banner556

>

Akçaabat'ta dolmuş dönüşümü sıkıntısı! İmzalarını geri çektiler

Akçaabat’ta dolmuş dönüşümü sıkıntıya giriyor.

Trabzon 19.11.2020, 18:08
Akçaabat'ta dolmuş dönüşümü sıkıntısı! İmzalarını geri çektiler

Bir süredir Trabzon'un Akçaabat ilçesinde yapılması planlanan ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile S.S. Akçaabat Trabzon Söğütlü Mersin Minibüsçüleri 1 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin öncülük ettiği minibüslerin otobüse dönüştürülmesi sekteye mi uğruyor.

106 Kişi İmzasını Geri Çekti

583 hak sahibinden en az yarısının imza vermesi şartının arandığı dönüşümde, bazı imza verenlerim imzalarını noter kanalıyla geri çekmeye başladıkları ve bu sayının resmi olarak 89 olduğu, birçok kişin de imzasını geri çekmek için hazırlık yaptığı öğrenildi.

Pandemi Döneminde Dönüşüm Yapılmamalı

Dönüşüme verdiği imzayı geri çekenlerden olan Abdullah Sağır, bu dönemde dönüşümün doğru olmadığına inandığı için imzasını geri çektiğini açıkladı.  Sağır sitemize yaptığı açıklamada “Dönüşüme ben de razıydım. Fakat gelinen noktada dönem itibariyle yapılacak dönüşümün doğru sonuç vermeyeceğini düşündüğüm için imzamı geri çektim. İlk başta söylenenler ile şuan için uygulamaya konulan şartlar aynı değil.  Benim gibi birçok arkadaşımız da imzasını geri çekmeye hazırlanıyor. Pandemi döneminde bu değişim yapılmamalı” dedi.

Dönüşüm Minibüsle Olmalı

Otobüs dönüşümünün vatandaşları da mağdur edeceğini savunan Abdullah Sağır “Ben dönüşümün daha lüks minibüsler ile yapılmasından yanayım. Kameralı, engelli binişi olan, ayakta yolcu alınmayan kontolleri iyi yapılan bir sistem çok daha faydalı olacaktır. Birde önemli bir detay var ki o da süredir. Otobüsle 1 saatte alınacak yolu minibüsle 25 dakikada almaktayız. Bu vatandaş için avantaj sağlamaktadır” şeklinde konuştu.

(AkçaabatHaber)

Yorumlar (7)
Vatandaş 2 ay önce
Türkiye'de en beceriksiz şehir ve ilçeler anketi yapsalar Trabzon ve Akçaabat olurdu. Doğalgaz yok. Raylı sistem yok. Çevreyolu yok. Yokoğlu yok. Yapacak başka partide yok...
Nokta 2 ay önce
Yapamadıklarından değil birilerinin çıkarlarına dokununca rafa kaldırılan projelerle dolu raflar belki. Bunun partiside yok kısır döngü her daim işleyecektir bu şehirde, zihniyetle alakalı. Savcı sayan gibi bir belediye başkanı olmalı hiçbir aba altından sopaya boyun eğmeyen.
ali 2 ay önce
Belediye yap şu raylı sistemi dolmuşçuların şerrinde kurtulalım gidip limon satsınlar onların aracına binmek istemiyorum ben
Akçaabatlı 2 ay önce
Hakkari'ye, Şırnak'a hatta ilçelerine git. Doğalgaz var. Ama Rusya karşısı doğalgaz ha burada yok. Daha bir Samsun, Ordu, Giresun kadar olamadınız. Hepsinin çevreyolu var. Akçaabat'ı 8,10 lamba ile geçiyorsun. Söğütlüde iki üst geçit arasına lamba ile yaya geçidi koydular. Hey Allahım az bir akıl ver yarabbim.
smail 2 ay önce
Başkan bi hava cıva geldi, hayy huyyy dedi dolmuş dönüşümlerini dolmuscularin rantina çevirdi hayırlı uğurlu olsun.
Batarya 2 ay önce
Akçaabatta bir köprüde şöyle bir pankart gördüm " dolmuşçu esnafı olarak belediye başkanımıza teşekkürederiz " düşündürücü ! peki biz vatandaş olarak ne yazalım.
Can 2 ay önce
Mangalda kül bırakmayan zorluoğlu ufak ufak geri adım atıyor. Ama kenileri rahat tabi büyükşehir binasının önünde en düşük araç passat. Ver coşkuyu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@