Akçaabat otoparkına kavuşuyor! İhale tarihi belli oldu

Akçaabat'ta yapılacak olan “Akçaabat Katlı Otopark ve Pazar Yeri” projesinin ihale tarihi belli oldu.

Trabzon 21.06.2021, 12:11
Akçaabat otoparkına kavuşuyor! İhale tarihi belli oldu

Trabzon'da uzun yıllardır Akçaabat’ın önemli sorunları arasında yerini alan otopark projesi hayata geçiyor. 

İlçenin en önemli ihtiyaçlarından olan “Akçaabat Katlı Otopark ve Pazar Yeri”, Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından 14 Temmuz 2021 Çarşamba günü yapılacak olan ihale sonrası hayata geçirilecek.

Akçaabat Salı (kadınlar) Pazarı alanında inşa edilecek olan 216 araç kapasiteli proje içerisinde 11 dükkan ve 4 depo yer alacak.

Hayata geçirdiği ve planladığı projelerle Akçaabat’ta yaşayan vatandaşların hayatını kolaylaştırdıklarını ifade eden Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim “İlçemize yatırımları kazandırmaya devam ediyoruz. Turizmden spora, tarımdan ulaşıma kadar her alanda şehrimizin kalkınması için çaba harcıyoruz. 2019 yılı Mahalli idareler seçimlerinden önce halkımıza vermiş olduğumuz birçok söz vardı. Her ne kadar koronavirüs pandemisi, süreçleri aksatsa da vermiş olduğumuz vaatleri hayata geçirmeye gayret gösteriyoruz. Yapacak olduğumuz işlerin bir kısmını Belediyemiz imkanları ile, bir kısmını Trabzon Büyükşehir Belediyemiz ile, bir kısmını ise ilgili Bakanlıklarımızın ve kuruluşların destekleri ile halkımızın hizmetine sunuyoruz. Uzun zamandır Akçaabat’ın önemli ihtiyaçlarından biri olan kapalı otopark ve kadınlar pazarı projesini Trabzon Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte hayata geçiriyoruz. Özellikle yaz aylarına ilçemizin nüfusu 2-3 katına çıkıyor ve şehir merkezinde vatandaşlarımız parklanma noktasında sorunlar yaşıyordu. Akçaabat Katlı Otopark ve Pazar yeri projesi ile park sorunu büyük oranda çözüme kavuşmuş olacak. Yapılacak olan katlı otopark sonrasında yol kenarlarına bulunan otoparklar ve şehir içerisindeki trafik akışı da çözüme kavuşmuş olacak. Bunun yanında bölgenin en önemli pazarlarından olan Akçaabat Salı (Kadınlar) Pazarı da proje kapsamında modern bir görünüme kavuşacak. Yerli üreticilerimiz daha nezih bir ortamda satış yaparken halkımız da keyifli bir şekilde buradan alışverişlerini yapma imkanı bulacak. Şehrimize kazandıracak olduğumuz Akçaabat Katlı Otopark ve Pazar yeri projesi için Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu’na ve emeği geçenlere şahsım ve ilçem adına şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

Akçaabat otoparkına kavuşuyor! İhale tarihi belli oldu

Akçaabat otoparkına kavuşuyor! İhale tarihi belli oldu

Akçaabat otoparkına kavuşuyor! İhale tarihi belli olduTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
ahmet 1 ay önce
İnşAllah Trabzon da ki gibi olmaz, önce otopark sonra alış veriş yeri
Lider 1 ay önce
Akçaabat ın bu organik pazarı bölgeselleştirilmeli. Bu turizmden bu pazardan herkes ekmek yemeli. Akçaabatın var olan potansiyeli ortaya çıkarılma vakti artık. Son yapılan projeler umut verici.
ALEX 1 ay önce
Akçaabat hep trabzon'un önünde otogarı da trabzondan önce yapacaklardır
kerim çollak 1 ay önce
Sayın başkan iyi çalışıyor bence. Trabzon için Akçaabat için olmazsa olmaz, geç kalınmış yatırım güney çevreyoludur. O yapılmadan herşey eksiktir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@