7m

7m

hyundai

Akçaabat'ta polis haftası kutlandı

Türk Polis Teşkilatı'nın 177. kuruluş yıldönümü Akçaabat'ta törenle kutlandı.

Trabzon 10.04.2022, 12:54
Akçaabat'ta polis haftası kutlandı

Türk Polis Teşkilatı'nın 177. kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Akçaabat Atatürk Park’ında çelenk sunma töreni düzenlendi.

Akçaabat’ta Türk Polis Teşkilatı'nın 177. kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen çelenk sunma töreni, İlçe Emniyet Müdürü Tolga Ergüden'in Atatürk Anıtı'na çelenk koymasıyla başladı.

Törene; Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat Emniyet Müdürü Tolga Ergüden, İlçe Jandarma Komutanı Barış Kesici, Siyasi Partilerin Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Muhtarlar ve Polis teşkilatı katıldı.

Günün anlamına istinaden konuşan Başkan Ekim, “Türk Polis Teşkilatı, her geçen gün kendisini yenileyerek gelişmektedir. Bu kutsal görevi fedakarca yerine getiren polisimiz, huzurlu ve güvenli bir şehirde yaşamamızı sağlayarak, her zaman halkla iç içe olmaya özen göstermektedir. Bu teşkilatın mensupları, suç ve suçlularla mücadelenin yanında yasa ve kanunların sorunsuz icrası için çalıştığı gibi, ülkenin ve milletin bekası için de, gerekirse canından dahi geçebilecek kadar vatan sevdalılarıdır. Huzur ve güvenliğimizin teminatı, milletimizin can ve mal güvenliğinin sağlanması için canları pahasına fedakarca çalışan, gurur kaynağımız Türk Polis Teşkilatımızın 177. Kuruluş yıl dönümünü yürekten kutluyor, tüm polislerimize görevlerinde üstün başarılar temenni ediyorum. Bu uğurda can veren kahraman şehitlerimizi de rahmetle anıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; Polis Teşkilatımızın, Polis Haftası'nı ve 10 Nisan Polis Günü'nü kutluyor, görevi başında şehit düşen; aramızdan ayrılan güvenlik mensuplarımıza Allah'tan rahmet, gazi olanlara ve görevleri başında olan personele sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum." dedi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@