vardallar

Akçaabat'ta öğrencilere kırtasiye yardımı

Eğitim alanındaki çalışmalarıyla öğrencilere destek olan Akçaabat Belediyesi, maddi durumu yetersiz olan ailelere kırtasiye yardımı yapıyor.

Trabzon 20.09.2021, 12:26
Akçaabat'ta öğrencilere kırtasiye yardımı

Akçaabat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, okulların açılmasından kısa bir süre önce başlayan kırtasiye yardımı anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimize yapılmaktadır.

Belediye olarak her zaman eğitim ve öğretimi desteklediklerini belirten Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim;" Fiziki olarak her şeyi yapabilirsiniz ama oraları yönetecek, memleketi daha iyi noktalara taşıyacak, iyi yetişmiş insanlara ihtiyacımız var. Bunun ilk basamağı da okullarımız. Her yıl okullar açılırken en azından ihtiyaç sahibi ailelerimizin küçük de olsa ihtiyaçlarını karşılamak bakımından içinde kırtasiye ürünleri olan çantalar dağıtıyoruz. Şuana kadar 400 öğrenciye yardım yapılan kırtasiye yardımı anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimize yapılmakta olup, maddi durumu yetersiz öğrencilerimiz bu imkandan faydalanmaktadır. 

Akçaabat'ta öğrencilere kırtasiye yardımı

Eğitimle ilgili çalışmalarımız aralıksız olarak devam edecek. İnşallah gelecek nesillerimizin daha iyi yetişmesi için Akçaabat Belediyesi olarak bütün imkanlarımız ile gayret göstereceğiz". Dedi 

Her sınıf için çeşitli eğitim materyallerinin bulunduğu kırtasiye yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın, Eylül ayının sonuna kadar Akçaabat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne başvurabilirler.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@