banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Akçaabat’ta yaşanan krize Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk’ten sert tepki

"cra makamı muhtarı dinleyecek! Yapılanı kabullenemiyorum!"

Trabzon 04.12.2019, 12:37 04.12.2019, 18:10
Akçaabat’ta yaşanan krize Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk’ten sert tepki

Haber61/Haber Servisi - Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile bir muhtarın yaşadığı diyalogla alakalı Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk açıklama yaptı.

Aktürk, "Muhtarımız derdini anlatıyor. İcra makamı onu dinler gerekeni yapar. Bu şekilde davranış olmaz. İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu, ‘Muhtarlarımızı yerel yöneticiler dinleyecek’ dedi. Bu şekildeki diyalogları doğru bulmuyorum” dedi.

Başkan Aktürk, “Muhtar milletin derdini anlatır icra makamları çözüm arar. Dert muhtarın kendi derdi değil milletin derdidir. Muhtarın bir kimliği vardır, bu kimliğin iki tane yüzü vardır, biri devlet biri millet. Devlet ile siyaset birbirine karıştırılmamalıdır. Milletin temsilcisi kimliğiyle milletin sorununu derdini icra makamlarına anlatır, İcra makamı çözüm sunar. Yaşanan olayı kabullenmiyorum, hoş bulmuyorum. Millet bizden hizmet bekliyor” diye çıkıştı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
sadettin 10 ay önce
Sayın zorluoğlu umut diye geldiniz hüsran oldunuz...
ts 10 ay önce
sayın başkanı teprik ediyorum her yıl ihtiyaçları alıyorlar sonuç yok
Samsunlu muhtar 10 ay önce
Malesef ak partili belediye başkanları şu an muhtarlar gereken önemi vermiyor..merkezde tüm muhtarlar bunu yaşıyor.
BAHAR 10 ay önce
İYİ GÜZELDE MUHTARDA SEÇİLEN BELEDİYE BAŞKANINI KABUL EDECEK KENDİNİ YEREL YÖNETİMDEN ÜSTÜN GÖRÜRSEN HAYIR DERLER ÖYLE MUHTARLAR VARKİ SÖYLEDİKLERİ BU SONDU DAHA ADAY OLMIYACAM NE ÇALIŞIM NE HALLERİ VARSA GÖRSÜN DİYENLER VAR SİZ ÖNCE İÇİNİZDE SORUMSUZLARI Bİ TEMİZLEYİN
Ahmet çakan 10 ay önce
İyi hoşta bu muhtar sadece derdini sorumluluğunun bilincinde anlatıp edebiyle bu toplarının düzenini bozmasaydı dediğinizde yanınızda olurdum sn Bekir Aktürk muhtar siyaset yapmaz yaparsa karlılığını misliyle görür. Toplantıyı hangi milletin onayı protesto edip oradan ayrıldı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@