banner491

Akçaabat için önemli proje! İlk ve örnek olacak

Trabzon’da vatandaş turizm projesini hazırladı yetkililere seslendi “Destek bekliyoruz”

Akçaabat için önemli proje! İlk ve örnek olacak

Haber61 - Haber Servisi

Trabzon’da turizm alanları her geçen gün gelişiyor. Binlerce turisti ağırlayan Trabzon ziyaretçileri hayran bırakıyor. Bu kapsamda Trabzon’da turizm alanında proje geliştiren vatandaşlar yetkililerden destek istediler. Proje koordinatörü Erdinç Memiş yeni turizm alanlarına ihtiyaç olduğunu belirtip Trabzon’un Akçaabat ilçesine Akçaköy’de Mesire alanı ve Hayvanat Bahçesi projesi ile alakalı bilgi verdi ve projenin önemine dikkat çekti.

Memiş yaptığı açıklamada “Son dönemlerde yapılan yatırımlarla Trabzon turizmde cazibe merkezi haline gelmiştir. Yerli ve özellikle körfez ülkelerinden gelen turistlerin şehrimize olan ilgisi giderek artmaktadır. Şehrimizi ziyaret eden misafirlerimize alternatif turizm alanları oluşturmak kaçınılmaz hale gelmiştir. Ayrıca şehrimizde sahile sıkışan nüfus yoğunluğu ciddi trafik sorunlarına sebep olmaktadır. Trabzon'u güneye açacak tesisler herzamankinden daha elzem hale gelmiştir. İlgili konuda her vatandaş gibi kendimizi sorumlu hissediyoruz. Şehrimize olan bu sevgi ve hassasiyet bizleri yeni bir proje hazırlamaya teşvik etti. Trabzon Akçaabat Akcaköyde mesire yeri botanik ve hayvanat bahçesi kurmak arzusundayız. İlk olarak sosyal medyada paylaştığımız proje büyük beğeni ve heyecan yaratmıştır. Yöre halkından gelen binlerce destek mesajında projenin hayata geçmesi konusunda yöre halkının maddi manevi desteklerini esirgemeyeceklerini belirtmişlerdir. Akçaköy coğrafi konum olarak Sümela Manastırı’na,Sera Gölü’ne ve Mağmat Boğazı’na yapılması planlanan tesislere komşu durumdadır. Akçaköy’de turizm için kullanılabilecek binlerce dönüm hazine arazisi bulunmaktadır. Ayrıca gerekirse köy halkı da arazisini bu proje için hibe edebileceklerini belirtmişlerdir. Proje hayata geçerse Doğu Karadeniz’de ilk ve örnek bir proje olacaktır. Şehrimizde sürekli artan turizm potansiyelini baz aldığımızda projenin getirisi maliyetini kısa sürede karşılayacaktır. Politikada ve bürokraside bir çok hemşerimizin görev alması güzel Trabzon’umuz için bir gurur ve fırsat kaynağıdır. Projemize yetkili kişilerin ve tüm halkımızın destek olmasını diliyoruz. Herşey daha güzel ve yaşanılabilir bir Trabzon için...” ifadelerini kullandı

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 11:44

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 8 ay Önce

Trabzona Gelen turistler en cok merkezdeki plaja bayiliyorlar cok ilginc diyorlar

Fenomen
Fenomen - 8 ay Önce

Trabzon ve Akçaabat ilçesi halkının en çok özlem duyduğu şey denize girmektir. Deniz olmadığı için yaylaya gitmektedir, burada yaşayan halk 365 gün zaten dağda, onlara denize girme fırsatı vermek için hangi plajı yaptınız da verdiniz? Çevir yoldan 100 kişiyi sor bakalım güzel bir plajda denize girmek mi yoksa dağ yayla turizmi mi, hadi sorsanıza...

Gönül
Gönül - 8 ay Önce

Hayvanat bahçesi ne kardeşim. Zavallı hayvanların esir kampı. Eğer iç kısma yerleşimi artırmak istiyorsanız tren yolu yapın metro yapın vatandaş istediği an şehre ulaşacağını anlasın o zaman turist de gelir vs.

Ozgur yavruoglu
Ozgur yavruoglu - 8 ay Önce

Evet akçaabat'ta Denise girilecek
sahilimizyok

Misafir
Misafir - 8 ay Önce

Hayvanat bahçesi başka şehirlerde de var zaten bence her şehir farklı görünmeli . Akdenizde sahil var ve su durgun her zaman turist geliyor . Ama akçaabata bir sahil yapılsa dalgalı deniziyle daha çok ilgi çekerdi .

SIRADAKİ HABER

banner441