi vatandaşlarımız maalesef pisletiyor” dedi. 

Söğütlü sahili için büyük projeleri olduğunu ifade eden Başkan Ekim, “Bu projelerimizin hepsi halkımızın rahatlığı içindir. Ben her konuşmamda şunu ifade ettim. Akçaabatımızı yaşanılabilir bir yer haline birlikte getireceğiz. Biz yöneticiler olarak üzerimize düşeni yapacağız, vatandaşlarımız da bizleri destekleyecek ve hizmetlerimize sahip çıkacak” diye konuştu. 


Söğütlü sahilinde bir dizi incelemelerde bulunduğunu söyleyen Ekim, “Gördüğüm şu ki; vatandaşlarımız sahillerimize gelip oturuyorlar, piknik yapıyorlar, denize giriyorlar, zaman geçiriyorlar. Fakat çöplerini olduğu gibi kumsalın üstüne bırakıp gidiyor. Medeni toplumlara bu manzara yakışmıyor. Bakın Akçaabat kültür, sanat, turizm ve spor şehridir. Şehrimize bu tarz davranışlar ve manzaralar yakışmaz. Nasıl bulmak istiyorsan öyle bırak felsefesiyle hareket etmek gerekir” şeklinde konuştu.

Bütün vatandaşlara çağrıda bulunan Ekim, “Lütfen herkes kendini birer gönüllü birer zabıta olarak düşünsün. Bu şekilde şehrimizin neresine olursa olsun uygunsuz çöp bırakanları, şehrimiz kirletenleri uyaralım ve 0462 227 13 14 nolu Zabıta ihbar hattımıza veya 0552 465 61 61 nolu Belediyemiz Whatsapp ihbar hattına bildirelim” ifadelerini kullandı. 


Yorumlar (9)
Ozan 2 yıl önce
Sn başkan haklı çevreyi kirletiyoruz uyarmak mümkün değil sonunda kavga edecek duruma geliyoruz resim çekip şikayet etmek daha mantıklı yaptırım uygulansin
ts61 2 yıl önce
sahile girişte çöp tenekesi oraya atmak çokmu zor anlamıyorum. belediyede birkaç tane daha öp kutusu koyarve uyarı levhaları asarsa belki inzanlar utanır atmaz.
davut 2 yıl önce
Trabzonlu insanlar maalesef bu şekilde. Dereye yağmur yağında çöp atan insandan ne bekliyor ki sayın başkan
murat başkan 2 yıl önce
şu sizin karşı çıktığınız deniz dolgusu projesi varya ha işte onun sonucu bu. Kimsenin kirlettiği yok o plajları ...kıyıdan yaklaşık 60 metre deniz dibi komple atık ve balçık.bir dalga çıkıyor komple pislik kıyıda size dedik buradan dolgu ile pislik kapanır tertemiz olur . birde trt altında her gece alemciler var içip içip atanlar onlarıda bir denetleyin derim..
yakun 2 yıl önce
Herhalde vatandaş kirletecek. Uzaylılar kirletecek değil ya.
Lazoli 2 yıl önce
Bunların ruhu pis başkan sennedersen de
Gözde SAĞIR 2 yıl önce
Başkan ilk önce temizliğe sokaklara çöp konteynırı koyarak başlayabilir. Sokaklar çöplük gibi bilmem kendisi farkında mı acaba? Her köşede çöp var sokak hayvanları poşetleri parçalayarak her yere dağıtıyor. İlk önce bu işe bir çözüm bulsun lütfen.
Mustafa 2 yıl önce
Once çop kovalari yeterlimi.tespiti yapilsin..sonra eğitim şart ben kendi adima kücukleri egitiyorum.uyariyorum.duyarlilik sagliyorum.her aile bunu once kendisi uygular sonra çocuguna ögretirse sokaklar piril piril kalir.araplara kiziyoruz..önce kendimize bakalim.en güzel temizlik kirletmemektir..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@