Akçaabat Küçük Sanayi Sitesi İmar Planına işlendi

Akçaabat ilçesinde yapılması planlanan küçük sanayi sitesi imar planına işlendi.

Trabzon 20.04.2021, 12:48 20.04.2021, 12:56
Akçaabat Küçük Sanayi Sitesi İmar Planına işlendi

Trabzon'da Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ilçedeki yatırım ve projeleri hayata geçirme noktasında temaslarına aralıksız devam ediyor.

Turizmden spora, ulaşımdan sanayiye kadar her türlü yatırımları takip ettiklerini ifade eden Başkan Ekim Akçaabat Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Ekim “Gelişmiş bütün ilçelerde küçük sanayi siteleri şehir merkezinin dışında kalmakta olup, ilçemizdeki mevcut sanayinin dağınık site yapısı ve sanayi sitesi içindeki dükkanların teknolojinin getirmiş olduğu yeniliklerin uygulanabileceği büyüklükte olmayışı esnafın daha kaliteli hizmet vermesini zorlaştırmaktadır. Yeni ve kullanışlı mekan gerekliliği, dağınık halde farklı yerlerde açılan iş yerleri sebebi ile meslek dallarına yönelik siteleşmenin olmaması, meslek gruplarına göre dükkan büyüklüklerinin farklılık göstermesi, müşterilerin bekleme alanlarının bulunmaması gibi daha pek çok olumsuz durum ortaya çıkmaktadır. Bu sanayi alanlarının yapım yıllarındaki mevcut yönetmelikler, teknoloji, ulaşım v.b. gibi durumlar göz önünde bulundurulduğunda bu yapıların günümüz ihtiyaçlarına cevap veremeyecek durumda oldukları görülmektedir. İlçemizde, konut alanı olarak gözüken alanların ortasında bu tip küçük sanayi sitelerinin olması ilçenin bütünlüğünü ve düzenini bozmakta olup; sanayi alanlarının vermiş olduğu çevre ve gürültü kirliliği insan sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Ayrıca yerleşim alanlarının içerisinde ve Samsun – Trabzon yolunun Akçaabat geçişinin bitişiğinde bulunan sanayi siteleri, bölge trafiğini de arttırmaktadır. Mevcut Küçük Sanayi Sitelerinin yetersiz olması ve ihtiyaçları karşılayamaması sebebi ile taşınması zorunluluk haline gelmiştir. Akçaabat - Düzköy yolu üzerinde Kentsel Servis Alanı içerisinde yaklaşık 65 hektarlık alan; Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı (KDKÇA), Küçük Sanayi Alanı (KSA), Toplu İşyeri, Toptan Ticaret ve Depolama Alanları planlanmıştır. Alan üç etap olarak planlanmıştır. 1. Etap 217 dükkan, 2. Etapta 92 dükkan, 3.Etapta ise 218 dükkan olacak şekilde toplan 527 dükkandan oluşacak Küçük Sanayi Sitesi’nde dükkanlar, bu dükkanlara ait teknik birimler, sosyal birimler, otoparklar ve Akçaabat Oto Galericiler sitesi yer alacaktır. Gelinen aşamada Belediyemiz tarafından bahse konu alan imar planına işlenmiş olup TOKİ ve Belediyemiz işbirliğinde alanla ilgili kamulaştırma çalışmaları devam etmektedir. Gerekli fizibilite ve kamulaştırma çalışmaları tamamlandıktan sonra Akçaabat Küçük Sanayi Sitesinin inşaatına başlanarak şehrimize kazandırılacaktır.” dedi.

Akçaabat Küçük Sanayi Sitesi İmar Planına işlendi

Akçaabat Küçük Sanayi Sitesi İmar Planına işlendi

Akçaabat Küçük Sanayi Sitesi İmar Planına işlendi

Akçaabat Küçük Sanayi Sitesi İmar Planına işlendi

Akçaabat Küçük Sanayi Sitesi İmar Planına işlendi
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
baki 5 ay önce
Dere yatağına yatırım yapmaktan hala vazgeçemedik ne yazıkki, geçmişten ders almak gibi kötü bir huyumuz da yok
Vatandaş 5 ay önce
Yaylacıktaki sanayinin gürültüsünden pis havasından kurtuluruz belki pencere açılmıyor inşAllah tez zamanda yapılırda bir rahat nefes alırız
Dere iyi 5 ay önce
Olmazsa Denizi doldurun !
ahandalı 5 ay önce
Akçaabat ta yer mi kalmadı . Dere yatağı hoş geliyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@