Akyüz, Cumhurbaşkanın o sözlerine atıfta bulundu

CHP Ortahisar Belediye Başkan Adayı Mimar Salih Akyüz projelerini anlatıyor.

Trabzon 10.03.2019, 11:19 10.03.2019, 11:29
Akyüz, Cumhurbaşkanın o sözlerine atıfta bulundu

Haber61 – Haber Servisi

CHP Ortahisar Belediye Başkan Adayı Mimar Salih Akyüz projelerini anlattığı toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini hatırlatarak tramvay projesine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı mitingde Trabzon için 30 Milyar TL harcandığını söylediğini aktararak yapılması planlanan tramvayın bunun onda birine malolacağını ve bunun insanlardan esirgenmemesi gerektiğini söyledi.

Akyüz, “Tramvay tartışılıyor bu şehirde. Birçok şehirde bu konfor vatandaşlara sunulmuş. Bizim yöneticilerimiz bütün projelerinde tramvay var. Ama birbirlerinin arkasına gizlenerek yapılmamış. Bu şehrin evet yatay bir tramvay hattına ihtiyaç var. Bu şehrin çekiciliği var. Bu şehre dışarıdan gelen bunları görünce bu şehirde hizmet veriliyor burada rahat edebilirim der. Bu Trabzon’un turizm alanında çekiciliğini artırır.  Bu şehre 30 Milyar TL harcandı dediler. Bu kadar o kadar büyük bir para ki 50 Bin kişilik yeni bir şehir kurabilirsiniz. Tramvay bu paranın onda biri. Bunu neden bu insanlardan esirgiyorsunuz.” dedi.
 

Yorumlar (2)
Muhammet öztürk 2 yıl önce
Sayın Cumhurbaşkanı ve akparti Trabzon şehri ile hep dalgasını gecip oy alıp gitmiştir
mehmet adıvar 2 yıl önce
Paralar yandaşların cebine gitti ne olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@